WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Pretoria 05 maja 2014, 20:24
Nie wiem już co robić, pomóżcie :time:
Od czwartku nie biorę velafaxu (wcześniej przez miesiąc brałam 37,5 g - przygotowywałam się do odstawienia), ostatnie pół tabletki wzięłam w sobotę. W czwartek po majówce byłam zatruta więc czułam się źle + dziwny światłowstręt. Potem było lepiej a dzisiaj znowu masakra jakaś. Kręci mi się w głowie, mam mdłości, ból głowy w okolicy skroni i ten cholerny światłowstręt. Ciągle mrużę oczy. Nie wiem czy to przez te odstawienie leków czy z innego powodu. Co powinnam zrobić ? Przegapiłam wizytę u psychiatry i najbliższa za miesiąc, no chyba ,że ubłagam rejestratorkę to min. 2 tygodnie. Nie wiem czy lekarz ogólny przepisałby mi ten lek ? Czuję się naprawdę fatalnie ale nie wiem czy to przez to odstawienie czy z innego powodu :why: Co jeśli zacznę go z powrotem przyjmować a objawy nie ustąpią ? Nie wiem co robić, pomóżcie :zonk:

-- 05 maja 2014, 19:27 --

Co mogę zażyć na już ? Mam relanium i hydroksyzynę. Głównie chodzi o pozbycie się tych cholernych mdłości i zawrotów głowy :silence:

przez johny24 05 maja 2014, 23:13
Lekarz rodzinny ZAWSZE wypisze Ci potrzebny lek w nagłym przypadku - po prostu podejdź i wyjaśnij całą sytuację a jednorazowo na 200% dostaniesz receptę bez problemu.

przez Pretoria 06 maja 2014, 12:43
ale czy to na pweno od tabletek ? nie chcę brać ich niepotrzebnie, bo marzę tylko i wyłącznie ,żeby przestać już je łykać :!:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pająk 06 maja 2014, 16:29
Pretoria napisał(a):ale czy to na pweno od tabletek ? nie chcę brać ich niepotrzebnie, bo marzę tylko i wyłącznie ,żeby przestać już je łykać :!:

Jeśli od zatrucia minął tydzień i dalej masz objawy to od wenfly.
pająk

przez zaczarowana 06 maja 2014, 19:45
Pretoria, przetrzymaj to, trochę potrwa i przejdzie i będziesz wolna od chemii
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez pająk 06 maja 2014, 19:47
zaczarowana napisał(a):Pretoria, przetrzymaj to, trochę potrwa i przejdzie i będziesz wolna od chemii

Czytałaś mojego posta?
pająk

przez zaczarowana 07 maja 2014, 09:23
tak i co w związku z tym :?:

przez Pretoria 07 maja 2014, 16:36
Byłam wczoraj u lekarza, znowu zaczęłam brać te tabletki, ale objawy nie minęły. Niby zjadłam dopiero 2(wczoraj i dzisiaj) ,ale chyba przy objawach z odstawienia by pomogły nie ?

przez pająk 07 maja 2014, 21:28
I z mojej strony dziś ostatni dzień z wenflaksyną (!). Od jutra startujemy z Zoloftem :mrgreen:
pająk

przez zaczarowana 07 maja 2014, 22:03
Niby zjadłam dopiero 2(wczoraj i dzisiaj) ,ale chyba przy objawach z odstawienia by pomogły nie ?

czysto teoretycznie tak ale każdy organizm jest inny,

przez evil never dies 08 maja 2014, 08:36
U mnie mija 4 tydzień brania wenli. Wnioski:
- pierwsze dwa tygodnie masakra (dół, myśli samobójcze itd)
- trzeci tydzień rewelacja, prawie idealne samopoczucie
- czwarty tydzień znowu doły i kicha
Zauważyłem jakby wenla działa w ten sposób, że potęguje to co się dzieje obok mnie. Tzn. jak mam nie najlepszy okres np. w pracy itd. to wenla pogłębia doły i nerwy (są one niewspółmiernie duże do tego co się dzieje trudnego), jak problemy się rozwiązują i samopoczucie jest lepsze to wenla jakby potęguje to jeszcze bardziej, aż do prawie euforii.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez monika1984 08 maja 2014, 13:20
Witajcie,
biorę wenlę już 3,5 tygodnia, najpierw tydzień 37,5mg, potem już 75mg, więc już 2,5tyg jestem na dawce docelowej. Niestety ciągle mam nasilone stany lękowe, czasem wręcz panika, pocę się, cierpnie mi skóra, obstawiałam, że to objawy uboczne bo wcześniej tak nie miałam. Ale żeby trwały tak długo? Wspomagam się benzo, biorę 1mg rano i to mi wystarcza żeby czuć się całkiem nieźle, rzekłabym nawet, że normalnie. Boje się uzależnienia od benzo, niedługo będzie miesiąc jak biorę. Psychiatra mówi, że do m-ca ok, ale dłużej to już ryzykowne a ja bez tego nie funkcjonuję normalnie. Co Wy o tym myślicie? Możliwe żeby objawy uboczne trwały tak długo? Ile Waszym zdaniem powinnam jeszcze czekać na rozkręcenie się wenli? Trzy lata temu dawka 75mg mi pomogła.

przez Marian_Paździoch 08 maja 2014, 15:22
Trzy lata temu brałaś lek, to już jakaś tolerancja na niego się mogła pojawić. 75mg to minimalna dawka lecznicza, maksymalna wynosi 375. Zapytaj lekarza, czy możesz podnieść chociaż do tych 150mg.
Marian_Paździoch

przez lew 08 maja 2014, 15:23
monika1984 napisał(a):Witajcie,
biorę wenlę już 3,5 tygodnia, najpierw tydzień 37,5mg, potem już 75mg, więc już 2,5tyg jestem na dawce docelowej. Niestety ciągle mam nasilone stany lękowe, czasem wręcz panika, pocę się, cierpnie mi skóra, obstawiałam, że to objawy uboczne bo wcześniej tak nie miałam. Ale żeby trwały tak długo? Wspomagam się benzo, biorę 1mg rano i to mi wystarcza żeby czuć się całkiem nieźle, rzekłabym nawet, że normalnie. Boje się uzależnienia od benzo, niedługo będzie miesiąc jak biorę. Psychiatra mówi, że do m-ca ok, ale dłużej to już ryzykowne a ja bez tego nie funkcjonuję normalnie. Co Wy o tym myślicie? Możliwe żeby objawy uboczne trwały tak długo? Ile Waszym zdaniem powinnam jeszcze czekać na rozkręcenie się wenli? Trzy lata temu dawka 75mg mi pomogła.

Czyli lecisz jednocześnie na benzo i venli? Musiałabyś rzucić wpizdu benzo przetrzymać kilka gorszych dni i sprawdzić jak sam venla będzie działać.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Sortuj wg