WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez boogyman 14 maja 2014, 17:26
Witajcie. Kto po Wenli ma wrażenie kuli w gardle, zalegania czegoś w gardle? Jakby refluks? Mam stwierdzony delikatny refluks i przepuklinę rozworu przełykowego, ale jak nie brałem Wenli to było ok. Zresztą leki na refluks mi nie pomagają zbytnio. Czuję że to przez nerwy , ale nie wiem jak się z tym uporać. Czy ktoś z Was ma/miał podobnie?
Obecnie nic

przez macieywwa 14 maja 2014, 17:34
boogyman, masz tzw, kluske w gardle i na pewno nie jest to od wenli..
nerwy i jeszcze raz nerwy .....przejdzie będziesz żył :smile:
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez mifune85 14 maja 2014, 17:51
izaa napisał(a):Steffan1, N

mifune85, ślub to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka. Dopadła cie depresja, czy nerwica? Smutek czy lęki ? Może smutek pojawił sie w wyniku lęku? Jedyne co poleciź mogę to rozmowy z mężatkami, z tymi, które są szczęsliwymi mężatkami. Może twoi rodzice są takim przykładem? Albo jego? Porozmawiaj- zobaczysz że każdy miał mega cykora przed ślubem. Strach ma wielkie oczy, ale pamiętaj- jeżeli masz dobrego partnera to będzie dbał o ciebie i akceptował taką jaką jesteś :D

Niestety problem nie jest tak oczywisty. Ślub i wesele są skrojone na moją nerwicową miarę. Z narzeczoną jestem od 6 lat i troche w związku z moją chorobą przeszliśmy razem więc o żadnych wątpliwościach nie może być mowy. Cieszyłem sie nawet na ten slub bo czułem się dobrze i nic nie zapowiadało nawrotu. Nawet ten nawrót jest dziwny bo są okresy w ciągu dnia kiedy czuje się znośnie a czasami bardzo źle. Bardziej niż o sam dzień boję się o zepsucie tego czasu mojej narzeczonej. Mnie depresje, stany lękowe itd. zawsze dopadają w czasie gdy wszystko się dobrze układa. Pojawiają się nagle i nic nigdy na to nie wskazuje. Miałem tak w zeszłym roku kiedy w okresie letnim miałem krótkie nawroty depresji po których nastepowało kilka lepszych dni. Teraz nastepuje to w proporcjach godzinowych. Męczy mnie też wysokie ciśnienie i co dziwne nawet w momentach gdy czuje się spokojny i zrelaksowany. Czasami dobija mnie to jak zaburzenia psychiczne są nieprzewidywalne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izaa 14 maja 2014, 18:01
mifune85, z tego co czytam boisz sie. Boisz sie że co? Że zepsujesz ten okres narzeczonej? Dopada cie trema przed samą uroczystością? Wywnioskowałam że jesteś osobą nieśmiałą, niepewną siebie, trochę niepewną innych. Uważasz, że możesz komuś zepsuć swoim lękiem humor. Jesteś osobą lękliwą. Dlatego występują te okresy dobrego i złego samopoczucia. lęki mają to do siebie, że powracają. Mogę sie mylić ale dla mnie sama depresja wiąże sie z obniżeniem nastroju na niemalże cały okres trwania choroby. Natomiast pewnie wiesz że w systuacji stresującej. - nadchodzi lęk- ma swój szczyt- i mija. Dlatego u Ciebie są częste zmiany humoru . Na twoim miejscu nie wprowadzałabym nowych leków antydepresyjnych. Jeżeli chodzi o wysokie ciśnienie, uderzenie gorąca, bicie serce- może atenolol sanofi. Poczytaj o leku. Kiedyś psychiatra mi go przepisał 1/2 tabletki 2x dziennie. Nawet sama wspominała że w sytuacjach stresowych po niego sięgała.

