ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Tojaaa 07 mar 2014, 12:54
Godzinę temu zaliczylam kur..atak paniki. Scierpniecie skory głowy aż do bólu, ciśnienie chyba 200/200, panika, potrzeba ucieczki. Kur......we wt idę do dr tak nie da sie żyć, nie mam sily

przez elmopl79 07 mar 2014, 12:56
Inez
Chyba my wszyscy jesteśmy niecierpliwi,bo mamy juz dosyc nerwicy i jej macek i chcemy jak najszybciej sue od niej uwolnić i zlapac trochę oddechu,wytchnienia....
No ale niestety te skutki uboczne trzeba przetrwać.....Ja meczylam sie bardzo dlugo ze skutkami ubocznymi....ale tez niczym sue nie wspomagalam,co bylo dużym bledem....bo tymi skutkami ub.dodatkowo sie nakrecalam i bylo jak bylo....

-- 07 mar 2014, 11:59 --

Inez
A wcześniej bralas jakieś leki?

przez krista 07 mar 2014, 13:07
Cześć inez
Ja jestem 6 ty miesiąc na Esci, pierwszy tydzień to była masakra nigdy nie chciałabym tego już przechodzić, nie jadłam,nie wychodziłam z domu, ciągłe lęki, do pracy nie chodziłam przez dwa tygodnie, a jak juz poszłam to brałam hydro bo bez tego to nie dałabym rady.
Inez po jakim czasie wróciła nerwica?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 07 mar 2014, 13:09
Freda
A co u Ciebie?Jak samopoczucie....?

A jak u reszty zalogi:)?

przez Luki_Nerwusik 07 mar 2014, 13:09
Tojaaa, aż mi się zimno zrobiło, jak to przeczytałem.
Dobrze, że załatwiłaś tę wizytę tak szybko. Mam nadzieję, że lekarka coś na to poradzi. Tylko nie graj już przed nią twardej. Powiedz jak się czujesz ze wszystkimi szczegółami.
Trzymaj się.
Luki_Nerwusik

przez inez3 07 mar 2014, 13:32
elmopl79 napisał(a):Inez
Chyba my wszyscy jesteśmy niecierpliwi,bo mamy juz dosyc nerwicy i jej macek i chcemy jak najszybciej sue od niej uwolnić i zlapac trochę oddechu,wytchnienia....
No ale niestety te skutki uboczne trzeba przetrwać.....Ja meczylam sie bardzo dlugo ze skutkami ubocznymi....ale tez niczym sue nie wspomagalam,co bylo dużym bledem....bo tymi skutkami ub.dodatkowo sie nakrecalam i bylo jak bylo....

-- 07 mar 2014, 11:59 --

Inez
A wcześniej bralas jakieś leki?

Mam afobam i tak się zastanawam czy brać. Byłam dzis u psychiatry mojej i powiedziała żeby brać rano w razie co. Kurde, a ponoć esci ma takie łagodne skutki uboczne.

Przy pierwszym rzucie nerwicy brałam Asentrę, przy drugim też, przy trzeci wenle.

-- Pt mar 07, 2014 1:34 pm --

krista napisał(a):Cześć inez
Ja jestem 6 ty miesiąc na Esci, pierwszy tydzień to była masakra nigdy nie chciałabym tego już przechodzić, nie jadłam,nie wychodziłam z domu, ciągłe lęki, do pracy nie chodziłam przez dwa tygodnie, a jak juz poszłam to brałam hydro bo bez tego to nie dałabym rady.
Inez po jakim czasie wróciła nerwica?

No ja jesem na zwolnieniu od poniedziałku, bo tak sie zle czlam, ze z pracy musiałam się zwolnić. Wymyśliłam grypę żołądkową ;). Nerwica wróciła po 2,5 roku, ale to już 4 nawrót.

przez krista 07 mar 2014, 13:46
A jak długo brałas leki przy pierwszym ataku?
ja w swojej pracy wymysliłam ze mam wrzody zołądka jak poszłam na wolne.

przez elmopl79 07 mar 2014, 13:47
Inez
I jak wspominasz wenle i asentre?Tez mialas duże skutki uboczne na początku ich brania?

przez Luki_Nerwusik 07 mar 2014, 13:48
Nie rozumiem, dlaczego w naszym kraju wstydem jest powiedzieć, że leczy się na nerwicę czy depresję?
Trzeba wymyślać jakieś historie o grypie. To chore.
Mój szef wie na co się leczę, nie robiłem z tego tajemnicy. Na szczęście czuję się na tyle dobrze, że nie muszę brać chorobowego.
Luki_Nerwusik

przez krista 07 mar 2014, 13:50
tak myslę ze skoro nerwica i tak pewnie wróci to moze leki brac non stop zeby nie przechodzic ponownie skutków ubocznych.

przez elmopl79 07 mar 2014, 13:51
Inez
Brac,beac,ja zrobilam potworny blad,ze bronilam sie przed doraznymi....Mnie moja p.dr.powiedziala,ze esci to kosmetyczny lek,który nie daje skutków ubocznych....oj,jakie bylo moje zdziwienie po zażyciu esci....
Ja wcześniej bralam seroxat u niby to lek silniejszy,a nie pizamiatal mna tak jak esci,który jest niby kidmetycznym lekiem.....

przez inez3 07 mar 2014, 13:53
elmopl79 napisał(a):Inez
I jak wspominasz wenle i asentre?Tez mialas duże skutki uboczne na początku ich brania?

Pierwszy raz jak brałam Asentrę to był koszmar, a dokładnie pierwszy tydzień. Po ścianach niemal chodziłam, potem było co raz lepiej. Co do wenli to pamiętam jak przez mgłę, wiem, że w którymś momencie tak mi się w głowie kręciło, że nie mogłam jeździć samochodem co dla mnie było koszmarem, bo komunikacją też nie mogłam jeździć (u mnie nerwica zaczyna się zawsze tak samo - lękiem przed komunikacją miejską). Po pierwszym tygodniu było juz co raz lepiej. Ogólnie przy obu lekach bardzo szybko stawałam na nogi, więc liczę, że i tym razem będzie podobnie.

przez Luki_Nerwusik 07 mar 2014, 13:53
Ja uważam, że jeśli czujemy się na tyle mocni, żeby odstawić leki to lepiej do zrobić.
Takie przerwy 2-3 letnie wydają się dość długie. Wolę przemęczyć się później z miesiąc podczas nawrotu, niż brać tabletki non stop.
Luki_Nerwusik

przez inez3 07 mar 2014, 13:55
krista napisał(a):A jak długo brałas leki przy pierwszym ataku?
ja w swojej pracy wymysliłam ze mam wrzody zołądka jak poszłam na wolne.

Hmm, kilka miesięcy, nie wiem może rok... Już nawet nie pamiętam.

Sortuj wg