WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Dark Knight 29 maja 2014, 20:55
Dark Knight napisał(a):mozna do wo wenli dorzucić bupropion ??????? prosz o odp
odpowie mi ktos na to pytanie mozna miszac te dwa leki lub brał ktoś kiedyś taki zestaw ??

przez monika1984 30 maja 2014, 15:25
Można mieszać, ja biorę wenlę i Spamilan, ten drugi od 3 tygodni i jest lepiej.

przez elfrid 30 maja 2014, 17:22
Spamilan to buspiron, a buporpoion to Wellbutrin.
Łączenie wenlafaksyny i bupropionu: Możliwy wzrost stężenia wenlafaksyny we krwi (2,5 razy), a tym samym nasilenie i przedłużenie jej działania. Zwiększone ryzyko wystąpienia drgawek.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 30 maja 2014, 20:34
jazzowa, no przestań ..na pewno muzyka nigdy wcześniej Cię tak nie wzruszała jak teraz :P
beladin

przez depresja24h 30 maja 2014, 20:36
Jestem na wenli 10 dzień. Bardzo mnie skopała, na razie nic mi się nie chce robić, czasem pojawiają się myśli "s'. Obym dotrwała, bo wiem, że ma moc.

przez elfrid 30 maja 2014, 21:27
depresja24h, w jakim sensie skopała?

przez jazzowa 31 maja 2014, 12:12
beladin napisał(a):jazzowa, no przestań ..na pewno muzyka nigdy wcześniej Cię tak nie wzruszała jak teraz :P

nonono, moje problemy dnia codziennego to teraz co zjeść na śniadanie i obiad - piosenki pisze tylko pod wpływem używek
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez Dark Knight 31 maja 2014, 18:16
elfrid, dzieki ,a odp

przez johny24 01 cze 2014, 09:15
Witajcie, dzisiaj 45 dzień brania efevelonu 75 SR w dawce 1 tabletka dziennie. Tak więc kolejne moje spostrzeżenia. Wciąż czasem wspomagam się benzo bo różnie bywa, są dni kiedy czuję się fajnie ale trafiają się też dni gorsze. U mnie te gorsze dni to przede wszystkim weekendy. Ale bywało tak i przed rozpoczęciem kuracji efevelonem. Ogólnie na chwilę obecną najbardziej przeszkadza mi wieczne zmęczenie i senność. Nie wiem czy to po efevelonie ale pewnie tak, bo wcześniej aż tak nie było. W nocy śpię twardo i wyśmienicie. Ale mimo przespania odpowiedniej liczby godzin, w dzień wciąż chce mi się spać. Niemal codziennie po pracy muszę się zdrzemnąć godzinkę czy dwie bo jestem senny jak diabli. Ile bym nie spał to zawsze jestem senny. I tutaj pytanie do was: czy to normalne i z czasem minie, czy coś mam kombinować? Wczoraj cały dzień nie chciało mi się kompletnie nic. Ani wyjść, ani posprzątać tylko leżeć, drzemać, patrzyć w sufit itp. Niepokoi mnie to, doradźcie coś ;)

przez elfrid 01 cze 2014, 12:30
johny24, może warto zwiększyć wenlafaksynę do 150mg. Od tej dawki powinna działać na noradrenalinę a więc trochę pobudzać.

przez Elissa 01 cze 2014, 13:46
johny24, witaj w klubie. W moim przypadku wenla działa mega rozleniwiająco i nasennie. Co prawda ten efekt rozpoczął się po jakiś 3 miesiącach, kiedy to pojawiło się jej pozytywne działanie, tj. lepszy nastrój, pozbycie się leków i przeraźliwiej pustki. Biorę wenlę od jakiś 2 lat, cały czas w dawce 75 mg, bo kiedy tylko próbowałam zwiększyć do 150 mg towarzyszył mi taka senność ,że nie byłam w stanie normalnie funkcjonować, po prostu zasypiałam stojąc. Zatem jak widzisz różnie ten lek działa , jednych pobudza, a innych( jak ja) na maxa rozleniwia i usypia. Teraz mam zamiar zmienić na sertralinę lub wrócić do mojej ukochanej fluoksetyny, ale muszę się wybrać do lekarza,żeby ustalił plan odstawiania, a na to wciąz brakuje mi czasu. Co do Ciebie,to myślę,ze warto żebyś spróbował zwiększyć do 150 mg i sam przetestował jak jest w Twoim przypadku. Jesli będziesz jeszcze bardziej senny, pogadaj z lekarzem i przemyśl sumę zysków i strat,tj. czy zależy Ci bardziej na spokoju kosztem energii( ja byłam lękowcem, więc pozbycie się lęków było dla mnie najważniejsze) czy jednak głownie zależy Ci wzroście aktywności , wtedy proponuję zmianę.

przez Marian_Paździoch 01 cze 2014, 14:39
Dodanie mirtazapiny załatwia sprawę senności po antydepresantach.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 01 cze 2014, 16:30
Marian_Paździoch, to prawda, mirta nieźle speeduje, odkąd ją odstawiłem nareszcie mam większy spokój i dystans. Oczywiście pozostałe leki mi w tym pomagają :mrgreen:

-- 01 cze 2014, 15:32 --

miansa też mnie speeduje, ale dopiero w dawkach od 10mg wzwyż
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Marian_Paździoch 01 cze 2014, 19:43
Tańczący z lękami, ja biorę ostatnio mirtę na sen i niwelowanie zamuły bo SSRI ale... Spiduje mnie faktycznie, więc będę na noc po prostu łykać więcej gabapentyny i to załatwi problem.
Marian_Paździoch

Sortuj wg