WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez pająk 21 kwi 2014, 11:20
I dziś w nocy, konkretnie o 2 nad ranem objawy abstynencyjne (psychiczne jeszcze sie troche utrzymuja) po 2dniach nie wziecia wenfly ustaly jak reka odjal. Dokladnie w 20 godzinie od przyjecia dawki porannej.
Plan mam taki i ciekawam czy ktos mial takowe doswiadczenia:
Fluokse nie biore od 2 miesiecy, zostala zastapiona wenfla bo po 5 latach brania przestala spelniac swoje zadanie. I moje pytanie, czy jakbym teraz wrocila do fluo to zacznie dzialac jak te x lat temu czy to za maly odstep czasu? Wenfla ,a raczej schodzenie z niej mnie przeraza patrzac tak przyszlosciowo (a, i jej dzialanie u mnie nie jest chyba warte tych jazd przy odstawce) :zonk:
pająk

przez Elissa 21 kwi 2014, 14:00
tarantula, ja też myślę o powrocie do fluo, ale nie brałam jej przez 2 lata. Zastąpiłam ją 75 mg wenli ( więcej mój organizm nie tolereował), jednak nigdy nie było tak dobrze jak na fluo, jedynie pomogło na lęki, tu musze przyznać jest bardzo ok. jednak kosztem energii i radości zycia( kompletne zobojętnienie). Na fluo byłam mega kreatywna, miałam mnóstwo pomysłów i chociaż uwielbiłam spać( sądzę że taka już moja natura) to każdy dzień był dla mnie odkryciem, nie było mowy o anhedonii, wręcz przeciwnie. Myslałam ostatnio o odstawieniu prochów, ale jeszcze się boję, muszę powoli do tego dojść mentalnie. W Twoim przypadku to chyba jeszcze za wcześnie na powrót, choć zależy jakie dawki łykałaś, bo ja ostatnie lata brałam 60 mg , więc jesli mniej, to spokojnie możesz zwiększyć do 60 mg. Moim zdaniem powinnaś jeszcze trochę pobrać wenlę jeśli Ci pasuje jej działanie, a potem, po jakiś 6 miesiącach minimum, przejść na fluo . W ten sposób nie będziesz miała problemu z odstawieniem wenli tylko kiedyś tam fluo, a to jak wiadomo juz pikuś( ja odstawiłam zupełnie bezboleśnie, jak cukierki, choć faktem jest że wtedy już na mnie nie działała) . To moja rada, ale najlepiej pogadaj z lekarzem, on ma pewnie więcej doswiadczeń w tym temacie...

przez Maggda92 21 kwi 2014, 14:07
Jak tak czytam niektóre wasze posty to nie wiem czy ona mi pomoże, mam za sobą sporo leków na depresję i efektów nie ma żadnych, jak to nie pomoże :roll: to nie wiem co mi dadzą
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pająk 21 kwi 2014, 16:21
Elissa napisał(a):tarantula, ja też myślę o powrocie do fluo, ale nie brałam jej przez 2 lata. Zastąpiłam ją 75 mg wenli ( więcej mój organizm nie tolereował), jednak nigdy nie było tak dobrze jak na fluo, jedynie pomogło na lęki, tu musze przyznać jest bardzo ok. jednak kosztem energii i radości zycia( kompletne zobojętnienie). Na fluo byłam mega kreatywna, miałam mnóstwo pomysłów i chociaż uwielbiłam spać( sądzę że taka już moja natura) to każdy dzień był dla mnie odkryciem, nie było mowy o anhedonii, wręcz przeciwnie. Myslałam ostatnio o odstawieniu prochów, ale jeszcze się boję, muszę powoli do tego dojść mentalnie. W Twoim przypadku to chyba jeszcze za wcześnie na powrót, choć zależy jakie dawki łykałaś, bo ja ostatnie lata brałam 60 mg , więc jesli mniej, to spokojnie możesz zwiększyć do 60 mg. Moim zdaniem powinnaś jeszcze trochę pobrać wenlę jeśli Ci pasuje jej działanie, a potem, po jakiś 6 miesiącach minimum, przejść na fluo . W ten sposób nie będziesz miała problemu z odstawieniem wenli tylko kiedyś tam fluo, a to jak wiadomo juz pikuś( ja odstawiłam zupełnie bezboleśnie, jak cukierki, choć faktem jest że wtedy już na mnie nie działała) . To moja rada, ale najlepiej pogadaj z lekarzem, on ma pewnie więcej doswiadczeń w tym temacie...

Elissa, dokladnie to czuje tak jak to opisalas. Na fluo czlowiek byl kreatywny, radosc i cieszenie sie z malych rzeczy dnia codziennego a, teraz na wenfli to taka anhedonia, lęków niby nie ma ale człek (ja) jak te zombie lazi.
Ja fluo bralam 20mg przez te 5lat. W next tydzien bede u lekarza i spytam co sadzi o probie powrotu do fluo tylko tj. wiekszej dawki.

-- 21 kwi 2014, 15:21 --

Anel92 napisał(a):Jak tak czytam niektóre wasze posty to nie wiem czy ona mi pomoże, mam za sobą sporo leków na depresję i efektów nie ma żadnych, jak to nie pomoże :roll: to nie wiem co mi dadzą

Nie sprobujesz, nie dowiesz sie. Nie masz nic do stracenia :)
pająk

przez sensual 22 kwi 2014, 14:21
lunatic napisał(a):u osob z fobią społeczną ponoć wykazano niski potencjał przyłączania sie dopaminy do jednego z typow receptora dopaminowego, cos tam spekuluje sie ze przyczyny upatrują w niskiej aktywności układu dopaminergicznego

czyli co bedzie najlepsze na mega lęki , ktore mam przy mojej fobii spolecznej ? bralem osttanio 2 miesiace sertraline ok.100mg - ale lęki mialem cały czas bardzo duze , nawet do sklepu się balem wejsc.Może Wenlafaksyna dawka 100-150mg/d ? - pomoze na LĘKI ?
a co tu pisać....
I Mister Forum

przez lunatic 22 kwi 2014, 15:50
Jedno i drugie powinno dzialac przeciwlekowo,na leki chyba najlepsza paroksetyna

przez macieywwa 22 kwi 2014, 16:13
Ja jedyne co moge powiedzieć o wenli, to ze jest największym shitem jaki brałem do tej pory, 5 miesiecy leczenia w plecy..
nie wspominając o pierwszych tygodniach wkręcania sie leku kiedy to o mało co nie wylądowałem na SORze jak wchodziłem z 75 na 150..serce mało nie zwariowało a ja razem z nim..
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez wieslawpas 22 kwi 2014, 16:17
macieywwa, Maciek miales racje z tym jedzenem, Dlugo nie pojezdzilem moze ze 20 km i padl akumulator i stanolam na miescie.
Ale sobie poradzilem teraz czekam na goscia co ma przywiec regenerowany alternator i zawiezc go do mechanika. Moze dzis bede mial sprawne auto.

przez agusiaww 22 kwi 2014, 17:17
A dla mnie wenla to strzał w 10. Teraz z powodu innego leku musze brac wenle i biore 1/4 granulek i dziala, normalnie dla mnie to najlepszy lek, pomimo poczatkowych skutkow ubocznych.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez macieywwa 22 kwi 2014, 17:36
agusiaww, jestes szczęściara na która wenla działa pozytywnie, niestety coraz wiecej osob narzeka na ten lek...

przez sensual 22 kwi 2014, 18:02
A na wenli lub innym SSRI macie problemy z pamiecia krotkoterminową ? ja np. jak ogladalem coś w TV i wiadomo leci reklama w przerwie - to po 5 min reklamy , ciezko mi bylo sobie przypomniec co ogladalem , jaki film : / dopiero jak reklama sie konczyla i szedl znow film - to mialem taki przeblysk "aaa to to" : / - tak mialem na sertralinie
a co tu pisać....
I Mister Forum

przez evil never dies 22 kwi 2014, 19:26
sensual napisał(a):A na wenli lub innym SSRI macie problemy z pamiecia krotkoterminową ? ja np. jak ogladalem coś w TV i wiadomo leci reklama w przerwie - to po 5 min reklamy , ciezko mi bylo sobie przypomniec co ogladalem , jaki film : / dopiero jak reklama sie konczyla i szedl znow film - to mialem taki przeblysk "aaa to to" : / - tak mialem na sertralinie

Ja mam takie klimaty, że np. jadę samochodem, wjeżdżam na skrzyżowanie i nagle już po zjechaniu z niego myślę.. "o k.. jak ja to skrzyżowanie przejechałem?" ale nikt nie trąbi itd. to chyba było ok. Coraz bardziej skłaniam się do zejścia z leków całkowicie. Nic mi nie dają. Dam jeszcze wenli miesiąc i jak nic nie ruszy to adieu.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez macieywwa 22 kwi 2014, 19:37
evil never dies, Jak długo juz jestes na wenli i jaka dawka ?

przez evil never dies 22 kwi 2014, 21:09
macieywwa napisał(a):evil never dies, Jak długo juz jestes na wenli i jaka dawka ?

Coś około miesiąca, 75 mg. Wcześniej prawie pół roku escitalopram 10 i 20 mg, też bez efektów.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Sortuj wg