ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 15 mar 2014, 11:12
Tojaaa
Mam na myśli 20 mg, czyli tyle, ile przypisała Ci teraz lekarka. Schodź z esci, które nic Ci nie pomaga i wchodź na paroksetynę. Spróbuj miesiąc na 20 mg i później się pomyśli. Bo teraz to stoisz w miejscu.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 15 mar 2014, 11:38
Inez
Wcale nie jestem wyluzowana.Codziennie chodze spięta,boli mnie przez to Glowa i mam zawroty Glowy.Ale idec tam,trochę sie zapomina o bolaczkach.Tam sie nikt nie wyzala,ze sie źle czuje.Od kąd jestem nic takiego nie slyszalam.Niektorzy biora garść lekow i nie narzekają.Po prostu sluchaja lekarza i są pod jego ściska kontrola.

Mnie lekarz powiedzial,ze jak po dwóch tygodniach nie ma poprawy,to po co męczyć sie na danym leku....po dwóch tygodniach powinna być minimalna poprawa.

przez lunatic 15 mar 2014, 12:31
elmopl79 napisał(a):Mnie lekarz powiedzial,ze jak po dwóch tygodniach nie ma poprawy,to po co męczyć sie na danym leku....po dwóch tygodniach powinna być minimalna poprawa.

pisałem o tym wiele razy osobom które miesiącami czekają na efekty licząc na jakiś cud

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lisa_ 15 mar 2014, 13:05
Dlaczego to tak poniewiera człowiekiem... Obudziłam się z dobrym nastrojem, póki nie zadzwonił telefon. Wyrwałam do niego i padłam zaraz na łóżko z bólem głowy. Potem mdłości, prawie wymioty, kolejny napad lęku...
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez inez3 15 mar 2014, 13:34
Lisa_, to mogą być skutki uboczne leku. Spokojnie, ja przez pierwszy tydzień w ogóle nie mogłam funkcjonować. Teraz nie jest idealnie, ale cały tydzień chodziłam do pracy i były nawet momenty kiedy czułam się zupełnie normalnie.

A co do tych leków. Mi psychiatra powiedziała, że jak przyjdę do niej w przyszły piątek i nie będzie poprawy to zmieniamy lek. Też uważam, że nie ma co czekać długo...

przez Lisa_ 15 mar 2014, 13:36
Wiem, że mogą być to skutki uboczne, ale wiecie jak to jest... Panika we mnie straszna, godzina minęła, zanim to sobie poukładałam i doszłam do siebie. Potem najgorsze są obawy, a jeśli to nie nerwica, tylko co innego... Coś w stylu, a jeśli umieram...
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez cherry86 15 mar 2014, 14:28
hej ludki,
troche czasu mnie tu nie bylo, no i troche sie u mnie pozmienialo...mialem ten remoncik w pokoju rodzicow, wiec biegalem albo po sklepach z mat.budowlanymi albo prawie caly dzien na drapce:) remontu koniec a tymczasem znalazlem prace, tzn mozna powiedziec ze znalazlem, ale czy ja dostane to nie wiem, jezdze na probe zeby zobaczyc czy wdroze sie i dam rade, poki co jest ok ale do tej pory siedzialem i przygladalem sie, no ale widze ze ludzie tam maja mlyn i duzo roboty, wiec nieco tego sie obawiam no ale zobaczymy czy mnie zostawia i jak to bedzie. czuje sie w miare, przez remont prawie nie myslalem o nerwicy, miewalem tylko takie male dolki, wczoraj w pracy mnie nagle zaczela glowa bolec i zakrecilo sie mi w niej ale przeszlo, mam nadzieje ze to nie bedzie sie czesto powtarzac bo chce juz w koncu pracowac i zarabiac na siebie.
a co u Was?

przez amstuff 15 mar 2014, 14:35
Witam. W swoim zaburzeniu lękowym ostatecznie zastosowałem 20mg escitalopramu i 200 mg sertraliny.
Sertralinę do 200mg zwiększyłem tydzień temu, a już teraz zaczynam odczuwać namacalnie autentyczną radość z życia! Radość jakiej doświadczałem gdy miałem 10-12 lat. O lęku napadowym i agorafobii to ja już nie pamiętam. Owszem, był takowy epizod w moim życiu, ale nastąpiła właśnie zmiana w odbieraniu rzeczywistości tak diametralna, iż mam wrażenie, że problem dotyczył nie mnie, lecz zgoła innej osoby. W tej chwili czuję świeżość, optymizm i niewrażliwość na przykre bodźce. Jestem wciąż tą samą osobą, ale zdrowszą. Niemalże zdrową całkowicie.
Osobom, które po SSRI branych pojedynczo czują, że nadal "to nie jest to", polecam skojarzenie dwóch SSRI. W moim przypadku są to escitalopram i sertralina.
Pozdrawiam i życzę powrotu do prawdziwego życia! :)
Ostatnio edytowano 15 mar 2014, 14:42 przez amstuff, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 15 mar 2014, 14:40
amstuff,
A co daje dodatek esci do tak duzej dawki sertraliny czego sama sertralina nie daje?

przez amstuff 15 mar 2014, 14:45
W moim przypadku to sertralina była dodatkiem do escitalopramu. A dodatek ten daje właśnie to o czym napisałem: czuję, że właśnie tak powinienem się czuć! To jest to!

przez lunatic 15 mar 2014, 14:46
Poza tym dwa SSRI naraz w max dla nich dawkach?

-- 15 mar 2014, 13:47 --

amstuff,
Aa no chyba ze tak,myslalem ze dodatkiem byl esci,a nie proponowal Ci lekarz zamiane na sertraline a ten esci odstawic?

przez amstuff 15 mar 2014, 14:51
Nie, nie ma tu mowy o pomyłce w tej kwestii. Omawiam wszystko ze swoim lekarzem na bieżąco. Dodanie sertraliny jest świadome przez nas dwoje. A jako, że jest to dodatek to nie może być mowy o zastępowaniu jednego na rzecz drugiego. Mówię o skojarzeniu dwóch SSRI.

-- 15 mar 2014, 13:59 --

Kiedyś zastosowałem inne skojarzenie: 20mg escitalopramu i 150mg wenlafaxyny. Jednakże dodanie wenlafaxyny nie dało żadnego oczekiwanego efektu. Więc zrezygnowałem z tego. Można powiedzieć o swoistym eksperymencie metodą prób i błędów, bo zdaję sobie sprawę z tego, że nie codziennie łączy się dwa leki o tym samym (esci + sertra) lub podobnym (esci + wenla) mechanizmie działania. Pomimo pewnego ryzyka zespołu serotoninowego podjąłem się tego. I nie żałuje. Bo właśnie odkryłem dla siebie Świętego Graala.
Wspomnę, że w celu wspomagania terapii stosuję od dawna już sulpiryd (50mg-50mg-0mg).
Ostatnio edytowano 15 mar 2014, 15:05 przez amstuff, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 15 mar 2014, 15:02
amstuff,
to moze byc dzialanie tylko sertraliny a niekoniecznie calego miksu, mowie tak dlatego ze jak ja kiedys bralem zadzialala wlasnie tak jak to opisales, bez zadnych dodatków

przez amstuff 15 mar 2014, 15:07
Czy nadal bierzesz sertralinę? A jeżeli nie to dlaczego? Czy chodzi tutaj jednak o jej powinowactwo do receptorów dopaminergicznych? Bo wiem, że sertra też hamuje wychwyt zwrotny dopaminy..

Sortuj wg