WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Michuj 12 maja 2014, 16:55
Ja biorę 225 i śpię na czysto.
Loża szyderców

przez Użytkownik123 12 maja 2014, 16:57
Hm. Powiem o tym przy następnej wizycie. Kurcze, niedługo bede dosłownie króliczkiem doświadczalnym-tyle tych leków brałam i zasze coś nie tak. ech.
OD 16 MAJA
CONVULEX300mg
SERONIL40mg

nic nie pomaga, jeżleli i to nie pomoże wracam do PAROGENU

przez Dark Knight 12 maja 2014, 19:47
Michuj, jak sie czujesz na wenli ?? Dziala??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 13 maja 2014, 09:56
Biorę 2,5 roku i ciągle działa.
Loża szyderców

przez evil never dies 13 maja 2014, 10:49
Kurna, u mnie też jakoś na tej wenli lepiej się zrobiło. Co prawda od tygodnia wprowadzam Lamotrygine, i w sumie nie wiadomo co z czego wynika, ale oby tak dalej.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez Michuj 13 maja 2014, 10:55
Ja jadę 1,5 roku na samej wenli i jest ok. Wcześniej rok z mirtrą. Nie ciągnie mnie do kombinacji.
Loża szyderców

przez evil never dies 13 maja 2014, 11:06
Michuj napisał(a):Ja jadę 1,5 roku na samej wenli i jest ok. Wcześniej rok z mirtrą. Nie ciągnie mnie do kombinacji.

Mnie też nie, ale jest podejrzenie CHADu i dr powiedziała, że stabilizator konieczny.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez izusiek1988 13 maja 2014, 16:21
Witajcie biorę ponad miesiąc efevelon er przez pierwsze tygodnie brałam 37,5 mg od tygodnia biorę 75 mg , mam nerwicę natręctw , tylko zastanawia mnie to że przez ostatni czas bardzo dobrze się czułam, byłam szczęśliwa , nie miałam żadnych natrętnych myśli , żyłam tak jak kiedyś a od przed wczoraj znów te lęki , obsesje , myśli absurdalne , obniżenie nastroju ,nie wiem co jest nie tak? Czyżby lek przestawał działać?

przez izaa 13 maja 2014, 18:58
Pewnie znajdzie sie ktos, kto mnie skrytykuje, ponieważ wierzy, że wenflaksyna zmienia myślenie. Leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne mają na celu tłumienie skutków lęku, pozwalają stanąć na nogi. Żaden antydepresant nie zmienia myślenia. No chyba, że ktoś bierze końskie dawki, dla mnie wtedy to jest zwyczajne "ćpanie" otumanianie się. izusiek1988, widocznie przez ten okres czasu miałaś dosyć spokojną i stabilną sytuacje, teraz musiało coś się zmienić, czegoś sie przestraszyłaś, może w twoim życiu nastąpiła jakaś zmiana? Leki prawdopodobnie działają, jednak pamiętaj to nie są jakieś blokery. Dawka 75 jest dawką dosyć niską, jeżeli chodzi o mnie, nigdy jej nie zwiększałam. Nasze samopoczucie zależy od naszej psychiki, leki to jedynie element który pomaga. Jeżeli jest ci ciężko, to pomyśl, że leki i tak dają ci bezpieczeństwo takie iż nie będziesz bardzo cierpieć somatycznie w sytuacjach stresowych. Np coś co kiedyś wywołało u ciebie napadowy lęk teraz nie musi go wywołać <dzięki lekom>,
Na takie myśli lepsza będzie psychoterapia.
Ja staram sie nie brać leków, często z rana cierpię somatycznie a potem mi to przechodzi, mimo to daję radę bez nich. Też miewam złe myśli i obniżenie nastroju i to niemal codziennie. Wenla zmniejszała u mnie odruchy wymiotne <i to nie zawsze> i nic więcej.