przez mifune85 14 maja 2014, 18:17
izaa napisał(a):mifune85, z tego co czytam boisz sie. Boisz sie że co? Że zepsujesz ten okres narzeczonej? Dopada cie trema przed samą uroczystością? Wywnioskowałam że jesteś osobą nieśmiałą, niepewną siebie, trochę niepewną innych. Uważasz, że możesz komuś zepsuć swoim lękiem humor. Jesteś osobą lękliwą. Dlatego występują te okresy dobrego i złego samopoczucia. lęki mają to do siebie, że powracają. Mogę sie mylić ale dla mnie sama depresja wiąże sie z obniżeniem nastroju na niemalże cały okres trwania choroby. Natomiast pewnie wiesz że w systuacji stresującej. - nadchodzi lęk- ma swój szczyt- i mija. Dlatego u Ciebie są częste zmiany humoru . Na twoim miejscu nie wprowadzałabym nowych leków antydepresyjnych. Jeżeli chodzi o wysokie ciśnienie, uderzenie gorąca, bicie serce- może atenolol sanofi. Poczytaj o leku. Kiedyś psychiatra mi go przepisał 1/2 tabletki 2x dziennie. Nawet sama wspominała że w sytuacjach stresowych po niego sięgała.

Nie mam tremy przed uroczystością a te stany lękowe, które mam nie są typowe. Lęk zawsze ma u mnie jakąś przyczynę a tutaj nawet nie przychodzi sam lęk tylko nagłe uczucie silnego zmęczenia. Nie mam żadnego powodu do lęku bo zarówno cała rodzina zna moją sytuację jak i narzeczona. W ogóle jak na osobę z zaburzeniami psychicznymi mam dobre warunki do powrotu do zdrowia. Może trochę się śpieszę z tym powrotem do zdrowia bo chciałbym, żeby to było już ale jestem w kropce bo leków nie mam co zmieniać a żadne uspokajacze na mnie nie działają(choć chcę próbować od dzisiaj aż do samego ślubu brać 0,25 mg zomirenu i może to da efekty).

przez izaa 14 maja 2014, 18:48
mifune85, Nie wiem, wydaje mi sie że ślub to dosyć silne przeżycia, dla każdego. Czy wszystko ustalone, czy każdy szczegół dopracowany itd. Może zbytnio martwisz się swoim obecnym zdrowiem? A co robisz jak bierze cie zmęczenie? Kładziesz sie i śpisz? Może trzeba iść na spacer? Myślę, że i tak powinieneś stosować jakies techniki relaksacyjne, coś co cie relaksuje. Silne zmęczenie też podchodzi pod jakiś tam lęk, bo to sygnał dla organizmu- kładź sie w bezpieczne miejsce <unikaj lęku>. Może warto właśnie działać na przekór? ćwiczyć, spacerować, pływać? Robić coś, co zajmie twoje myśli. I może objawy somatyczne miną? I wkońcu sie ucieszysz, że odzyskałeś formę. Jeżeli wcześniej zomiren ci pomagał, moze rzeczywiscie warto go włączyć.

przez mifune85 14 maja 2014, 19:29
izaa napisał(a):mifune85, Nie wiem, wydaje mi sie że ślub to dosyć silne przeżycia, dla każdego. Czy wszystko ustalone, czy każdy szczegół dopracowany itd. Może zbytnio martwisz się swoim obecnym zdrowiem? A co robisz jak bierze cie zmęczenie? Kładziesz sie i śpisz? Może trzeba iść na spacer? Myślę, że i tak powinieneś stosować jakies techniki relaksacyjne, coś co cie relaksuje. Silne zmęczenie też podchodzi pod jakiś tam lęk, bo to sygnał dla organizmu- kładź sie w bezpieczne miejsce <unikaj lęku>. Może warto właśnie działać na przekór? ćwiczyć, spacerować, pływać? Robić coś, co zajmie twoje myśli. I może objawy somatyczne miną? I wkońcu sie ucieszysz, że odzyskałeś formę. Jeżeli wcześniej zomiren ci pomagał, moze rzeczywiscie warto go włączyć.

