ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Zazulka 13 mar 2014, 16:10
Owszem, wkurzające. Ale w porównaniu z tym, co było do tej pory to po prostu lajcik.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 13 mar 2014, 16:15
W sumie to może masz i rację. Dziś był chyba najlepszy dzień odkąd biorę esci. Potrafiłam naprawdę wyluzować i momentami było prawie normalnie. Jak tak na chłodno przeanalizuje to każdy dzień jest lepszy w zasadzie. W związku z tym liczę na to, że jak esci zacznie w pełni działać to będę jak nowa :).

przez lunatic 13 mar 2014, 16:16
inez3 napisał(a):lunatic, ja zostałam 2 lata temu zostawiona po 7 latach związku. W końcu wyladowalam u psychiatry. Mój lekarz dał mi receptę, ale powiedział, że na złamane serce antydepr. się nie bierze. Leku nie wykupiłam, bo sobie powiedziałam, że przez głupiego chłopa nie będę brać prochów... Nie mogłam jeść i spać przez 3 miesiące, odcielam dowód wszystkich i 24h myślałam tylko o nim. Koszmar jakiś. Wygrzebalam się z tego jakoś.

A ja mam teraz dziwne uczucie. Nie boję się, to nie są lęki, ale jestem totalnie spięta. Afobam raczej nie działa już, bo brałam go o 6 rano. Macie jakiś pomysł jak się rozluźnić?

nie biore go w tym celu, problemy z depresją miałem sporo czasu przed związkiem, ale w tej chwili to jest jeden z elementów który potęguje u mnie objawy depresyjne, Ty mowisz o trzech miesiącach a u mnie w czerwcu to będzie juz 3 lata i nawet tak dlugi okres czasu nic nie pomógł

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 13 mar 2014, 16:23
lunatic, nie chciałam żebyś odebrał to na zasadzie ataku. Chciałam się podzielić swoją historią. Byłam zaskoczona, że wtedy nic mnie nie "trafiło" i jakoś się wygrzebalam...

przez lunatic 13 mar 2014, 16:24
inez3,
nie odebrałem, chodziło mi o to ze popularne stwierdzenie "czas leczy rany" u mnie kompletnie nie ma miejsca

przez Lisa_ 13 mar 2014, 19:16
Och, wróciłam z uczelni, ale mi się nie chce... A tu na jutro tyle nauki ;p
Naprawdę, psychiatra mi powiedziała, że mam esci brac najlepiej z rana, bo ma na celu u mnie działanie pobudzające i dlatego nie po 18, bo bym po tym spać nie umiała... Dziwne, bo tak to wcale nie działa, ale no, niech jej będzie... Już widzę siebie jutro na zajęciach, zasypiającą. Może wezmę esci dopiero jak wrócę do domu... Koło 15-16?
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez Peter88 13 mar 2014, 20:19
Muszę się podzielić z wami pewną informacją co to którym może się przydać.
Od kilku lat cierpię na nadwrażliwość a właściwie moja głowa na promienie UV. Latem wystarczy 5 min w pełnym słońcu, żebym dostał bólu głowy.
Od kilku dni mam u siebie piękną sloneczną pogodę jednak nie czuje się najlepiej, wystarczyło, że wyszedłem trochę na słońce na balkon a potem przespacerowałem się po mieście ale zaznaczam, że w czapce i dziwnie się zacząłem czuć. Jak zwykle skończyło się na złym samopoczuciu i bólu głowy. A teraz zajebista informacja jaką znalazłem-Niektóre leki (antydepresyjne, moczopędne i antykoncepcyjne) wzmagają wrażliwość na słońce,, nosz kurde zajebiście ja p***Ę :shock: . Skoro w marcu od słońca, które wiadomo, że nie daje się we znaki tak jak w czerwcu czy sierpniu mam takie objawy to co by było latem?, pewnie udar. Zajebiście się żyje kiedy tyle rzeczy utrudnia normalne funkcjonowanie. Zawsze byłem takim cherlakiem, tak samo zmiany pogody, szczególnie w okresie przejście z zimy na wiosnę wywołują u mnie niezły sajgon, żal. Nienawidzę swojego cherlawego organizmu.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez Ellora 13 mar 2014, 21:45
Hmm Peter...i ja zawe byłam cherlawa...u mnie tez słońce od poniedziałku i ja jak wychodze w południe na pełne słońce to mnie rozbudza i dopiero chce sie zyc :-) uwielbiam słońce, tylko musze zakladac okulart bo stranie wrazliwe mam oczy na słońce, poza tym jak sie na nie patrze to kicham:-) ma link do tego aftykułu?