przez izusiek1988 13 maja 2014, 19:16
Właśnie nic takiego nie miało miejsca , żadna sytuacja stresowa , po prostu w dniach kiedy czułam się świetnie doszłam że te moje myśli to tylko absurd i tyle , a teraz znów wyolbrzymiam , analizuję myślę co by było gdyby itd. Wiem że to o czym myślę nie powinna się zdarzyć a raczej na pewno się nie zdarzy , moja świadomość z jednej strony to wie a z drugiej boi się tej myśli i wie że to się wydarzy :(

przez Użytkownik123 14 maja 2014, 10:06
1wwwrrrrrrrrrr nie wiem już ide dziś do psychiatry, biore od okolo miesiaca faxolet er i CAŁY CZAS JEST ZLE! nie wiem już, boje sie zmiany na inne leki, bo bralam ich juz miliony. parogen, mirzaten, fluo itp itp doraznie oczywiscie xanax i afobam i zawsze bylo cos nie tak! czuje sie jak jakis krolik doświadczalny, chociaz to ja sama zglaszam problemy lekarzowi i przez to mam zmieniane leki. ale nic mi nie potrafi pomoc. narwy, placz, rozdraznienia, napady paniki napady agresji eeeeeeeeeech tylko afobam jak lykałam to było ok. nie wiem juz co mam robic:( po faxo mam strasznie wysokie cisnienie, poce sie jak nie wiem i czuje ze nic nie pomaga bo leki nerwy i placz powrócil.
OD 16 MAJA
CONVULEX300mg
SERONIL40mg

nic nie pomaga, jeżleli i to nie pomoże wracam do PAROGENU

przez Steffan1 14 maja 2014, 10:25
Do izaa

Nie zgadzam się z tobą, że branie dużych dawek leków przeciwdepresyjnych to ćpanie. Pewnie że każdy chciałby radzić sobie na małych dawkach, ale niektórzy nie reagują na tak małe dawki. Jeżeli tak uważasz to twoja sprawa. Ale przynajmniej nie powinnaś wypowiadać tego na tym forum, bo niektórych może to obrażać. :nono:

przez mifune85 14 maja 2014, 12:44
Poradźcie mi coś. Za 3 tygodnie biorę ślub i dopadł mnie nawrót depresji:/Biorę efevelon 150 i lamotryginę 100. Kombinacje z lekami przed tak ważnym wydarzeniem to nie jest chyba dobry pomysł?:/

przez izaa 14 maja 2014, 16:42
Steffan1, Nie zrozumiałeś mnie do końca. Chodzi mi o osoby, które biorą tyle leków, że tylko śpią i jedzą i nic wiecej bo nie są w stanie funkcjonować. To tak jak ćpanie- byle uciec od problemów. Po to sie bierze. Z problemami sie walczy, a nie otumania- niezależnie czy środkami dostępnymi w aptece czy na czarnym rynku. Jeżeli obrażam- trudno. Niektórzy ludzie nadużywający środków uspokajających powinni się zastanowić czy nie przeginają. Nawet niektórzy forumowicze sami to przyznają- że nadużywają. Szczególnie benzodiazepiny są niebezpieczne bo cholernie uzależniają. Tutaj juz osoba biorąca ten lek może mieć problem z odstawieniem. Ale to nie jej wina. Wybrała mniejsze zło- biorąc ten lek.

izusiek1988, występuje u Ciebie lęk przed lękiem, przed nawrotem. Ja sie pogodziłam że na sytuacje stresowe reaguję silniej niz przeciętny człowiek. Też miewam lęk przed nawrotami. I niestety depresje lubią nawracać, dlatego ważne jest pozytywne myslenie i stosowanie rozpraszaczy. Jeżeli mam stresujące dni, to staram sie znaleźć dobry motyw- chociaż mam co robić; jestem zalatana-chociaż nie stoję w miejscu, rozwijam sie itd.... Znajduj pozytywy w każdej sytuacji. No i znajdź technikę relaksacji która najlepiej działa na ciebie.

mifune85, ślub to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka. Dopadła cie depresja, czy nerwica? Smutek czy lęki ? Może smutek pojawił sie w wyniku lęku? Jedyne co poleciź mogę to rozmowy z mężatkami, z tymi, które są szczęsliwymi mężatkami. Może twoi rodzice są takim przykładem? Albo jego? Porozmawiaj- zobaczysz że każdy miał mega cykora przed ślubem. Strach ma wielkie oczy, ale pamiętaj- jeżeli masz dobrego partnera to będzie dbał o ciebie i akceptował taką jaką jesteś :D

Sortuj wg