W sprawie slubu nie robie praktycznie nic bo zajmują się tym głównie moja narzeczona. Przez ostatnie miesiące żyłem naprawdę intensywnie jak na siebie. Pracowałem dużo(pracuje w domu, jestem tłumaczem ang.), codziennie biegałem i sporo wychodziłem z domu. 1,5 tygodnia temu zacząłem się czuć gorzej ale dopiero od ostatniej niedzieli jest naprawdę źle. Jestem coraz bardziej zmęczony, mam duże problemy ze skupieniem i problemy z nadciśnieniem. Czasami wydaje mi się, że po prostu wyczerpałem się przez ostatnie miesiące. Zresztą tak jest zawsze bo po intensywnych miesiącach dobrego samopoczucia przychodzą depresje różnego rodzaju. Nie mam stwierdzonego ChAD-u ale biore leki jak przy ChAD-zie(wenlafaksyna+lamotrygina). W nocy sypiam normalnie ale po przebudzeniu czuje się bardzo źle i trwa to zwykle przez kilka godzin lub cały dzień. W tym momencie czuje się na przykład troche lepiej ale często po chwili mam nagłe uczucie silnego osłabienia. Wolę póki co nie wracać do biegania czy ćwiczeń bo nawet krótki wysiłek mnie wykańcza. Dam sobie kilka dni wolnego od pracy, będę brał codziennie 0,25 mg zomirenu, wróce do leków na nadcisnienie i mam nadzieje, że jakoś wróce do równowagi

przez pająk 14 maja 2014, 22:13
tylko krótkie info i wskakuje w wątek o sertolinie bo się DUŻO na niej u mnie dzieje :mrgreen:
no więc odstawienie wenfly praktycznie z dnia na dzień (zastapienie zolo) to tylko lekka bezsenność. THX LORD!!!
pająk

przez refren 15 maja 2014, 01:10
boogyman napisał(a):Witajcie. Kto po Wenli ma wrażenie kuli w gardle, zalegania czegoś w gardle? Jakby refluks? Mam stwierdzony delikatny refluks i przepuklinę rozworu przełykowego, ale jak nie brałem Wenli to było ok. Zresztą leki na refluks mi nie pomagają zbytnio. Czuję że to przez nerwy , ale nie wiem jak się z tym uporać. Czy ktoś z Was ma/miał podobnie?

Może Ci się zaostrzyła ta przepuklina? Nie sądzę, żeby to miało związek z wenlafaksyną, nigdy nie słyszałam, ani nie czytałam żeby ktoś miał coś takiego po niej.
Miałam kiedyś kulę w gardle, ale nie na wenla, moim zdaniem to był efekt tłumionych emocji, pomogło sztuczne nakręcanie w sobie w jednej krótkiej chwili entuzjazmu i radości, miałam wrażenie, że jak bombarduję tym tę kulę, to się rozchodzi.

przez Steffan1 16 maja 2014, 16:31
Ja też mam jakby kluchy w gardle i myślę, że albo to po leku albo w wyniku choroby coś takiego pojawiło się w przełyku.

przez Progressive 16 maja 2014, 17:45
Czesc, od tygodnia biore wenle, przez 3 pierwsze dni mialem odsypywac z kapsulki 75mg, poźniej całą, a od przyszłego tygodnia mam brać 2x75mg dziennie. Czy ktoś dostawał tak szybko tak wysoką dawkę? Czego moge sie spodziewac?

przez mifune85 16 maja 2014, 20:23
Progressive napisał(a):Czesc, od tygodnia biore wenle, przez 3 pierwsze dni mialem odsypywac z kapsulki 75mg, poźniej całą, a od przyszłego tygodnia mam brać 2x75mg dziennie. Czy ktoś dostawał tak szybko tak wysoką dawkę? Czego moge sie spodziewac?

A czemu nie miałeś całej tabletki tylko musiałeś odsypywać?Przecież to takie małe kuleczki, że trudno mi sobie wyobrazić. A oczekiwać możesz poprawy:)

przez agusiaww 16 maja 2014, 20:49
Progressive, skutkow ubocznych, ale jezeli do tej pory dobrze tolerowales to pewnie nadal tak bedzie.
Kluchy w gardle to od nerwicy a nie od leku.
mifune85, tak jest ze sa lepsze i gorsze dni, trzeba przetrzymac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Marian_Paździoch 16 maja 2014, 21:02
Poza tym są też w dawce 37,5mg. Jak chodzi o kulki, to np. w przypadku zamiennika Venlectine są tylko po 3 w każdej kapsułce.
Marian_Paździoch

Sortuj wg