ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 12 mar 2014, 13:48
Witajcie:)
Ja nadaje z oddzialu.....zeby Wam poprawic humor:)
Dzisiaj jajek nie bylo.Za to kobiety robimy salatki:)
Czyli czesc gastryczna.....
Mnie sie uda,bo akurat przeprowadzali ze mna wywiad po raz któryś tam....wiec salatki nie robilam:)

Lunatic
Miales racje odnośnie osób na dziennym....Dzisiaj mialam porównanie,bo ze szpitala wyszla grupka ludzi na spacer....no i moi towarzysze również...tak sie przygladalam i masz racje,ci z oddzialu dziennego wygladalo gorzej niż ci ze szpitala....:)

-- 12 mar 2014, 12:50 --

Inez
A Ty masz rozdzielona ta tabletkw,czy bierzesz cala?

przez inez3 12 mar 2014, 14:06
elmopl79, całą, a co?

Hehe, to masz ciekawe doświadczenie ;).

Ja nie wiem o co dziś ze mną chodziło, rano na prawdę się lepiej czułam, ale chyba za szybko chciałam odstawić afobam i się wystraszyłam... Boję się tego uzależnienia i to może dlatego. Teraz ogólnie czuje się lepiej niż wczoraj tylko taka spieta znów. Wczoraj tego nie było tylko mdłości... Boże i bądź tu mądry....

przez Zazulka 12 mar 2014, 14:16
Inez, a nie wkręcasz ty sobie dodatkowo tego afobamu? W sensie, że doprodukowałaś sobie kolejny powód do zamartwiania się: wezmę - to się uzależnię, nie wezmę - to gorzej się poczuję, wezmę - to gorzej się poczuję, bo może to on działa. A może bez niego czułabyś się dokładnie tak samo (bo by ci jeden lęk i powód wkurwienia odpadł)

Mnie na 5mg zmora siedziała na klacie przez 5 dni. Szóstego dnia odleciała. Jeszcze byłam trochę spięta całościowo, ale z klaty ciężar zniknął. A ty który dzień dziś bierzesz?
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 12 mar 2014, 14:21
Coś w tym może i jest. W końcu nerwicowcy wszystko analizujemy aż nadto. Tylko, że on faktycznie mi pomaga i pani psychiatra kazała na razie brać aż się esci rozkręci...

-- Śr mar 12, 2014 2:22 pm --

U mnie dzień 10 w tym 8 na 10 mg.

przez elmopl79 12 mar 2014, 14:27
Inez
Doświadczenia są "zacne":)

Odnośnie tabletki,mnie moja p.dr kazala brac pól tabletki rano,pól popoludniu-żeby sobie rozlozyc tableteczke i to mi pasowalo....
Dzisiaj na oddziale kazali wziasc mi cala(zostaliśmy narazie przy esci z tym,ze jakis inny zamiennik),dzisiaj w końcu lekarz ze mna porozmawiam i przystal na tym żeby poczekac jeszcze przyszly tydzień na esci.
Ale po ok3godzinach od wziecia tej calej tabletki dostalam potwornych zawrotow Glowy i takiego w pewnym rodzaju oszolomienia.Mogl tak zareagować organizm na większą dawke na raz?Po miesiącu chyba nie powinien?!

przez inez3 12 mar 2014, 14:33
Zazulka, a tak ogólnie to starym zwyczajem moim bardziej się skupiam nad złymi rzeczami niż dobrymi, w sensie nie zauważam, że ogólnie to jestem w lepszym stanie niż tydzień temu, że jestem w pracy i daje radę tylko non stop się wsluchuje w siebie. elmopl79, wszystko jest możliwe, ale zawroty już przeszły?

przez Zazulka 12 mar 2014, 14:57
inez3 napisał(a):Zazulka, a tak ogólnie to starym zwyczajem moim bardziej się skupiam nad złymi rzeczami niż dobrymi, w sensie nie zauważam, że ogólnie to jestem w lepszym stanie niż tydzień temu, że jestem w pracy i daje radę tylko non stop się wsluchuje w siebie.
To chyba całkiem normalne zachowanie w tym towarzystwie. Codzienny, codobowy, cogodzinny scanning samopoczucia (fizycznego i psychicznego). Prawa nóżka, lewa, nerka, żołądek, wątroba, a może trzustka? Nie? To może serce nam dziś szwnakuje? Nie. A jak się czujemy psychicznie? Mamy doła? Tak, mamy doła. A jak wstaniemy to będą zawroty głowy? Wstajemy. Są. Jak na zawołanie. Pani myśli - pani ma. "I tak kur... do zaje...nia", jak mówił Adaś Miauczyński

Gdyby mi ktoś rok temu powiedział, że myślenie szkodzi, to bym mu się roześmiała w nos. Teraz już nie.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 12 mar 2014, 15:12
Zazulka, a dla mnie to znowu nie pierwszyzna tylko 4 nawrót. Już myslalam, że się wyleczylam (2,5 roku normalności), a tu znów przylazło... Tyle razy już się udawało, teraz też musi.

przez Zazulka 12 mar 2014, 15:30
Ja, jak podejrzewam, z nerwicą jestem na ty od lat. Tyle, że do tej pory chyba ślizgałam się po powierzchni, muskając zaledwie problem, czując głównie objawy wegetatywne, a ze strachami sobie radziłam, bo szybko mijały. Dopiero ostatnio wszystko się tak nasiliło, że mnie powaliło (dosłownie). Najpierw było zdumienie: co jest? jak to? dlaczego? skąd? co się dzieje? potem lęk: boże, umieram! teraz lęk dalej siedzi, ale dochodzi wkurzenie. Ciekawe, jak to się dalej potoczy. To mój pierwszy poważny "epizod" nerwicowy, więc wszystko dla mnie nowe. I znowu zabieram się za analizowanie. Szlag by to! :silence:
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez elmopl79 12 mar 2014, 15:34
Inez
Tak,juz przeszly,ale w pewnym momencie nie bylo ciekawie....

przez inez3 12 mar 2014, 15:55
A czy ktoś wie ile działa afobam od zażycia? Ja biorę rano, więc niemożliwe żeby działał cały dzień, więc gdzieś siła sugestii jest też ;).

przez Lisa_ 12 mar 2014, 16:05
Dzisiaj po esci nowość. Po obiedzie ścięło mnie jak małe dziecko i prawie dwie godziny spałam. Tego jeszcze nie było. Śpię tyle godzin w nocy a tutaj po prostu padłam. Haha, dobre.
I jak jutro na uczelni się ogarnąć?
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez elmopl79 12 mar 2014, 16:08
Inez
Pewnie tez,bo jak weźmiesz rano,to czujesz sie"bezpieczna"i nie analizujesz tak swojego samopoczucia....
Bierz narazie,potem odstawisz bez problemu.

przez lunatic 12 mar 2014, 16:14
Afobam dziala pare godzin

Sortuj wg