WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Weiss 28 kwi 2014, 09:13
Ja sie po Wenli luszczylam i to nie tylko na twarzy ale na calym ciele. Peeling lecial codziennie i duzo kremu nawilzajacego, bo inaczej sypalo sie ze mnie jak po mocnym opalaniu ale po miesiacu wszystko sie unormowalo.

przez evil never dies 28 kwi 2014, 12:40
Nie wiem czy wenla mi zaskoczyła czy co, ale wczoraj i dziś samopoczucie genialne.. kurde, jak człowiek zobaczy jak może być.. to strasznie potem boli jak znowu jest do dupy ... oby tak zostało jak jest.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez zaczarowana 28 kwi 2014, 16:24
Ja na proszkach (czy to SSNR czy SSRI) bede na pewno przez nastepne 10 lat

to, że jedne to powodują, nie oznacza, że inne też muszą. Który to już nawrót z kolei, że przykazane masz to łykać, aż 10lat?
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pająk 28 kwi 2014, 16:31
zaczarowana napisał(a):
Ja na proszkach (czy to SSNR czy SSRI) bede na pewno przez nastepne 10 lat

to, że jedne to powodują, nie oznacza, że inne też muszą. Który to już nawrót z kolei, że przykazane masz to łykać, aż 10lat?

Kupilam poki co jakies toniki do skory itp. i zobaczymy co bedzie dalej.
Nawrot u mnie to bedzie 3.
pająk

przez boogyman 28 kwi 2014, 17:31
Ja już kolejny raz biorę Wenlę i zawsze mam problem z poceniem :( Czy Wy też tak macie? Nie wiem czy to tylko tak na początku brania (biorę pierwszy tydzień) czy będzie cały czas?
Jestem przerażony bo i tak normalnie mam problem z poceniem a teraz to już wogóle. Pogoda niby nie upalna a mi lepią się już dłonie , stopy i tylko wejdę do dusznego pomieszczenia i leci po twarzy? Jak z tym problemem u Was?
Obecnie nic

przez freitag20 28 kwi 2014, 19:58
Nie wiem jak na wenli, ale na esci pociłem się tak ze trzy miechy - normalnie potrafiłem siedzieć w temperaturze pokojowej i leciał mi pot spod pach. Jak spytałem o to psychiatrę, to powiedział, że prawdopodobnie do końca brania leku tak będzie. A mi przeszło.

Czy wy też na wenli macie tak, że po wypiciu alko na następny dzień jest jakaś totalna masakra, nie dość, że mega kac to jeszcze lęki i deprecha? Dochodzę zawsze do siebie kilka dni. Nie mówiąc już o problemach żołądkowych. Na esci nie miałem aż takich problemów. Chyba będzie trzeba sobie odpuścić alko na dobre..

przez evil never dies 28 kwi 2014, 20:49
freitag20 napisał(a):Czy wy też na wenli macie tak, że po wypiciu alko na następny dzień jest jakaś totalna masakra, nie dość, że mega kac to jeszcze lęki i deprecha? Dochodzę zawsze do siebie kilka dni. Nie mówiąc już o problemach żołądkowych. Na esci nie miałem aż takich problemów. Chyba będzie trzeba sobie odpuścić alko na dobre..

Psychotropy i alk? Na ch Ci te leki jak pijesz? Weź się zdecyduj o co Ci chodzi.

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez freitag20 28 kwi 2014, 21:36
Problemy z emocjami? Zadałem pytanie, nie potrafisz na nie odpowiedzieć normalnie, to może się w ogóle nie udzielaj?

przez pająk 28 kwi 2014, 21:50
Dzialania niepozadanie wenfli z ulotki (na grubo zaznaczylam co ja mam:/ i co licze kurna przejdzie!):

Często: senność, zawroty głowy, ból głowy, zwiększenie napięcia mięśniowego, parestezje, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia, ziewanie, zmniejszone łaknienie, zaparcia, nudności, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia oddawania moczu (zwłaszcza parcie na mocz), pocenie się (w tym poty nocne), zwiększone stężenie cholesterolu we krwi (zwłaszcza związane z długotrwałym leczeniem i prawdopodobnie przy stosowaniu dużych dawek), zmniejszenie masy ciała, nadciśnienie, rozszerzenie naczyń krwionośnych (najczęściej zaczerwienienie twarzy), wybroczyny, krwawienie z błon śluzowych, astenia/zmęczenie, zaburzenia ejakulacji/orgazmu (mężczyźni), brak orgazmu, zaburzenia erekcji, zmniejszenie popędu seksualnego, nieprawidłowe sny, bezsenność, nerwowość, uspokojenie. Niezbyt często: zaburzenia rytmu serca, w tym tachykardia, drgawki kloniczne mięśni, szumy uszne, zaburzenia smaku, bruksizm (zgrzytanie zębami w czasie snu), biegunka, zatrzymanie moczu, zapalenie skóry, nadwrażliwość na światło, wysypka, łysienie, hiponatremia, zwiększenie masy ciała, zaburzenia orgazmu (kobiety), krwotok miesiączkowy, reakcje nadwrażliwości na światło, nieprawidłowe wyniki aktywności enzymów wątrobowych, pobudzenie, apatia, omamy, niedociśnienie, niedociśnienie ortostatyczne, omdlenia. Rzadko: zapalenie wątroby, reakcje maniakalne, myśli/zachowania samobójcze oraz niepokój psychomotoryczny/akatyzja, krwotoki (w tym krwotok mózgowy), krwawienie z przewodu pokarmowego, zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH), wydłużony czas krwawienia, małopłytkowość, napady drgawkowe, złośliwy zespół neuroleptyczny, zespół serotoninowy. Bardzo rzadko: zwiększone stężenie prolaktyny, reakcja anafilaktyczna, stany majaczeniowe, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa i Johnsona, swędzenie, świąd, pokrzywka, rabdomioliza, zapalenie trzustki, eozynofilia płucna z takimi objawami, jak duszność, ból w klatce piersiowej, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, ostra jaskra, wydłużenie odstępu QRS i QT, migotanie komór, tachykardia komorowa (w tym torsade de pointes), niewydolność serca, nieprawidłowy skład krwi (w tym agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, neutropenia i pancytopenia), reakcje pozapiramidowe (w tym dystonia i dyskineza), późne dyskinezy. Przerwanie leczenia (zwłaszcza nagłe) może wywołać objawy odstawienne (zawroty głowy, zaburzenia snu, zaburzenia czucia, parestezje, pobudzenie lub niepokój, nudności i/lub wymioty, drżenie, splątanie, pocenie się, ból głowy, biegunka, kołatanie serca, niestabilność emocjonalna, drażliwość, zaburzenia widzenia); zwykle mają łagodny przebieg i ustępują samoistnie, jednak u niektórych osób mogą być ciężkie i/lub przedłużone. Po przedawkowaniu: zaburzenia świadomości, rozszerzenie źrenic, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, senność, drgawki, zawroty głowy, wymioty, zmiany w zapisie EKG (wydłużenie odstępu QT, blokada odnogi pęczka Hisa, wydłużenie QRS), tachykardia lub bradykardia, śpiączka, zgon. Brak swoistego antidotum, hemodializa jest nieskuteczna, należy podać węgiel aktywowany, wykonać płukanie żołądka i stosować leczenie objawowe.
pająk

przez evil never dies 28 kwi 2014, 21:52
freitag20 napisał(a):Problemy z emocjami? Zadałem pytanie, nie potrafisz na nie odpowiedzieć normalnie, to może się w ogóle nie udzielaj?

Uhmm, tak zrobię. Masz rację, nie powinno mnie to interesować.

zbanowany

przez głupek 28 kwi 2014, 21:59
Witam,
Co mozna byłoby spróbować jako drugi lek przy wenlafaksynie? Chodzi o zmniejszenie lęków i natrectwa , fobie?

przez julie.pld 29 kwi 2014, 15:49
Mianseryna, Depakina do mixu z wenlą.

przez zaczarowana 30 kwi 2014, 10:47
Ja już kolejny raz biorę Wenlę i zawsze mam problem z poceniem Czy Wy też tak macie? Nie wiem czy to tylko tak na początku brania (biorę pierwszy tydzień) czy będzie cały czas?

ja miałam tak przez 6-7 miesięcy brania wenli, czyli do samego końca jej łykania
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez julie.pld 30 kwi 2014, 11:02
U mnie dalej waga w miejscu. Woda na brzuchu,udach, kostkach...
Coś za coś...

Sortuj wg