WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez zaczarowana 24 maja 2014, 12:02
czy mimo niesamowitego zmeczenia spanie po 4-5 godzin + jakieś totalnie chore sny to norma?

raczej wygląda na normalny skutek uboczny - który nie wiadomo, czy przejdzie wraz z czasem zażywania tabletek - u mnie nie przeszedł
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez johny24 24 maja 2014, 20:07
Witam, dzisiaj 37 dzień wenli, akurat jest gorący sobotni wieczór a ja niestety nie mam gdzie i z kim wyjść - tak to już jest u mnie i stąd lekki dołek choć bez lęków jakichkolwiek. Efevelon wciąż nie dał mi jakiegoklwiek kopa i chęci do działania, nie chce mi się nic, nie chce mi się poznawać ludzi itp. choć miałbym wielkie możliwości w tej kwestii. Lekkim sukcesem jest cały tydzień bez benzo, nie było najmniejszej potrzeby. W pracy było super, w zasadzie to bardzo lubię swoją pracę i ludzi i pewnie dzięki temu nie było tam problemów i potrzeby brania benzo. Ale przychodzi weekend i standardowy dół. Ogólnie jestem DDA i stąd moje problemy. Tak czy inaczej chciałem donieść, że wszelkie skutki uboczne brania wenli raczej odeszły. Spię w miarę normalnie, apetyt wrócił całkowicie, ciśnienie unormowane, kołatań serca brak. Lęków też jakby znacznie mniej tylko nurtuje mnie jeszcze brak tej energii i chęci do czegokolwiek. No cóż, efevelon biorę nadal i zobaczymy co będzie. Chciałbym tylko potwierdzić słowa osób z tego tematu - skutki uboczne wenli mogą spokojnie trwać nawet i miesiąc ale w końcu naprawdę przechodzą. Poczytajcie wcześniejsze moje posty - chciałem już odstawiać z tego powodu ale wytrzymałem i myślę, że było warto.

przez zaczarowana 25 maja 2014, 04:24
johny24, łał, to super, że u Ciebie się układa, jestem w szoku normalnie, po tym co pisałeś :)
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Użytkownik123 25 maja 2014, 17:35
u mnie wenla okazała się być najgorszą. nigdy więcej. nie poleciłabym nikomu.
OD 16 MAJA
CONVULEX300mg
SERONIL40mg

nic nie pomaga, jeżleli i to nie pomoże wracam do PAROGENU

przez evil never dies 26 maja 2014, 08:51
U mnie sama wenla (75 mg) przez pierwszy miesiąc obyły totalne doły, po miesiącu dr dołożyła mi lamo, i teraz przez prawie trzy tygodnie (odpukać) jest całkiem spoko. W sumie to nie wiadomo czy wenla zaskoczyła czy ten stabilizator jednak zrobił swoje. Zobaczymy co będzie dalej.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez Asmo 26 maja 2014, 18:24
Nie mam ochoty czytać 700 stron czy mógłby ktoś kto bierze dłużej napisać jak to jest z apetytem? Czy na początku tylko jest mniejszy a później wraca do normy? I czy słabnie przy zwiększaniu dawki? Jestem na 3 dniu dopiero i generalnie pierwsze dwa obniżony apetyt a dziś już wrósł co mi sie nie podoba dlatego też pytam. I czy ktoś przy dłuższym braniu zauważył ten spadek masy ciała? Biorę 75mg
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Vizir 26 maja 2014, 18:38
Asmo napisał(a):Nie mam ochoty czytać 700 stron czy mógłby ktoś kto bierze dłużej napisać jak to jest z apetytem? Czy na początku tylko jest mniejszy a później wraca do normy? I czy słabnie przy zwiększaniu dawki? Jestem na 3 dniu dopiero i generalnie pierwsze dwa obniżony apetyt a dziś już wrósł co mi sie nie podoba dlatego też pytam. I czy ktoś przy dłuższym braniu zauważył ten spadek masy ciała? Biorę 75mg

A po co ci odpowiedzi przypadkowych pojedyńczych osób, przecież to nie ma się do rzeczywistosci i ciebie nijak. Tym bardziej ze widze masz problemy z ED. Są tu ludzie co pisali że po fluoksetynie i wenlafaksynie roztyli się jak świnie.

przez wielbłądzica 26 maja 2014, 20:43
ja np roztyłam się po wenli.

na początku było super, ale teraz prawie nie żyje.

przez Maggda92 27 maja 2014, 14:28
Asmo, Na początku jadłam dużo, zaczynałam od dawki 75mg jednak to mogło nie być spowodowane samą wenelą, teraz obserwuje u siebie mniejszy głód, mniej jem i ogólnie potrzebuje mniej jedzenia jestem na dawce 187,5 mg
Maggda92

przez chester 27 maja 2014, 15:06
Asmo, Ja też nei przytyłem po wenli. Apetyt na początku zmniejszony, a później normalny.

przez KPW 27 maja 2014, 21:46
Witam

Od kilku dni biorę Wenlafaksynę (pod nazwą handlową Venlectine). Najmniejsze dawka 37,5 mg (mam brać 2 tabletki - zacząłem od jednej).

Mam dość nietypowy objaw - rozwolnienie i przy tym dość silne bóle brzucha które nasiliły się jeszcze bardziej po zwiększeniu dawki z 1 do 2 tabletek i nic na razie nie wskazuje na to że ma zamiar przejść (odprowadzając dziecko do przedszkola musiałem wbiec do lasu bo byłby wypadek :mrgreen: )

Po poinformowaniu lekarza o tym co się dzieje i że generalnie nie czuje się dobrze po leku (a brałem już paroksetyne, fevarin i w miarę dobrze reaguje na leki) pan Doktor napisał mi żeby próbować wytrzymać i brać węgiel...

Dodam iż jest to ordynator szpitala i ma bardzo dobre opinie, ale przyznam, że delikatnie się wkurzyłem (wizyty prywatne) - porada była przez smsa bo wizytę mam dopiero pod koniec czerwca.

Pytanie teraz:

1. czy ktoś miał takie objawy ze strony jelit ?
2. czy to przejdzie czy mam chodzić z nocnikiem ?

Myślę żeby lekarz mi przepisał inny lek ale wydaje mi się iż nie jest on do tego zbyt chętny...
KPW

przez depas 28 maja 2014, 08:28
KPW, wenlafaksyna na początku może dawać sporo nieprzyjemnych skutków ubocznych, także żołądkowo-jelitowych. Ale to na pewno minie. To dobry lek i nie warto tak szybko rezygnować, mi bardzo pomógł (dwukrotnie). Spróbuj z tym węglem, powinno pomóc.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Progressive 28 maja 2014, 09:48
Jestem 16 dzien na wenlafaksynie, obecnie dawka 150 mg i jest fatalnie, mimo ze wspomagam sie Cloranxenem. Nie moge nic jesc, o mobilizacji do czegokolwiek juz calkiem nie ma mowy, do tego problemy ze snem.

przez KPW 28 maja 2014, 10:25
a macie problemy ze wzrokiem ? u mnie 2 x 37,5 mg lekko rozmazany obraz (tak jak po zakropleniu atropiną ale w dużo mniejszym stopniu) - czy WENLAFAKSYNA może uszkodzić wzrok ?
KPW

Sortuj wg