ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 15 mar 2014, 15:09
amstuff,
nie biore bo po jakims czasie dostałęm po niej alergii, tak, jako jedyny SSRI blokuje wychwyt dopaminy i stad jej przewaga w dzialaniu nad innymi
Ostatnio edytowano 15 mar 2014, 15:12 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez amstuff 15 mar 2014, 15:10
Zauważyłem, że leki dopaminowe działają silnie aktywizująco tylko przez jakiś czas na początku terapii. Później wyraźnie słabiej lub wcale. Może dlatego zaprzestałeś stosowania sertraliny? Bo to co teraz opisuję u siebie zaniknęło...?

przez lunatic 15 mar 2014, 15:13
u mnie nie słabło przez pół roku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amstuff 15 mar 2014, 15:13
A co teraz bierzesz i czy jesteś zadowolony z tego?

przez lunatic 15 mar 2014, 15:15
teraz biore paroksetyne z tianeptyną, nie jestem do konca zadowolony bo nic nie dziala na mnie tak jak kiedys sertralina

-- 15 mar 2014, 14:16 --

ale cos tam dziala

przez Lu_80 15 mar 2014, 15:26
Tojaaa napisał(a):Cżesc w sobotni poranek. U mnie wichury i deszcze i nici ze spacerów. Luki, nastawiales sie na spędzanie czasu na powietrzu u jak najmniej kompa, jak u Ciebie pogoda??
A jak u Was kobitki? Elmopl, widzę, ze jednak zadowolona jesteś z pobytu dziennego. Zrób dobre kanapki i zapros nas :D
Smutasku, eliora, krista, xyz sciskam Was, oby dzien był udany.
Ja na razie jadę na niższej dawce, dam sobie jeszcze troszkę czasu

Lu_80, Jana esci dopiero 4 miesiąc. Mówisz, ze przestaje działać? A co czujesz?

Wraca nerwica, nie mogę się wyspać. Lęki, uciśnięcia w głowie. Powrót do koszmaru :/ Depresja..

PS. Valdoxan odstawiłem po 8 dniach. Nie byłem już dalej w stanie po nim funkcjonować.

A na jakiej dawce jesteś?
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez amstuff 15 mar 2014, 15:28
Ciekawe. A czemu sertra tak długo (krótko?) utrzymywała to "odświeżające" działanie? Rozumiem, że alergia przyszła później. A nie próbowałeś wrócić do sertraliny z pomocą leków antyhistaminowych skoro
tak dobrze wspominasz jej działanie?

-- 15 mar 2014, 14:33 --

Paroksetynę brałem na samym początku diagnozy. Było ok. Ale odstawianie seroxatu zaliczam do gorszych doświadczeń w moim życiu. Porównywalnym do odstawiania benzodiazepin przy dużym uzależnieniu psycho-fizycznym. Ale byłem wtedy bardzo młody, więc moje wrażenia, zwłaszcza w towarzystwie osobowości histrionicznej, mogły być nieadekwatne. Ale pod względem przeciwlękowym i przeciwdepresyjnym paroksetyna jest bardzo skuteczna. Pomijam fakt przejściowego objawu ubocznego w postaci zaburzeń seksualnych i wzmożonego lęku (a w tym zjawisko depersonalizacji i derealizacjji, którego boję się jak niczego innego).

przez Lu_80 15 mar 2014, 15:42
amstuff napisał(a):(a w tym zjawisko depersonalizacji i derealizacjji, którego boję się jak niczego innego).

Derealizacja to chyba najgorszy efekt naszych przypadłości...
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez lunatic 15 mar 2014, 15:44
amstuff,
Dzialanie popsuło sie przez alergie, to była jakaś złożona reakcja, to nie była tylko wysypka ,próbowałem leki antyhistaminowe, tylko zmniejszały objawy, z czasem coraz słabiej, probowalem wrocic nawet kilka tygodni temu, ta sama reakcja od razu wiec nie było sensu kontynuowac

-- 15 mar 2014, 14:55 --

przy sertralinie miałem coś co nie zdarzyło sie na innym leku, wszystko było wyważone w idealnych proporcjach, nawet mixami w ktorych mozna o wiele bardziej swobodnie wpływać dawkowaniem na sile dzialania na poszczegolne przekaźniki nie udalo mi sie osiagnac takiego dzialania, porownujac np do paroksetyny ktorą teraz biore i bralem dosc długo ostatnio to dzialanie sertraliny było pozbawione tak silnego dzialania tłumiącego na emocje i nie było takiego uczucia lenistwa jak po paro wiele osób odczuwa, ze po prostu nic sie nie chce, siada motywacja itp.

przez elmopl79 15 mar 2014, 17:09
Ja na paro nie mialam takiej znieczulicy emocjonalnej jak po esci....
W ogóle,paro na samym początku wprowadzania nie spowodowalo u mnie wzmozonych lęków.Bylam tylko bardzo skaba u jak chodziłam to bardzo krecilo mu sie q glowie....tyle ze skutków ubocznych.....fakt to oalabienie bylo okropne,bo chodzic bylo ciezko,bo aż tchu nie moglam zlapac....ale w porównaniu z esci.....to byl lajcik.

przez inez3 15 mar 2014, 19:21
Czy takie uczucie zdenerwowania na esci kiedyś mija? Cały czas niemal jestem poddenerwowana. Drżą mi ręce i nogi, serce czasem kołacze. Już sama nie wiem czy to esci zacznie w końcu działać czy nie. W pon. minie 2 tyg.

przez Lisa_ 15 mar 2014, 19:23
inez3, U mnie te drżenia i serce trwało tylko 2 dni. Także mija... Chyba, że nie działa na Ciebie za dobrze
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez inez3 15 mar 2014, 19:28
No to w takim razie u mnie to wciąż objawy nerwicy, nic innego... Nie czuje się po tym leku senna, raczej pobudzona, tylko otworzę oczy i już jestem zdenerwowana, może troche mniej niż przed braniem lub w pierwszym tygodniu, ale jednak. W pracy niby lepiej, bo już tak nie panikuje, ale i tak w głowie mam wciąż jedno... Ja nie wiem już sama...

przez Ellora 15 mar 2014, 19:44
Inez nie ma tak dobrze...u mnie minęło 1.5 mies a od niedzieli do środy byłam zdenerwowana, budziłam się w nocy lub nie mogłam spać, mdłości zawroty i odrealnienie..także to jeszcze nie koniec..

Sortuj wg