ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Matt FX 23 sie 2010, 11:25
Najlepszy bo profesor i jest szefem całego interesu na AM.

przez Zenonek 23 sie 2010, 11:28
Matt FX, Shadowmere,

Wiem, ze lekarz Shadow nie jest drug manem, ale chodzilo mi o to, ze jest kompetentny, wiec rozmowa z nim o lekach moze byc wiele wyjasniajaca...

Zatem moze sobie zapisz na kartce i popytaj go np o nowoczesne leki jak :

- Valdoxan (ma bardzo dobre opinie na zachodzie)
- Cymbalta (mocny lek)

Czy o stare, ale jare :

- Fevarin
- Zoloft
- Pernazyna jako dodatek
- Prozac (wedlug mnie nie dla Ciebie, ale ciekawe co powie dobry lekarz o nim)
- Coaxil
- Ixel
- Mokloxil

Pogadaj z nim dokladnie i NIE zgrywaj sie, ze nie jest zle, bo jest chujowo, po 4 miesiacach leczenie powinienes czuc sie co najmniej o 25% lepiej + objawy fizyczne powinny byc usuniete, a u Ciebie jest gorzej, wiec o czym tu w ogole mowa jest?

Esci NIE dla CIEBIE.

Ja na Twoim miejsci NIE wyszedlbym z gabinetu z zaleceniem daleszego zazywania Esci. Nie ma bata.

przez Matt FX 23 sie 2010, 12:54
Tak sobie pomyślałem że po co żyć z nerwicą skoro można się odwalić. Nie chce mi się żyć z tym gównem, nie mam siły na walkę z tym po prostu jestem zmęczony psychicznie już. Jestem za wrażliwy na świat i na życie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 23 sie 2010, 13:55
to tak samo jakby powiedziec, ze jak ktos ma nadcisnienie to musi umrzec wczesnie to, bo niby tak go stworzyla natura, a przeciez wystarczy brac leki i mozna zyc dlugo. Tak samo jest z nerwicami itp itd

Zreszta przewaznie jakos wrazliwosc ustepuje z wiekiem (przynajmniej troche), ale trzeba sie leczyc.

przez Matt FX 23 sie 2010, 14:13
Wiem że to co piszę to stek bzdur ale moja nerwica objawia mi w ten sposób i nie pozwala na skupieniu się na czymkolwiek innym.... Sorry za takie pieprzenie!

przez Zenonek 23 sie 2010, 14:14
Matt FX,

W ktory dzien idziesz do lekarza ?

przez Shadowmere 23 sie 2010, 15:04
Zenonek, tak zachwalasz te leki,a to są leki stricte na depresje,nie ma czegos takiego jak lek na borderline-one mogą łagodzic niektóre objawy.
W nerwicach też leki nieraz zawodzą choc niby są jedynie "chorobą duszy".
Leki na nadciśnienie są na nadciśnienie-więc poprostu dzialają.A zaburzenia psychiczne to delikatna,niezwykle skomplikowana materia i jak dotąd nie wynaleziono niezawodnej pigulki,ktora podwyższy poziom tego,obniży tamtego i wszystko dziala jak trzeba.To nie insulina.
Shadowmere

przez Zenonek 23 sie 2010, 15:13
Shadowmere,

Przeciez sama dobrze wiesz, ze antydepresant to slowo klucz, przyjeta nomenklatura.

Dodatkowo rowniez wiesz, ze czyste depresje bez objawow nerwicowych sa bardzo nieliczne.

Zdecydowana wiekszosc depresji towzrzyszy nerwicom, wiec rownie dobrze te leki moglyby sie nazywac antynerwicowe.

Ale przyjeli taka nazwe i tyle.

Kapsulki na nadcisnienie tez bardzo czesto NIe dzialaja na dane osoby- pomimo tego, ze sprawa tu sie wydaje znacznie prostsza- bo cisnienie wysokie to trza obnizyc- proste ? NIe do konca...czesto potrzeba kombinacji lekow lub przetestowaniu paru zanim sie utrafi, czyli schemat identyczny, oczywiscie amplituda wahan jest na pewno mniejsza, ale jest.

Dodatkowo, ja bardziej mowilem o o mechanizmie dzialania, ze tu i tu mamy leczone objawy.

Moze skoncz w koncu z tym pesymizmem, co ? Bo cos Cie wzielo ostatnio i sie sama nakrecasz jak katarynka :D

przez Shadowmere 23 sie 2010, 15:18
Zenonek, a Ty wiesz Ropuchowcu co ja Ci na to odpowiem? :D
Tutti-kur wa-frutti :pirate:
Za parę lat wszyscy będą kpić z obecnej farmakologii.Dlatego ja pozostanę sceptyczna.
Shadowmere

przez cytrynka84 23 sie 2010, 15:47
Shadowmere, wyslalam Tobie 2 pw,zeby nie byly takie dlugie,jak 1,sprawdz za jakis czas czy doszly i napisz mi prosze Mam nadzieje ,ze sie nie obrazilas? i,ze priv tym razem dotrze.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Zenonek 23 sie 2010, 15:53
Shadowmere,

O zesz Purchawo :) obys miala racje, ze za kilka lat beda takie piguly szczescia, ze kosmos.

Ale co do depresji bez lęku i innych objawow nerwicowych to sama wiesz, ze to prawie nie wystepuje...nie wiem czy byl tu ktos taki forum (oczywiscie z jednobiegunowa).

przez zaqzax 23 sie 2010, 17:19
lekarz dopisał mi do 20mg Lexapro dodatkowo 75mg Effectinu, potem zwiekszenie Effectinu na max
i odstawienie Lexapro, ale nie wiem czy to ma sens, czy Effectin okaze sie lepszy znowu, watpie.
dodatkowo dostałem xanax SR (neurol sr), w dawce 0,5mg.

wiec poki co

- 20mg Escitalopramu
- 75mg Wenlafaksyny
- 0,5mg Alprazolamu SR
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Shadowmere 23 sie 2010, 17:22
zaqzax, super.to już będzie porządniejsze leczenie.brales już efecin prawda?jak na Ciebie dzialal?
Shadowmere

przez Zenonek 23 sie 2010, 17:45
zaqzax napisał(a):lekarz dopisał mi do 20mg Lexapro dodatkowo 75mg Effectinu, potem zwiekszenie Effectinu na max
i odstawienie Lexapro, ale nie wiem czy to ma sens, czy Effectin okaze sie lepszy znowu, watpie.
dodatkowo dostałem xanax SR (neurol sr), w dawce 0,5mg.

wiec poki co

- 20mg Escitalopramu
- 75mg Wenlafaksyny
- 0,5mg Alprazolamu SR

Widze, ze zaczynasz leczenie...

Trzymam kciuki zeby zaskoczylo, bo to mozna nazwac farmakoterapia...

Pytales swojego lekarza o TLPD lub stabilizatory ?

Sortuj wg