ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 07 mar 2014, 14:39
Luki
Ten strach przed śmiercią minie.Ja mialam to samo Musisz tylko ciezko nad tym pracować.Bo skoro miales tysiące atakiw paniki i nic Ci sie nie stali,to czemu mualoby sie stać przy kolejnych....

przez freda 07 mar 2014, 14:40
inez3, a ja sobie rzygłam trochę się potrzęsłam i było dobrze :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez inez3 07 mar 2014, 14:41
Luki_Nerwusik napisał(a):Moje ataki biorą się generalnie ze strachu przed śmiercią. Muszę się oswoić z myślą, że kiedyś umrzemy, ale jest to ciężkie. Mam rodzinę, dziecko, drugie w drodze, nie mogę ich zostawić. Strach przed umieraniem jest u mnie na pierwszym miejscu.
Z moim inżynierską głową zapamiętam wszystko z detalami, jakie leki, w jakich dawkach, jak długo. Tego jestem pewny.

To wszystko jest do opanowania tylko potrzeba ciężkiej pracy nad sobą. Ja zawsze łączyłam leki z psychologiem, ale jak widać pomaga, a le na krótką metę. Tym razem mam zamiar się zając terapią bardziej dokładnie. Raz na 2 tygodnie to dla mnie za rzadko, a teraz to przerwa jest nawet miesiąc. Chodze państwowo, fajną mam babkę, ale nie wiem czy nie poszukam prywatnie czegoś innego. Zamierzam się skonsultować z moim psychologiem w tej sprawie.

-- Pt mar 07, 2014 2:43 pm --

freda napisał(a):inez3, a ja sobie rzygłam trochę się potrzęsłam i było dobrze :D

Jakbym rzygała w domu to co innego, ale jakby mnie dopadło w pracy, autobusie, w pubie to nei wiem co wtedy - to są moje lęki największe. Jak tracę nad czymś kontrolę to czuje się kompletnie zdezorientowana.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zazulka 07 mar 2014, 14:56
xyz90
Kobieto, ty nawet nie wiesz, jaką mi radość sprawiłaś dzisiejszym pierwszym swoim wpisem. To chyba najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia. Strrrrasznie się cieszę, że lepiej się czujesz, bo już zaczynałam się martwić. O ciebie, o siebie (a jakże :why: ). No, cieszę się, cieszę. Bardzo :yeah:
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez xyz90 07 mar 2014, 15:01
Zazulka, wiem o co chodzi - boisz się, że lek nie zacznie działać? ja jestem przykładem tego, że działa, a chce mu się dać jeszcze rozkręcić żeby było w 99,9% dobrze. Daj sobie czasu, nie odliczaj, nie przeliczaj każdego dnia. w końcu przyjdą takie dni w których stwierdzisz, że jest lepiej i będzie się robić coraz bardziej stabilnie, tego ci życze jak najszybciej :great:
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez Luki_Nerwusik 07 mar 2014, 15:05
xyz90
Dobrze, że się tutaj wpisujesz, bo ludzie potrzebują tutaj dowodu, że esci jednak działa :)
Bo jakoś mało ludzi zadowolonych z tego leku. Chociaż to może wynikać z tego, że ten wątek jest wyjątkowy i walą tu wszyscy, potrzebujący wsparcia.
Luki_Nerwusik

przez Ellora 07 mar 2014, 15:07
krista napisał(a):Luki ja nie wyobrażam sobie żebym mogła o swojej chorobie powiedzieć szefowi, spaliłabym się chyba ze wstydu.
I pewnie cała załoga by wiedziała, jak na razie to wie tylko moja koleżanka

No właśnie ja jak przyniosłam zwolnienie z pieczątka psychterapeuta psychiatra to mam wrażenie że osoba je przyjmujaca w pracy do tej pory dziwnie sie na mnie przyglada...ale szczerze mam to w d...tak głeboko....a tym osobom które obgaduja lub twierdza że ta choroba to nic takiego to zyczę zeby sami to przeszli

przez xyz90 07 mar 2014, 15:08
Luki_Nerwusik, działa już w ponad 50%, nie pamiętam kiedy miałam atak lęku którego nie mogłam opanować. oczywiście zdarzają się te gorsze myśli, szybsze bicie serca, ale szczególnie nie wracam na to uwagi. Powoli wracam do życia, a zaznaczę, że jeszcze nie zażywam dawki 10 mg, dopiero zacznę ją brać w sobotę.
Czas i tak upłynie..

przez Luki_Nerwusik 07 mar 2014, 15:12
xyz90 Powiedziałbym, że goi się na Tobie jak na psie :D
Chyba kto szybciej weźmie się za leczenie, ten szybciej ma widoczną poprawę. Tak trzymaj.
Luki_Nerwusik

przez inez3 07 mar 2014, 15:24
xyz90, a ile już bierzesz esci?

przez elmopl79 07 mar 2014, 15:29
Kiedys sie zastanawialiśmy od czego to zależy,ze jedni maja ogromne skutki uboczne,a inni w ogóle....
No i nic mądrego nie wymyśliliśmy:)moze to ma wplyw na co kto choruje....zreszta jazdy organizm jest inny i kazdy inaczej reaguje na wszelkie leki.

przez xyz90 07 mar 2014, 15:31
w sumie od paru dni nie liczę, ale żeby nie skłamać to chyba mój 18 albo 19 dzień

-- 07 mar 2014, 14:33 --

elmopl79, ja zaliczałam się do tych którzy mieli ogromne skutki uboczne, a zaczynałam od malutkiej dawki. Mam to za sobą, ale jak cierpiałam to zazdrościłam tym szczęściarzom którzy nie musieli przez to przechodzić ;)
Czas i tak upłynie..

przez elmopl79 07 mar 2014, 15:39
Xyz
Na esci tez byly ogromne skutki uboczne?

przez inez3 07 mar 2014, 15:42
xyz90 no to bardzo się cieszę, że pomaga czyli jest szansa :). Chociaż mi pomagała i asentra i axyven (wenla), więc może każda substancja na mnie działa :).

Wzięłam dziś 0,25mg afobamu i w końcu sie uspokoiłam, pierwszy dzień od poczatku brania esci (servenon) kiedy jestem w miare wyluzowana :). chyba te wspomagacze sa dobre jednak. Mam tylko nadzieje, że nie będę musiała brać codziennie.

Sortuj wg