ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Kalebx3 11 mar 2014, 17:44
Jak Ketamina działa w leczeniu depresji

Tradycyjne leki przeciwdepresyjne, takie jak Prozac działa na grupie przekaźników chemicznych w mózgu o nazwie System serotoniny. Naukowcy po raz pomyślał, że brak serotoniny jest przyczyną depresji, i że te leki pracował po prostu poprzez zwiększenie poziomu serotoniny.
Najnowsze badania sugerują, bardziej skomplikowany wyjaśnienie. Serotoniny leki działają poprzez stymulowanie narodziny nowych neuronów, które ostatecznie tworzą nowe połączenia w mózgu. Ale tworzenie nowych neuronów wymaga czasu - kilka tygodni, co najmniej - który uważa się wyjaśnić opóźnienia w reagowaniu na leków przeciwdepresyjnych.
Ketaminy, w przeciwieństwie do tego, uruchamia inny system chemiczne w mózgu - systemu glutaminianu. Badacz Ron Duman w Yale uważa ketamina szybko zwiększa komunikację wśród istniejących neuronów poprzez tworzenie nowych połączeń. Jest szybszy niż proces czeka na nowych neuronów do formy i realizuje ten sam cel zwiększenia aktywności obwodu w mózgu.
Aby zbadać, jak ketamina może pracować, Duman zwrócił się do szczurów. Pierwsze zdjęcie poniżej przedstawia neuron szczura, który nie były leczone ketaminy. Małe guzki i plamy na stronie neuronu są początkujący połączeń między neuronami.
Neuronów szczura bez leczenia ketaminy.ja
Ronald Duman / Yale University
Zaledwie kilka godzin po udzieleniu szczurów dawki ketaminy, Duman zobaczył dramatyczny wzrost liczby nowych połączeń między komórkami mózgu. Ten wzrost neuronów łączności jest uważana złagodzenia depresji.
Neuron szczura po leczeniu ketaminy.ja
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 11 mar 2014, 17:47
Kalebx3,
ketamina dziala na glutaminian, ktory stymuluje odnowe synaps, ale ma taki minus ze po krotkim (chyba ok kilkanascie dni) czasie powoduje halucynacje i łagodną psychoze, przez co nie mozna ja wlaczyc do dlugotrwalego leczenia

przez Kalebx3 11 mar 2014, 17:49
Zobaczymy Lunatic .
Mam zamiar brac około 15mg / d.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 11 mar 2014, 17:50
Kalebx3,
no ale co, bedziesz kontynuowal mimo ewentualnych halucynacji?

przez elmopl79 11 mar 2014, 17:51
Lunatic
Ale p.dr.podjal decyzje nawet nie widzac mnie na oczy....Tak to jeszcze nie bylam leczona:)
No niby paro lepsze....ale strach przed zmiana okropny.Moga wystapic jakieś uboki?

przez Kalebx3 11 mar 2014, 17:52
przy tych dawkach haluny nie grożą . Jednak Ty mówisz o krótkodziałającej Ketaminie , ja o Długodziałającym Analalogu Ketaminy MXE.
Jakby sie cos niepojącego pojawiło to po prostu odstawię . Zobacz ile uboków jest na SSRI , a ludzieżrą to nadal i nic sobie z tego nie robią ,,, bo pomaga .

przez lunatic 11 mar 2014, 17:54
i tak by nic lepszego nie wymyslil chyba, no moze jeszcze moglby dac wenle, ale rzeczywiscie tez nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim zeby zalecac zmiane leku czy w ogole podejmowac jakiekolwiek decyzje odnosnie leczenia bez zobaczenia pacjenta, schodzi na psy to wszystko gdzie niegdzie :pirate:

-- 11 mar 2014, 16:55 --

Kalebx3,
no tak, ale nad SSRI były prowadzone badania odnosnie długotrwalego stosowania, ketamine ktos badal w ten sposob?

-- 11 mar 2014, 16:58 --

elmopl79,
z bardzo duzym prawdodobienstwem jezeli wystapia to będą zdecydowanie mniejsze niz jakbys zaczynala paro od zera nie biorąc do tej pory innego SSRI

przez Kalebx3 11 mar 2014, 18:00
ketamine ktos badal w ten sposob?

pewnien tak , główie pionierzy ( jak ja wkrótce ;) ). Metylofenidatem też straszyli i co ,,, mi pomógł i pomaga ,,,to i to może się okazać strzałem w 10

przez lunatic 11 mar 2014, 18:02
zastanawiam sie jak ją dostałeś :D

przez sylvek 11 mar 2014, 18:34
nikt nie badał skutków codziennego długotrwałego przyjmowania ketaminy bo nikt jej tak nie stosuje. Sposób o którym pisze Kaleb został wymyślony przez anonimowego uzytkownika bluelight i nie ma nic wspólnego z opracowanymi naukowo protokołami leczenia

naukowcy stosują ketamine tak

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 2312005574

zastrzyk z ketaminy co trzeci dzień, łącznie 6 zastrzyków
odpowiedź na leczenie 70%, średni czas utrzymania efektu antydepresyjnego po ostatnim zastrzyku - 18 dni

lub

http://canadianharmreduction.com/sites/ ... 202006.pdf

pojedyńczy zastrzyk z ketaminy
dzień po: odpowiedź na leczenie 71% pełna remisja 29%, 39% uczestników badania utrzymało efekt antydepresyjny 7 dni po zastrzyku

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 230901097X
łącznie 6 dawek ketaminy podawanej w formie pojedyńczego zastrzyku co drugi dzień -
odpowiedź na leczenie: 90%, remisja 80%, średni czas utrzymania efektu antydepresyjnego 6 do 45 dni od ostatniego zastrzyku (średnio 19 dni),

cała magia ketaminy jest w utrzymywaniu efektu antydepresyjnego grubo po wyeliminowaniu leku z krwiobiegu.

mocno odradzam stosowanie ketaminy codziennie ze wzgledu na dziwne skutki uboczne (anegdotalne jak narazie) związane z upośledzeniem zdolności poznawczych oraz z zaburzeniami osobowosci (tzwn "syndrom mesjasza")

ps. w żadnym z badań nie korzystano z niskich dawek, jak już to średnich.
Ostatnio edytowano 11 mar 2014, 18:45 przez sylvek, łącznie edytowano 2 razy

przez elmopl79 11 mar 2014, 18:41
Lunatic
Ja bylam i jestem wręcz zszokowana....inaczej sobie to wszystko wyobrazalam.Myslalam,ze oddzial dzienny jest zbliżony zasadami do takiego otwartego,tylko,ze wychodzi sie po paru godzinach do domu....a tam kazdy robi co chce....to jest miejsce typowo stworzone żeby"wycyckac"zus z wszelkich świadczeń.
A p.dr.na izbie przyjec(calkiem inny),pyta sie mnie po co ja sie pcham do szpitala jak ja jestem zdrowa...
hmm...no dzisiaj faktycznie uzdrowili mnie na miejscu:)

przez lunatic 11 mar 2014, 18:56
a nie masz tam w okolicy jakiejs kliniki akademii medycznej? one juz bardziej trzymają jakis poziom, przynajmniej na śląsku tak jest

przez elmopl79 11 mar 2014, 19:07
Lunatic
Nie,niestety nie mam.Przynajmniej nauczę się robić gipsowe jajeczka....:)a wielkanoc tuz,tuz...
Moze pokręcę bibulke na kwiatuszki wiosenne....faaajnie będzie..... :great:Toż to szok...

przez Kalebx3 11 mar 2014, 19:47
Przynajmniej nauczę się robić gipsowe jajeczka....:)a wielkanoc tuz,tuz...

potem jak już będziesz w tym dobra , to otworzysz zaklad " GIpsowe jajeczko" i zaczniesz klepać to to na skalę przemyslową ,,,, i czar depresji pryśnie , po prostu w nawale pracy zapomnisz o swojej depresji . Widzisz niegłupi ludzie pracują w tym szpitalu , mają sposoby :lol: :lol:

Sortuj wg