ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Zenonek 24 sie 2010, 15:54
izaiza111,

czy jest w ogole jakas ossoba na forum ktorej ten lek pomogl ? To chyba jest jakis totalny niewypal z tym Esci. Nikomu nie pomaga (przynajmniej Polakom :P )

przez zaqzax 24 sie 2010, 16:02
Zenonek napisał(a):izaiza111,

czy jest w ogole jakas ossoba na forum ktorej ten lek pomogl ? To chyba jest jakis totalny niewypal z tym Esci. Nikomu nie pomaga (przynajmniej Polakom :P )

generalnie wiele leków opisywanych na tym forum nie działa na wielu, poprostu
depresja i pokrewne zaburzenia sa tak trudną chorobą ze tabletki wiele nie poprawiają.
a Escitalopram to nie rewelacja, podobnie jak reszta, ciezko tu zrobic "ranking".
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 24 sie 2010, 16:09
A nie zgodze sie. Inne leki maja znacznie lepsze opinie. Zreszta wystarczy poczytac posty innych.

Zdecydowana wiekszosc ludzi uzyskuje poprawe/duza poprawe po danym leku.

Wiec bez przesady. Te leki sa skuteczne, nawet bardzo skuteczne.

Mi np Zoloft bardzo pomogl.

Wystarczy poczytac posty ludzi i jakby sie zrobilo sonde to spokojnie 80-9x% ludzie dobrze reaguje na farmakologie.

Zatem stwierdzenie, ze tabletki nie poprawiaja stanu jest duzym naduzyciem :), bo jest wprost przeciwnie , przynajmnej w przypadku wiekszosci osob.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izaiza111 24 sie 2010, 16:13
Moja pani doktor powiedziała,że to jest mercedes w lekach tego typu.Ja chciałam od razu asentre tak jak za pierwszym razem,lecz ona stwierdziła,że da mi coś co szybko mnie postawi na nogi.Tak jak u Magdy kilka dni było w miare ok ale teraz jest dalej zle.Moze troszeczke te lęki się zmniejszyły ale dalej są.I ciągle te natrętne myśli,że jestem chora na coś poważnego.Asentra mnie błyskawicznie postawiła na nogi

przez Shadowmere 24 sie 2010, 16:24
ahahahhahahahahahhahahahhaa

lekarz,ktory mowi,że lexapro to "mercedes" i namiętnie wypisuje je mimo braku zadowalającej poprawy najpewniej ma umowe z koncernem.
no proszę Was nie bądzcie naiwni :roll:
Shadowmere

przez Zenonek 24 sie 2010, 16:29
Shadowmere,

No chyba Zaporożec :D :D :why:

Mercedes wsrod SSRI to Zoloft I Seroxat, dla niepewnych siebie to jeszcze Prozac.

Wsrod TLPD to Anafranil.

przez Matt FX 24 sie 2010, 17:04
/cenzura/ nie poszedłem do pracy przez to, jaka lipa /cenzura/ teraz wyrzuty mam do siebie że nie mogłem co za syf!!!
Żle się czuję - jak to zmienić w końcu!!!

przez Zenonek 24 sie 2010, 19:39
Matt FX,

Pierwszy krok jaki musisz wykonac to wszystko dokladnie obgadac z dr Hani, wiem jedno, na pewno Esci nie jest dla Ciebie.

Gorzej juz nie bedzie, moze byc tylko lepiej...

A dodatkowo moze terapia bylaby dobra dla Ciebie ?

przez cytrynka84 24 sie 2010, 21:11
Mi niestetyl cital tez wogole nie pomogl ,ale sa tacy ,,ktorym pomaga,od citalu sie wogole zaczyns,albo od zoloftu ,sertralina lepsza ,jak dla mnie cital ,co prawda za krotko pewnie bralam,bo tylko miesiac,przez pierwszy tydien po citalopramie czulam sennosc,potem sennosc przeszla i ze ro poprawy lekarz po miechu zapropomowal wieksza dawke,ale sie nie zgodzilam,wtedycital za drogi byl ponad 60 zl,to bylo kilka lat temu,kakies 3 lata temu
Esci.sie nie tykam,bo jak cital nie dziala u mnie to w esci tez jakos nie wierze Zenonek zgadzam sie lexapro mocno przereklamowane.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Matt FX 24 sie 2010, 23:02
Ta gorzej nie będzie chyba. Dziś caly dzień myślalem jakby tu sobie lba nie rozwalić, gdyby nie benzo...
Poza tym z laskami syf jakiś wyszedl jak zwykle pakuje się w jakieś dziwne rzeczy, szkoda gadać kochani...

przez Moolik 26 sie 2010, 10:27
Witam jestem tu nowy i podobnie jak wy zażywam Lexapro ja biore z powodu fobi społecznej w dawce 10 mg ale mam zamiar zwiekszyc dawke do 20 mg z tego co mozna tu wyczytac to lek chyba nikomu nie pomaga chociaż nawet nie wiem na jakie dolegliwości go zażywacie i czy jest tu ktos kto stosował go przynajmniej przez 3 miesiace bo tak czytac kazdy jest nie zadowolny po miesiecznym stosowaniu czego wy sie chcecie spodziewac po miesiacu stosowanie całe zycie meczy was jakis probelm ktory jest zakodowany w psychice i myslicie ze od tak sie go pozbedziecie na to potrzeba czasu czasmi nawet kilku lat ja tez stosowałem rozne leki no i moga powiedziec ze po seroxa-cie było moze i lepiej niz na lexapro a po paroksetynie człowiek traci chec do zycia przynajmniej ja tak miłem ze mogłem po niej zasypiac na stojąco a lexapro moze słabsze ale zero efektów ubocznych a i jest tu ktos kto tez cierpi na fobie
Moolik

przez fobia 26 sie 2010, 10:36
Moolik, sam chcesz zwiększyć sobie dawkę do 20mg czy lekarz tak zalecił?
Ja brałam lexapro jakieś 18 miesięcy, pomógł, nawet bardzo ,ale potrzeba cierpliwości zanim lek się rozkręci. Jeśli oczekujesz, że lek w 3 miesiące postawi Cię zupełnie na nogi to jesteś w błędzie. Po 3 miesiącach zaczyna się dopiero poprawa.

przez Matt FX 26 sie 2010, 10:54
Ja dziś idę do lekarza Hani na godzinę 13. Trzymajcie kciuki za mnie żebym cały do Sopotu dojechał.
U mnie bez zmian na Lexapro - chęć śmierci jest silna dalej i postrzeganie świata jakby "inaczej".

przez Zenonek 26 sie 2010, 10:59
Matt FX,

Wyloz ma kawe na lawe. Powiedz, ze jest naprawe chujowo i zeby Ci dal cos co postawi Cie na na nogi.

Opisz szczegolowo jak bylo na wizycie.

3mam zeby poszlo dobrze ;) 8) :P :angel:

Sortuj wg