-- 13 mar 2014, 20:58 --

lukia te złe samopoczucie wywołane,przesileniem, to co dokładnie?

przez Luki_Nerwusik 13 mar 2014, 22:22
Ellora napisał(a):luki a te złe samopoczucie wywołane,przesileniem, to co dokładnie?

Mam po prostu od kilku dni spadek nastroju, pojawiają się myśli pustki, braku radości życia, braku chęci do działania. Od razu nerwica to wykorzystuje i podsuwa mi lęki o depresji.
Ale nie dam się cholerstwu. Dziś choć bardzo mi się nie chciało, zacząłem prace porządkowe w ogródku. Zmęczyłem się pracą i później położyłem się na ławce i popatrzyłem w błękitne niebo. Na koniec wypiłem w nagrodę jednego browarka i poczułem się lepiej.
Jeszcze zaliczyłem wieczorny spacer do sklepu i zaraz położę się spać.

Będę pokonywał mojego lenia. Ograniczę do minimum komputer w domu, bo to nie działa na mnie dobrze.
Luki_Nerwusik

przez inez3 13 mar 2014, 22:28
Ellora, i jak tam samopoczucie? chyba lepiej co?

Luki_Nerwusik, ja normalnie, jak nie mam nerwicy przechodzę przesilenie wiosenne i zimowe - brak siły, słabo się czuje itd. co roku tak mam.

A ja jutro mam siedzenie przez 3h bez możliwości wyjścia na spotkaniu i się trochę boję. Niby wiem jak to spotkanie będzie wyglądać, kto tam będzie, bo raz na kwartał coś takiego mam, ale myśl o braku możliwości wyjścia... Już mam wizję jak potrzebuję wyjść i wszyscy się pytają "gdzie Pan idzie?", a zwłaszcza, że to spotkanie z całym głównym prezesem firmy... Bez nerwicy też się nim denerwowałam. Jak to przetrwać?

przez Ellora 13 mar 2014, 22:40
Samopoczucie...?nie bede chwalić-żeby nie przechwalić, ale też nie będę narzekała-bo nie jest fatalnie....poczekamy zobaczymy..jak przetrwać?heh...mojej siostrze jak sie dłuż czas w pracy to zegarek zasłania:-) a te swiadomość że nie możesz wyjść?a dlaczego nie możesz?możesz tylko po co jak wszystko będzie dobrze, to mechanizm który zakodowany w mózgu znowu daje znać że trzeba włączyć niepokój....nic się złego nie stanie dasz rade:-)

przez inez3 13 mar 2014, 22:53
Tak, sama się nakręcam... To już na prawdę nienormalne... Wiem, że nic nie będzie, bo nie pierwszy raz w tym biorę udział. Cały tydzień w pracy wytrzymałam to czemu nagle jutro mam nie dać rady?
A czemu nie mogę wyjść? Robię protokół z tego spotkania i muszę być na całym w pełnym skupieniu itd.

elmpol79 jak tam na zajęciach? :) nadal tak wesoło?

Tojaaa, jak tam u Ciebie?

przez dzama 14 mar 2014, 00:01
Po 2 tygodniach od ostatniego ataku paniki dziś znowu miałam :(
Biorę leki już równy miesiąc :(
Chociaż i tak przez te 2 tyg było dobrze,bez lęków,ale jednak te jednorazowe silne ataki są straszne :( A myśłałam,ze na lekach juz ichmiec nie bede
Strach zdominował moje życie. Odebral marzenia i ambicje...

przez Peter88 14 mar 2014, 01:32
Ellora napisał(a):Hmm Peter...i ja zawe byłam cherlawa...u mnie tez słońce od poniedziałku i ja jak wychodze w południe na pełne słońce to mnie rozbudza i dopiero chce sie zyc :-) uwielbiam słońce, tylko musze zakladac okulart bo stranie wrazliwe mam oczy na słońce, poza tym jak sie na nie patrze to kicham:-) ma link do tego aftykułu?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Udar_cieplny
Mnie też rozbudza, ale nic za darmo.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Sortuj wg