WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez zaczarowana 01 maja 2014, 06:56
julie.pld, a nie bierzesz innego leku jeszcze jakiegoś przypadkiem :?: Wenla akurat bardzo rzadko powoduje tycie, zbieranie wody ale po tych lekach to też taka prawda, że można się spodziewać wszystkiego
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez lucy1979 01 maja 2014, 07:43
Mnie się zdaje, że po SSRI to raczej się chudnie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez freitag20 01 maja 2014, 09:16
Też chudnę po tym leku i to jest tragedia, bo i tak jestem szczupły. Można coś do tego dołożyć, żeby przytyć?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 01 maja 2014, 11:20
freitag20, można więcej jeść przytyjesz, ten lek najczęściej zmniejsza apetyt - powinno wystarczyć jak się zmusisz po prostu do jedzenia.

przez pająk 01 maja 2014, 18:33
wenfla 150 dawka i pierwszy miesiac nic, drugi tylko lekki speed, teraz znów zjazd. Co jeszcze próbowac? Fluoksetyna spisywała się świetnie ale po paru latach przestała działać. Może paroksetyna? Może dołączyć coś do wenfly? Ogarnia mnie na powrót dystymia i ahnedonia i ta paraliżująca rozpac. Nie mam już siły kur.a mać :cry:
pająk

przez Dark Knight 01 maja 2014, 19:12
tarantula, mam to samo u mnie serta w dawkach 200 mg powodowała poprawę w tym kierunku lecz z lękiem nie do końca sobie radziła więc u mnie wynika to z braku dopaminy teraz paro tylko pogorszyło sprawa nie mam kompletnie na nic ochoty nic mnie nie cieszy relacje ludzkie są mi obojętne . Próbowałeś czegoś na dopaminę ???

przez pająk 01 maja 2014, 19:32
Dark Knight napisał(a):tarantula, mam to samo u mnie serta w dawkach 200 mg powodowała poprawę w tym kierunku lecz z lękiem nie do końca sobie radziła więc u mnie wynika to z braku dopaminy teraz paro tylko pogorszyło sprawa nie mam kompletnie na nic ochoty nic mnie nie cieszy relacje ludzkie są mi obojętne . Próbowałeś czegoś na dopaminę ???

Brałam tylko w swojej ponad 5 letniej karierze fluoksetynę i teraz wenfla, (trittico ale to była pomyłka). Wenfla to nie na dopaminę też działa?
pająk

przez Dark Knight 02 maja 2014, 11:56
ale tylko w dawkach 300 mg wzwyż a z jaką siłą nie mam pojęcia

przez Pretoria 02 maja 2014, 19:21
Mam małe pytanie, ile czasu trzeba schodzić z leków psycho ? Brałam Mazarin i elicee zamiennie przez 1,5 roku, a potem przez miesiąc velafax 75mg. Od miesiąca (drugiego) zmniejszyłam velafax na 37,5mg. Czy to wystarczy i jestem już "wolna" ? Nie mam już tabletek a do lekarza nie chcę iść, bo nic nie pomaga. Zresztą i tak wciśnie mi nowy "cudowny" lek po którym przyćpa mnie jeszcze mocniej. Szkoda kasy, wolę PIWO :brawo:

przez johny24 02 maja 2014, 19:51
Witam, od 15 dni biorę Efevelon SR 75 1 kapsułka dziennie. Niestety nie dość, że nie pomaga na lęki i fobie społeczną to jeszcze ją znacznie pogarsza. Ciężko mi wyjść z domu, siedzę na zwolnieniu lekarskim z pracy. Lekarka twierdziła, że w ciągu 2 tygodni lek zacznie działać a na chwilę obecną czuję się znacznie gorzej niż przed jego przyjmowaniem. Do tego skoczyło mi ciśnienie i to wysoko - nawet 180/90 i puls do 100. Już ma serdecznie dość, czy takie efekty utrzymywały się u was przez dłuższy czas? Czy to normalne czy jednak zacząć to odstawiać bo już sam nie wiem co robić. Na kolejne wolne z pracy nie mogę sobie pozwolić a nie dość, że po efevelonie dopadła mnie deprecha to jeszcze nie mam siły dosłownie na nic. Proszę o poradę czy warto jeszcze czekać? Dodam, że doraźnie na czas rozkręcania się leku dostałem signopam a oprócz tego biorę leki na nadciśnienie.

przez freda 02 maja 2014, 20:10
johny24, 2 tygodnie to mało.musisz wytrwać co najmniej miesiąc.to normalne,że się pogorszyło.cierpliwości,te leki długo się rozkręcają :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez zaczarowana 02 maja 2014, 20:14
Od miesiąca (drugiego) zmniejszyłam velafax na 37,5mg.

Proponuje w tym drugim miesiącu odsypać kulki z kapsułki na pół i po dwóch tygodniach jeszcze na pół. Dawka 37,5 wydaje się mała ale może mimo wszystko "trzepnąć" po mózgu, a nie jest to przyjemne

Niestety nie dość, że nie pomaga na lęki i fobie społeczną to jeszcze ją znacznie pogarsza. Ciężko mi wyjść z domu, siedzę na zwolnieniu lekarskim z pracy. Lekarka twierdziła, że w ciągu 2 tygodni lek zacznie działać a na chwilę obecną czuję się znacznie gorzej niż przed jego przyjmowaniem. Do tego skoczyło mi ciśnienie i to wysoko - nawet 180/90 i puls do 100. Już ma serdecznie dość, czy takie efekty utrzymywały się u was przez dłuższy czas?

Lęk, fobię, wzrost tętna miałam przez cały czas brania wenli i te objawy się nasilały wraz z czasem jej przyjmowania, czyli 6-7miesięcy, wzrost tętna utrzymywał się jeszcze gdzieś do 2 miesięcy od skończenia tego łykać - niepowiedziane, że u Ciebie tak będzie

przez johny24 02 maja 2014, 20:18
Dzięki za odpowiedzi, gdybym jednak zdecydował się odstawić (ze względu na to ciśnienie) to jak to zrobić najrozsądniej? Biorę 75 mg raz dziennie od 15 dni. Ile kuleczek odsypywać z kapsułki?

przez freda 02 maja 2014, 20:29
johny24, ja bym jeszcze poczekała z odstawieniem,szkoda by było,bo w sumie raczej gorzej już nie będzie,a może to będzie trafiony lek :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg