ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ellora 11 mar 2014, 22:51
elmopl79 napisał(a):Ellora
Dokladnie mam to samo,tylko ja nie placze.....Caly tydzień byl fajny,momentami fantastyczny,a drugi do dupy i dokladnie to napięcie mięśni,pobudzenie,aż czaszka chce eksplodować z napiecia i te koszmarne myśli i cuerpniecie Glowy....Ale,dzisiaj dostalam uleczona....dostapilam cudownego ozdrowienia.Wiec zapraszam na oddzial dzienny,tam Cię z pewnością ulecza z wszelkich bolaczek:)

Mi wczesniej tez sie chciało wyc ale nie mogłam lez wycisnąc, a dziś same leciały, ba płyneły jak potok:-) a Tobie to przeszło?

przez elmopl79 11 mar 2014, 23:08
Ellora
Dzisiaj mi przeszlo po szokujacej terapi dzisiejszej...zostal tylko jeden wielki zament w glowie....
Najgorsze jest dla mnie to dziwne uczucie w tej mojej biednej glowiznie.Nie umiem tego wyjasnic.Czuje sie czasami jak...przyglup.Ktos cos do mnie mowi,a ja jakbym sie nad tym nie skupiala i za chwile nie pamiętam co ten ktoś do mnie mówil.Tak jakbym miala cos zablokowane w centrali....dziwne uczucie.A wręcz wkur....jace.

przez devnull 12 mar 2014, 01:20
Po ESCI mam zawsze wielkie poty, mimo, że siedzę przed komputerem, mam dosłownie mokry t-shirt pod pachami,
mega plama, momentami nawet czuję ociekające kropelki.
Mieliście takie akcje ? U mnie bez znaczenia czy biorę 10, 20 czy 30mg, efekt i obfite poty.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 12 mar 2014, 08:40
zaqzax-3 napisał(a):Po ESCI mam zawsze wielkie poty, mimo, że siedzę przed komputerem, mam dosłownie mokry t-shirt pod pachami,
mega plama, momentami nawet czuję ociekające kropelki.
Mieliście takie akcje ? U mnie bez znaczenia czy biorę 10, 20 czy 30mg, efekt i obfite poty.

Ja na każdym antydepresancie się pociłam, głównie w nocy. Na esci też, ale nie tak jak ty.

A ja dziś rano wstałam zmniejszym napięciem niz wczoraj i sobie pomyślałam, że Afobam mi nie jest dziś potrzebny. Przed samym wyjściem jednak tak się zdenerwowałam, że musiałam wziąć. Chyba to jeszcze nie pora na eksperymenty. Teraz już przechodzi powoli. Niezbyt fajne uczucie... :/

przez Tojaaa 12 mar 2014, 09:14
Cżesc. Przepraszam ze tak wczoraj zamilklam, ale po prostu padlam i zasnelam z lapkiem w ręku.
Dziękuje Wam wszystkim, ze tak dopingujecie mnie i wspieranie, jesteście kochani :D

Nie powiedziałam doktorce o natrectwach myśliwych, nie mogłam, postaram sie następnym razem, eliora, luki nie krzyczcie na mnie :cry: :cry: poddam sie karze, jaka mi wymierzycie :?

Na 20 mg przejde w weekend, na razie muszę sie ogarniac w robocie. Pytałam doktorka, czy te moje złe ostatnio samopoczucie moze wynikać z ubokow paro, stwierdziła, ze raczej nie. Więc esci na pewno nie dla mnie, albo na łagodniejsze stany

Jakoś dzis bez sraczki, zjadłam śniadanie i juz zapierniczam. Buziaki dla Was wszystkich, dla Lukiego największy :mrgreen:

przez anita00178 12 mar 2014, 09:18
Witajcie. To i ja się dopiszę. Brałam przez pół roku asertin 50mg i było ok ale nagle odbiło mi, że może wcale nie działa bo nic mi się nie chciało tylko bym leżała i słabość masakryczna. Lekarz zapisał depralin. Miał mi dać kopa troszku. brałam po pół tabletki przez miesiąc ale czułam się fatalnie pełna somatyzacja. Najbardziej dokuczał mi płytki oddech. Bałam się, że za chwilę przestanę oddychać. Lekarz kazał wrócić do asertinu. No to depralin w kosz i powrót. Co zauważyłam: lekkie zawroty i silne bóle głowy, ziewanie to jakaś masakra i takie ogólne rozbicie no i jeszcze wzrok nie taki. Czy tak się objawiają skutki odstawienne? Mam nadzieję że asertin szybko się znów wkręci na niego dobrze reaguję i nawet jak go nagle odstawiłam to nie dawał takich objawów. Najbardziej boję się zawrotów. Kiedyś to przechodziłam i to była masakra a ja muszę funkcjonować. Postanowiłam że dam radę , że to minie i żadna nerwica -franca jedna nie będzie mi tu psuć dnia :D Czasem jednak.....ech sami wiecie... :cry:
Asertin 75 mg
i doraźnie
Lexotan 3mg
Alprox 0,5 mg

