ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

 
Liczba głosów : 267

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez elmopl79 10 mar 2014, 13:02
Luki
To moze ja w takim razie za dużo wymagam od esci?!
Bo lęków sie nie boje i tak bylo przed leczeniem esci.
Bardziej boje sie zlego samopoczucia po lęku,somatyki typu zawroty Glowy,duszności,oslabienie,niemoc,odrealnienie,brak koncentracji,trzesawka...
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Luki_Nerwusik 10 mar 2014, 13:05
elmopl79 napisał(a):Luki
To moze ja w takim razie za dużo wymagam od esci?!
Bo lęków sie nie boje i tak bylo przed leczeniem esci.
Bardziej boje sie zlego samopoczucia po lęku,somatyki typu zawroty Glowy,duszności,oslabienie,niemoc,odrealnienie,brak koncentracji,trzesawka...


Możliwe. Ja zaczynając leczenie miałem uciążliwe natrętne myśli, bezsenność, częste depresyjne myśli i lęki, co będzie dalej, jak mam teraz żyć.
Poprawę oceniam przynajmniej na 80% i to mnie zadowala.
A może w Twoim przypadku pomogłoby coś lżejszego, pramolan, czy nawet ziołowe środki. Nie wiem, nie jestem lekarzem.
Luki_Nerwusik
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez elmopl79 10 mar 2014, 13:16
Luki_Nerwusik napisał(a):
elmopl79 napisał(a):LUKI
A Ty nie bales sie wchodzic na ak wysoka dawke paro?Tzn.nie miales lęków z tym związanych,ze za dużo,ze byc moze niepotrzebnie...?!


Mnie po miesiącu na 20 mg paro nie poprawiło się kompletnie nic, a doszła jeszcze sztywność mięśni, szczękanie zębami.
Lekarka stwierdziła, że trzeba mieć nadzieję, że po zwiększeniu dawki coś pozytywnego się zadziałała i zaleciła szybkie wejście na 40 mg.
Tak też zrobiłem i po jakichś 3 tygodniach na tej dawce powoli zaczęło mi się poprawiać i wróciła radość życia i lęki zaniknęły.
Nie wiem, czy jak bym czekał 3 m-ce na 20 mg to by poprawa była taka sama, raczej w to wątpię.

Tak,a nie zastanawiales sie czemu po miesiącu na dawce terapeutycznej w sumie silnego leku,nic nie dziala?!Nie myslales wtedy,ze to slaby lek?ze jest po prostu nietrafiony?
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Luki_Nerwusik 10 mar 2014, 13:21
Pewnie, idąc na tę wizytę po miesiącu, nie wiedziałem czego mam się spodziewać.
Czy zmieni mi leki, czy coś doda.
Jedno co się zmieniło od razu to poprawa snu, ale to zasługa chlorprothixenu, a nie paro. I powiedzmy, że już za to byłem wdzięczny doktorce.
Moja lekarka twierdzi, że dawka terapeutyczna w przypadku lęku i natrętnych myśli to właśnie 40 mg.
Spytała mnie jeszcze tylko ile ważę i powiedziała, że dla pana 40 mg będzie ok.
Zresztą takie leczenie jest zgodne z wytycznymi. Jeśli nie ma poprawy, to próbujemy leku w maksymalnej dawce i dopiero jak to nie pomoże, to zmieniamy lek. Na szczęście u mnie to się sprawdziło.
Luki_Nerwusik
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez lunatic 10 mar 2014, 13:22
elmopl79,
W stanach lekowych zalecana dawka paro jest 40 a nie 20 mg,zaczyna sie od 20 po to zeby stopniowo dojsc do 40 i tez po to ze czasem moze okazac sie ze 20 wystarczy
Offline
Posty
5335
Dołączył(a)
07 lis 2010, 10:55

