WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez pająk 22 kwi 2014, 22:01
evil never dies napisał(a):
macieywwa napisał(a):evil never dies, Jak długo juz jestes na wenli i jaka dawka ?

Coś około miesiąca, 75 mg. Wcześniej prawie pół roku escitalopram 10 i 20 mg, też bez efektów.

Z doswiadczenia swego powiem tak: jesli lek nie zadziala zdecydowanie odczuwalnie do miesiaca to spektakularnych efektow nie nalezy sie juz spodziewac (potem to takie gdybanie "cos czuje, chyba zaczyna dzialac, chyba jest lepiej...blablabla"). Jesli ktos jest naprawde w rozsypce i ma rozwalony uklad serotoniny itp. to w ciagu kilku tygodni odczuje tego "kopa", jesli nie to lek juz cudu nie zrobi i trza szukac dalej niestety.
pająk

przez *Monika* 22 kwi 2014, 22:15
macieywwa i wieslawpas... Wasze posty wylądowały w koszu. Chłopaki proszę nie tworzyć tu off topu, są przecież inne wątki do luźnych pogawędek!
Obrazek
Główny Moderator

przez julie.pld 23 kwi 2014, 08:43
Chyba z wiosną zacznę schodzić z wenli, chociaż najchętniej brałabym cały czas. Nigdy w życiu nie byłam taka radosna...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 23 kwi 2014, 21:13
macieywwa, mi powiedziala lekarka, ze jak sie ma skutki uboczne, a to byla babka ktora 30 lat w szpitalu psychiatrycznym przepracowała to lek działa.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez pająk 23 kwi 2014, 21:15
agusiaww napisał(a):macieywwa, mi powiedziala lekarka, ze jak sie ma skutki uboczne, a to byla babka ktora 30 lat w szpitalu psychiatrycznym przepracowała to lek działa.

Gorzej jesli skutki uboczne mina, a poprawy dalej nie ma :] (np.ja). Tak wiec wedlug mnie lek dziala wtedy kiedy jest poprawa psycho-fizyczna stanu pacjenta.
pająk

przez zaczarowana 23 kwi 2014, 21:45
dokładnie popieram tarantule, co mi ze skutków ubocznych, których miałam pierdylion skoro nie doświadczyłam żadnego pozytywnego stanu......
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez julie.pld 23 kwi 2014, 23:14
U mnie skutki uboczne po wenli trwały krótko, w przeciwieństwie do esci i zgadzam się dlatego, że albo lek zaskakuje albo nie. Esci też dawałam szansę - o dwa miesiące za długo. Szkoda się męczyć. Dwa tygodnie uboków to dla mnie dopuszczalny max.

przez evil never dies 25 kwi 2014, 10:12
U mnie dalej dramat. Rano jak mam wstać to jest masakra. Łeb mnie boli cały czas, łykam po 3-4 ibupromy max na dzień (trochę ból przytłumiają). Psychicznie totalny dół. Intensywne i nawracające myśli samobójcze.
Biorę niecały miesiąc 75 mg. Czy to skutki uboczne? Co ciekawe, przez pierwsze kilka dni brania zero uboków było, potem wskoczyły myśli samobójcze a potem to już poleciało wszystko w dół. Przez ten miesiąc może trzy, cztery dni były takie, że myślałem, że wenla coś działa na lepsze. Ale szybko ta "poprawa" minęła.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez zaczarowana 25 kwi 2014, 11:45
nie wykluczone, że to właśnie skutki uboczne się u Ciebie pojawiły

przez pająk 27 kwi 2014, 11:03
Pytanie: Czy mial ktos po wenfli problemy z cera? Jesli tak to czy nastapila remisja czy to juz "forever" z wenfla? :bezradny:
pająk

WENLAFAKSYNA zolafren

przez contradiction7 27 kwi 2014, 12:10
Mam zdiagnozowany chad. W grudniu ubieglego roku moj chlopak odszedl ode mnie i wpadlam w psychoze, rozszczepily mi sie mysli, slyszalam glosy. Po leczeniu zolafrenem stan sie poprawil, glosy umikly i wyszlam ze szpiatal. Za chwile pojawila sie depresja, plus ciagle jeszcze rozmawialam ze soba w myslach tak jakbym miala podwojna osobowoc. Biore wenlafaksyne i trittico, depresja minela ale to rozszczepeinie w mysleniu pozostalo. Natretne mysli, np widze kogos pierwszy raz w zyciu i pojawia sie mysl "ty suko".. to jest mi zupelnie obce, wstydze sie tych komentary ktore sysze w glowie. Kolejny przyklad - za kilka dni widze sie z psychiatra i chce jej powiedziec znowu o tej sytuacji.;Spisuje na kartce mysli i pojawia sie taka wymiana-powiem jej o tym - ona mnie uratuje...
czy to schizofrenia czy po prostu zaburzenie osobowsci??

przez freya 27 kwi 2014, 17:49
contradiction7, po jakim okresie odczułaś działanie wenli?

Biorę od 3 tygodni i nic...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez zaczarowana 27 kwi 2014, 20:29
Pytanie: Czy mial ktos po wenfli problemy z cera? Jesli tak to czy nastapila remisja czy to juz "forever" z wenfla?

ja co prawda nie z cerą ale za to różne inne dziwne też somatyczne skutki uboczne mnie zaatakowały - dobra informacja to wszystko powoli ustępuje po odstawieniu tabletek ale trzeba czasu

przez pająk 28 kwi 2014, 03:33
zaczarowana napisał(a):
Pytanie: Czy mial ktos po wenfli problemy z cera? Jesli tak to czy nastapila remisja czy to juz "forever" z wenfla?

ja co prawda nie z cerą ale za to różne inne dziwne też somatyczne skutki uboczne mnie zaatakowały - dobra informacja to wszystko powoli ustępuje po odstawieniu tabletek ale trzeba czasu

Ja na proszkach (czy to SSNR czy SSRI) bede na pewno przez nastepne 10 lat dlatego wlasnie chcialam wiedziec czy w czasie brania ktos tak mial tj.problemy skorne. Biore wenfle dwa miesiace i tak od 3tyg. klopoty z cera przybraly na sile :/
pająk

Sortuj wg