przez Luki_Nerwusik 12 mar 2014, 09:26
Hej.
Tojaaa, tak myślałem, że o natręctwach nie powiedziałaś. Mały plus dla Ciebie, że przyznałaś nam się tutaj. Wystarczyło powiedzieć pani doktor: mam męczące natrętne myśli, ale nie chcę mówić o szczegółach.
Paroksetyna na nie pomaga, ale pomaga też niewielki dodatek chlorprothixenu. To w moim przypadku. Dzięki temu nie budzę się rano z głową pełną czarnych myśli. I to pomaga już od pierwszej tabletki. Ale koniec o tym.
Niech Ci paroksetyna służy, tak jak posłużyła mi. Co prawda dla mnie 20 mg było dużo za mało. Jakąś poprawę miałem na 30 mg, a naprawdę dobrze czułem się dopiero na 40 mg. Ale ja duży chłop jestem i mój mózg dużo waży :)
Dzięki za buziaka, trochę mnie nim udobruchałaś :) Miłego, słonecznego dnia.
Luki_Nerwusik

przez Lisa_ 12 mar 2014, 09:35
Hej. Już drugi wieczór wczoraj miałam tak, że jak się położyłam, miałam wrażenie, że drżą wszystkie moje mięśnie, głównie w nogach. Tak leciutko, ale drżą... Też skutek uboczny esci, które biorę dziś 5 dzień?
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez xyz90 12 mar 2014, 09:36
Dzień dobry wszystkim ;) jak się dziś czujecie inez3, elmopl79, Ellora, lunatic, smutna82, Luki_Nerwusik, Tojaaa, życzę wam dużo uśmiechu.
inez3, nic na siłę, odstawisz jak będziesz gotowa ;)
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez inez3 12 mar 2014, 10:07
xyz90, właśnie myślałam, że ok jest, bo zdenerwowanie poranne byto zdecydowanie mniejsze. Nadal się do końca nie uspokoilam i czuję się taka oszołomiona...

-- Śr mar 12, 2014 10:10 am --

Lisa_ napisał(a):Hej. Już drugi wieczór wczoraj miałam tak, że jak się położyłam, miałam wrażenie, że drżą wszystkie moje mięśnie, głównie w nogach. Tak leciutko, ale drżą... Też skutek uboczny esci, które biorę dziś 5 dzień?

Skutki uboczne mogą się pojawiać do 2 tyg. stosowania esci. Każdy z nas może mieć różne skutki, więc nic się nie przejmuj.

przez xyz90 12 mar 2014, 10:10
inez3, no tak bywa na początku, ja długo miałam tak, że chodziłam do pracy na siłę i byleby przetrwać do końca - to był mój plan, ciężko mi się wtedy było skupić na pracy bo cały czas zwracałam uwagę na swoje objawy i zastanawiałam się czy to skutki uboczne czy coś innego..
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez inez3 12 mar 2014, 10:20
xyz90, czyli na razie mimo lepszego samopoczucia rano muszę lykac ten afobam. Na szczęście dawka 0,25 mi wystarcza. Wiesz, to chyba dlatego, bo ja tak bardzo bym chciała już powrócić do normalności, tak zaraz i od razu. Tak czy inaczej poprawa i tak jest tylko żebym się nie zalamala dzisiejszym porankiem...

-- Śr mar 12, 2014 10:23 am --

A teraz to O.25 mg mi tak przywalilo, że zwinelabym się w kłębek i poszła spać ;).

przez smutna82 12 mar 2014, 10:46
Xyz,nie dam rady sie sciagnac z lozka,taki ze mnie len patentowany.
dzieci jesc chcą,a ja jeszcze gnije..hehe
no ale czas wstać i dzien zacząć.
narazie czuje sie dobrze,chociaz jak wstaje,czy to rano czy to w nocy,jest mi slabo!
nie wiem dlaczego,ale jestem slaba...mija troche czasu zanim soe rozchodze :)
aaaa i dzis przyjemność mala tylko dla mnie-ide pogrzac kosci na solare ;)
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Kalebx3 12 mar 2014, 10:51
Kalebx3,
zamiast wstrząsać lekarzem nie lepiej zmienić na lepszego?

takich dał mi dobry Bóg i nie ma na tym świecie dla mnie lepszych . A czego oni mi nie dadzą to sam sobuie skombinuję .25 lat latam po przychodniach psychiatrycznych i prawie stało sie to moją sztuką przetrwania :lol:
Ostatnio edytowano 12 mar 2014, 10:53 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg