WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez atrucha 13 maja 2006, 21:13
Kolejne doświadczenie.. Wróciłam do Efectinu. Niestety okazało się z czasem,że źle sie czuję po Velafaxie. Nie ma przedłuzonego działania i zaraz po wzięciu tabletki miałam spore odruchy wymiotne. Ogólnie fatalnie się czułam..Gorzej niż bez tabletki. Podobnie jak Magda. Po Efectinie - nie ma tak nagłego i mocnego uderzenia. Rozkłada się to w czasie. Łagodnie i skutecznie.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez Magda-27 13 maja 2006, 21:41
Atrucha ja się rzeczywiście czułam gorzej jak wzięłam tabletkę, ale ja już odstawiam ten lek. Podobno to jest normalne, że gorzej czuję się w te dni kiedy zażywam lek, a lepiej w te kiedy go nie biorę. Lekarka powiedziała mi, że w ten sposób organizm się odzwyczaja od danej substancji. W moim przypadku to chyba świadczy o tym, że nie mam dużego problemu z odstawianiem i powinnam sobie poradzić bez problemu bez leku :)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez emal23 15 maja 2006, 17:07
Witam!
Ja biore od tygodnia ten lek w dawce 37mg na dobe rano. Psychiatra zapisał mi to na Depresjie-nerwicowo-lękową, wczesniej na początku leczenia stosowąłem Cloranxen. I po 7 dniach czuje super samopoczucie, żadnych zmartwień, leków, poprostu jest ok. Na początku co prawda były silne skutki uboczne i miałem juz odstawić ten lek, ale wytrzymałem i naprawde było warto.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magda-27 15 maja 2006, 17:30
Witaj Emal :)
Pewnie, że warto. Ja na początku też miałam skutki uboczne przez jakieś 5 dni, a później wszystko się skończyło i było bardzo dobrze. Moim największym problemem były wymioty i po tym leku zniknęły, mam już 4 miesiące luzu. Teraz już lek odstawiłam i czuję się super :):):)
Życzę wszystkim żeby na nich tak leki działały i żeby szybko zdrowieli :mrgreen:
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez emal23 15 maja 2006, 18:31
Umnie ze skutków ubocznych wystąpiły: zawroty głowy, seność, suchość w ustach, ból głowy, splatnie oczu, ogólne osłabienie i raz wymoiotowałem. Ale tak jak piszesz po 5-6 dniach wszystko ustąpiło i jest ok :D

przez Magda-27 15 maja 2006, 18:33
Bardzo się cieszę, że jest ok.
Mnie na początku też strasznie mdliło, kręciło się w głowie i potwornie słaba byłam, ale wszystko na szczęście minęło.

[ Dodano: Pon Maj 15, 2006 6:35 pm ]
Emal jeżeli masz jakieś pytania to zapraszam na gg :)
Przyjaciel forum

przez forever 19 maja 2006, 20:23
czesc
ja biore Efectin juz 3 miesiace. Mialam-przede wszystkim lęki, obnizenie nastroju i zmeczenie. Po miesiacu odczulam niewielka poprawe jesli chodzi o naped i nastroj, zwiekszylam dawke do 150er. Lęki pozostaly takiejaki bylu wiec dolaczylam 2 lek-Spamilan. Biore go juz 2 tygodnie i leki zmniejszyly sie o 70%. Mysle o zmniejszeniu dawki Efectinu teraz biore 1,5 kaps. A jak Wy odstawiacie efectin- chyba niektorzy biora co 2 dni?
pozdr, aha to ja sama sie lecze jestem lekarzem. Ciesze sie z mojego sukcesu terapeutycznego :), teraz wiem co przypisywac chorym :)
wybaczyć to znaczy wszystko zrozumieć

przez Dora 20 maja 2006, 10:36
Witam. Czy ktos moze mi poradzic, czy mozna laczyc efectin z alkocholem? Bardzo dziekuje. Pozdrawiam.

przez Szczęściara 20 maja 2006, 22:09
Forever

ja tez biore 150 ! Osobiście uważam że EFECTIN jest super ! Mnie bardzo pomaga, pomimo że lęki nadal są. Za to Efectin idealnie poprawił i ustabilizował nastrój.

Co do lęków, to mój lekarz także dorzucił mi coś żeby sie ich pozbyć - dostałam depakine chrono. Dopiero zaczynam brać i czekam na efekty.

A te Twoje lęki są jakies ogólne, takie stany lękowe, czy tez ujawniają sie w związku z czymś konkretnym?

Jak sobie radzisz kiedy się pojawiają??

Dora

generalnie nie wolno nic pić ! NIC! Natomiast ja słyszałam że jesli chcesz np wypić lampkę wina, to tego dnia pomijasz dawke leku.
Ale NIE WOLNO SIE UPIJAĆ! Efectin i alkohol w połączeniu mogą mieć fatalne skutki :?
Szczęściara

przez forever 21 maja 2006, 11:22
szcesciara,
moje leki sa uogolnione czasami sa dni gdy sa silniejsze, rowniez
sytuacje typu duze wymagania je nasilaja. Ten lek który dodalam- Spamilan-on nasila dzialanie lekow przeciwdepresyjnych- jak pisalam
na nim troche zmniejszyly mi sie leki -chociaz dzisiaj powatpiewam w to(czuje sie wylekniona). Teraz biore 1,5 kaps efectinu-z jednej kaps. wysypuje polowe kuleczek czyli moja dzienna dawka effectinu to 100mg er rownocesnie zwiekszam spamilan do optymalnej.
pozdr.

przez Dora 21 maja 2006, 12:14
Dzieki za rade. Nie pije juz 3 tygodnie (od czasu jak biore efectin) i ciezko mi wytrzymac.. Nie wiem jak dam rade pol roku!

przez forever 21 maja 2006, 13:34
szcesciara skad jestes ja z warszawy moze mialabys ochote sie spotkac?
co do alkoholu to mnie do niego nie ciagnie tym bardziej ze nie likwidowal moich objawow(co innego mala ilosc na lekach-wowczas czulam sie jak w raju ale balam sie o objawy niepozadane,. spozywalam ze wzgledu na znajomych male ilosci tlumaczac sie tym ze biore leki na wrzody i ze nie mode pic na nich alko. Lepsza taka wymowka niz mowic ze jestem na lekach antydepr.

przez atrucha 27 maja 2006, 00:40
Nikogo nie namawiam do picia alkoholu.. Z mojego punktu widzenia (mój organizm - moje doświadczenia!),drink nie działa destrukcyjnie. Ale tylko dla posiadających umiar..i szare komórki. Ot tak - kilkuletnie doświadczenie.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Czy to odpowiednia dawka?

przez Ania1976 27 maja 2006, 19:47
Hej,

Mam bardzo silna nerwice lekowo-depresyjna z depersonalizacja od lat. Po ciazy wrocilam do Effectinu. Dwoch Psychiatrow przepisalo mi Effectin 75 ER 1x dziennie. Przestraszylam sie ''olbrzymich'' kapsulek i koniecznosci rozpuszczania ich w wodzie. Wymusilam na Lekarzach branie dawki 37.5 1x dziennie i to nie ER. Czuje poprawe, ale nadal niewielka. Dusznosci przewlekaja sie z lekami depersonalizacyjnymi. Niby Lekarze powiedzieli, zebym po 10dniach przeszla na 75 ER, ale ja nadal obawiam sie polykania tych granulek. Psychiatra wspomniala cos o rozkrecaniu kapsulek i lykaniu tylko tych granulek, ale czytalam na Forum, ze to niszczy zoladek. Biore Effectin od 3dni i poki co mam straszny jadlowstret.
Poza tym obawiam sie, ze ta dawka, ktora biore jest za mala.
Co Wy o tym sadzicie?
Pozdrawiam,
Ania
Ania1976

Sortuj wg