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez elmopl79 10 mar 2014, 13:30
Luki
Nie,napewno nie cos lzejszego:)
Tylko wkurza mnie to,ze esci spowodowalo mase skutków ubocznych z ktorymi ja juz umialam sobie poradzić bez lekow....i nasililo mi myśli natrętne,a w sumie wywalilo je,bo wcześniej takich nie mialam,Np.ze zwariuje,ze juz nic mi nie pomoże,ze nie ma juz dla mnie ratunku,ze oszaleje....chodze i non stop aoezatam,żeby tylko nie pojawil sie żaden okruszek na podlodze-z tego natrectwa,to akurat mij maz jest zadowolony:)-nie to,ze wcześniej byl balagan jakus wielki,ale teraz to jest cidzienne sprzątanie takie jak przewaznie robi sie na swieta... :hide: dopiero jak wytrę wszystko z kurzu i wymyje,moge siąść i odpocząć....przeciez idzie sie zajechac :why:
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Luki_Nerwusik 10 mar 2014, 13:36
elmopl79
Włączyła Ci się typowa nerwica natręctw, dziwne że dopiero na lekach to masz.
Na natręctwa paro jest mega dobre. Więc jeśli coś słabszego odpada, na esci nie jest dobrze, to może to.
Albo najpierw podniesienie esci do max. dawki (20 mg), co sprawdziło się u mnie w przypadku paro.
Ostatnio edytowano 10 mar 2014, 13:37 przez Luki_Nerwusik, łącznie edytowano 1 raz
Luki_Nerwusik
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez elmopl79 10 mar 2014, 13:36
Lunatic
Ja4lata temu jechalam na20mg i naprawdę na początku jak sie rozruszalo(po5tyg.),bylo bardzo dobrze.Zniknely lęki,panika,duszności,trzepawka....zaczelam od nowa jezdzic samochodem.....az chcialo sie żyć ...
A teraz jestem juz5tydxien na 10mg.esci i nie ma tak,ze chce sue żyć.....teraz to najchetniej suwdzialabym w domu.....a tego zupelnie juz nie bylo...nawet nie chce mi sie zmuszać,bo mam w glowie jeden wielki chaos....
Moze niepotrzebnie patrze na to co bylo na paro...

-- 10 mar 2014, 12:40 --

Luki
Mysle,ze natrectwa byly,tylko byly tak slabe,ze jak do tej pory nie zwracalam na nie uwagi.
Mysle nad tym paro....ale moja lekarka twierdzi,ze esci jest b.dobrym lekiem i mnie postawi na nogi....Ja natomiast czuje to inaczej.

-- 10 mar 2014, 12:43 --

A skoro natrectwa pojawily sie na esci,to czy zwiększenie dawki ich nie zwielokrotni....jesli sie da jeszcze bardziej......
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Luki_Nerwusik 10 mar 2014, 13:46
Nie sądzę, żeby zwiększenie dawki esci zwiększyło natręctwa.
Natręctwa się pojawiły, bo esci nie rozkręciło się na dobre, a mogło nawet początkowo pogorszyć stan.
Jeśli Twój lekarz ta bardzo "lubi" esci, to prawdopodobnie zaleci podniesienie dawki. Dłuższe trwanie na tej samej dawce moim zdaniem nie ma sensu. Nic nagle się nie poprawi.
Luki_Nerwusik
Offline

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez inez3 10 mar 2014, 13:54
U mnie poprawa zazwyczaj następowała szybko. Po 3-4 tyg. wracałam do normalnego życia przynajmniej w 80%. Stąd dla mnie nie pojęte jest siedzieć na jakimś leku kilka miesięcy bez poprawy...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
06 cze 2007, 10:31

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez elmopl79 10 mar 2014, 14:10
Tak to prawda.
Tylko ja na paro na10mg bylam miesiąc,a potem zwiększenie dawki i dopiero jak zwiekszylam na20mg od tego momentu uplynelo5tygodni,czyli lacznie2miesiace zanim poczulam ogromna poprawe.
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez inez3 10 mar 2014, 14:14
Czyli teraz musisz iść do lekarza i popytać się co i jak... Może trzeba teraz poczekać znów albo może zmienić lek.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
06 cze 2007, 10:31

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez krista 10 mar 2014, 14:34
Witam wszystkich
No i dupa 6 ty miesiąc na Esci i dzisiaj lęk mniejszy niż zwykle ale się pojawił, od rana niepokój, jestem po nocce cholernie zmęczona i mało spałam ale to chyba nie powód. A było juz tak dobrze cieszyłam się że lek się rozkręcił i będzie z górki, a tu takie rozczarowanie Boże kiedy będzie spokój, a leku nie chcę zmieniac może większa dawka na razie biorę 10 mg.
Offline
Posty
267
Dołączył(a)
20 gru 2013, 18:25

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez elmopl79 10 mar 2014, 14:35
Inez
U lekarza bylam tydzień temu.Czylam sie wtedy dobrze,wiec p.dr.stwierdzila,ze lek mi śluzy,choć mowilam jej jakie mam objawy.Powiedziala,ze jak bwde negatywnie nastawiona na lek to on nie zadziała.Kazala czekac na tej dawce,bo niby juz jest lepiej.Owszem lepiej jest,bo skonczyly sie skutki uboczne,które okrutnie mnie sponiewieraly....ale nie czyje się dobrze(tydzień temu mialam energie i chcialo mi sie chciec),teraz towarzyszy mi ciągle napięcie i poddenerwowanie i duszności,wiec to chyba nie jest tak jak powinno byc....
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ziomus0812 i 57 gości

Przeskocz do