WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez zaczarowana 08 maja 2014, 18:18
Niestety ciągle mam nasilone stany lękowe, czasem wręcz panika, pocę się, cierpnie mi skóra, obstawiałam, że to objawy uboczne bo wcześniej tak nie miałam. Ale żeby trwały tak długo?

na dobrą sprawę takie objawy mogą się utrzymywać i do końca jej brania - u mnie tak było

spomagam się benzo, biorę 1mg rano i to mi wystarcza żeby czuć się całkiem nieźle, rzekłabym nawet, że normalnie

przestań to brać, nie ma sensu, za duże ryzyko, że się uzależnisz
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Dark Knight 08 maja 2014, 18:46
Wyczytalem ze noradrenalina dziala tonizujaca na uklad wspolczolny moze sie wypowiedziec ktos kto sie na tym zna czy to prawda bardzo prosze o odp

przez pająk 08 maja 2014, 20:15
Dziś zbiłam dawkę wenfly z 150 do 75 i zapodałam już zolof 50. Jutro dawka - wenfla 37 i zolof 50. Zobaczymy czy będzie jakiś bunt organizmu. Wenfle ciągnełam 3miesiace w dawce 150 i niestety u mnie się nie sprawdziła.
W razie jazd odstawiennych mam do pomocy na ten czas benzo.

-- 08 maja 2014, 19:17 --

zaczarowana napisał(a):
Niestety ciągle mam nasilone stany lękowe, czasem wręcz panika, pocę się, cierpnie mi skóra, obstawiałam, że to objawy uboczne bo wcześniej tak nie miałam. Ale żeby trwały tak długo?

na dobrą sprawę takie objawy mogą się utrzymywać i do końca jej brania - u mnie tak było

U mnie jeszcze dodatkowo problemy z cerą okropne (suchośc/łuszczenie/wypryski/ziemisty kolor) :?
pająk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evil never dies 09 maja 2014, 08:31
Taka sytuacja:
budzę się rano z bólem głowy i szumem w uszach, zwlekam się z wyrka, jak już wylazłem to idę łyknąć wenlę bo i tak za godzinę mam łykać ... kładę się, nie mogę zasnąć, leżę i po ok. 40 minutach ból głowy i szum pomału ustępują. Brak wenli w organizmie? Za mała dawkę biorę? (75 mg)
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez Steffan1 09 maja 2014, 10:11
Witam,
Ja biorę 225 mg wenli XR i na noc mianserynę 10 mg żeby zasnąć. Po miesiącu zaskoczyło jak zwiększyłem dawkę do 225mg, ale minął tydzień i znowu mój nastrój się obniżył, trochę dziwne jest działanie tego leku. Na szczęście już nie występują u mnie bóle głowy, które co jakiś czas występowały. W 1 miesiącu musiałem wspomagać się benzo, brałem co kilka dni. :-|

przez Marian_Paździoch 09 maja 2014, 11:53
Steffan1, moja rada, choć specjalistą nie jestem, więc decyzja należy do Ciebie: zwiększ wenlę do 300, nie bierz mianseryny w ogóle. Jeżeli Ci to nie pomoże, warto porozmawiać z lekarzem o czymś nowym.
Marian_Paździoch

przez Kalebx3 09 maja 2014, 11:55
Ciekawe tylko czy Stefan na 300mg Wenli , bez nianseryny zaśnie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Steffan1 09 maja 2014, 20:26
No tak bo mianseryna w małych dawkach tj. 10 mg dobrze działa na sen i uspokaja, natomiast gdy zwiększy się dawkę to działa przeciwdepresyjnie, przynajmniej tak u mnie jest. Chyba że sobie wmówiłem i pozwala mi to zasnąć. A czy macie doświadczenie w braniu dawek większych to jest od 225 mg do wzwyż, bo jestem trochę zaniepokojony objawami u mnie, acz mój stan bo braniu wenli się poprawił, ale nie jestem zadowolony z działania tego leku, ma dużo objawów ubocznych, i duże wahania nastroju. A brałem już trochę leków przeciw depresyjnych i gdy już zaskoczyły to mój nastrój był wyrównany, a przy wenli niby już zaskoczyło,a później zjazd.
Choć w pierwszym miesiącu nie byłem nawet w stanie napisać coś na tym forum, a teraz mogę coś z siebie wydukać to powinienem przynajmniej cieszyć się z takiej poprawy. :(

przez lew 09 maja 2014, 21:36
Steffan1, Nic sobie Stefcio nie wmówiłeś z tym nasennym działaniem miansy. Ja też miałem taki zestaw cukierków i pewnego razu chciałem spróbować jak będzie na samej venli. Mogłem sobie tylko pomarzyć o szybkim zaśnięciu. Venla nie jest zła, ale w moim przypadku nic konkretnego na niej w walce o normalność nie zdziałałem. Po prostu mi się nie chce. Czasami są gorsze dni i człowiek użala się nad sobą, wydaje mu się, że dłużej już nie wytrzyma takiej wegetacji, ale jak pokazuje czas, wytrzymuje. Tak mija te życie, nie wiadomo co dalej. Mam za sobą Moklobemid, Tianeptyne Seroxat i teraz Venla. Co dalej?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 10:03
Pytanie laika. Czy 75mg wenli działa na noradrenalinę? Zostało mi trochę tego, same stabilizatory póki co spisują się nieźle, no ale gdybym wpadł w szambo, poprosiłbym lekarza o taką właśnie dawkę. 150 to dla mnie za dużo. Wenla była najlepszym antydepem dla mnie, ale nie lubię działania noradrenalinowego, więc mam nadzieję, że na 75mg takowe nie występuje. Jednak z całego serca bym chciał, by antydepy na razie nie były na razie potrzebne :/
Marian_Paździoch

przez lew 10 maja 2014, 10:36
Marian_Paździoch napisał(a):Pytanie laika. Czy 75mg wenli działa na noradrenalinę?

odpowiedź laika. Pewnie działa, ale nie jest to aż tak odczuwalne.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Użytkownik123 12 maja 2014, 16:51
Faxolet ER- biorę dawkę 38,5mg od miesiąca. zawsze byłam niskociśnieniowcem, a teraz 160/115 puls 130 - to jest moje "normalne" ciśnienie. czy to może być efektem ubocznym leku? w ulotce jest niby, że cićnienie może być podwyższone, ale wiadomo lepiej zapytać się innych. jezeli te pytanie już było to proszę o wyrozumiałość- jestem nową "forumowiczką" i dopiero się uczę.
OD 16 MAJA
CONVULEX300mg
SERONIL40mg

nic nie pomaga, jeżleli i to nie pomoże wracam do PAROGENU

przez Raffuss 12 maja 2014, 16:54
Użytkownik123 napisał(a):Faxolet ER- biorę dawkę 38,5mg od miesiąca. zawsze byłam niskociśnieniowcem, a teraz 160/115 puls 130 - to jest moje "normalne" ciśnienie. czy to może być efektem ubocznym leku? w ulotce jest niby, że cićnienie może być podwyższone, ale wiadomo lepiej zapytać się innych. jezeli te pytanie już było to proszę o wyrozumiałość- jestem nową "forumowiczką" i dopiero się uczę.

Może być.. niestety takiego ciśnienia i pulsu nie należy ignorować.. trzeba to zbijać..
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

przez evil never dies 12 maja 2014, 16:54
lew napisał(a):
Marian_Paździoch napisał(a):Pytanie laika. Czy 75mg wenli działa na noradrenalinę?

odpowiedź laika. Pewnie działa, ale nie jest to aż tak odczuwalne.

Coś mi się obiło o uszy, że wenla na noradrenalinę działa w dawkach od 200 mg.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Sortuj wg