WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez evil never dies 15 kwi 2014, 08:42
monika1984 napisał(a):Jak długo braliście benzo nim antydepresant Wam się wkręcił? Po jakim czasie uspokajacze już nie były Wam potrzebne?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Cześć,
ja nie brałem nic dodatkowego. Pierwszym moim lekiem był escitalopram, brałem pół roku (bez dodatków), teraz mam zmienione na wenlafaksyne (od ok. 10 dni biorę 75 mg), też bez dodatków ale pierwsze dni miałem dość ciężkie (silne myśli samobójcze, podniecenie psychoruchowe itd), obecnie skutki uboczne przeszły prawie całkowicie i na razie nie zamierzam nic dodatkowego (np. benzo) brać. Myślę ze po ok. 7-10 dniach powinnaś już jechać na samej wenlafaksynie. Ale reguły nie ma.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez agusiaww 15 kwi 2014, 09:09
Monika mi mineły za pierwszym razem po m-cu, teraz mam depresje mała spowodowana innym lekiem i biore 1/4 leku i tez miałam skutki uboczne ale juz mineły. Pozdrawiam.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Maggda92 15 kwi 2014, 10:22
Co myślicie o tym leku? Czy pomaga wam na depresję? Ja mam zacząć go brać, po zmianie leku, rano dawka 75mg
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evil never dies 15 kwi 2014, 10:24
Anel92 napisał(a):Co myślicie o tym leku?

698 stron masz na ten temat :D

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez Maggda92 15 kwi 2014, 10:26
evil never dies, no tak ale marwtią mnie te myśli samobójcze bo i tak je mam a jak jeszcze mi się nasilą :roll:
Maggda92

przez evil never dies 15 kwi 2014, 10:41
Anel92 napisał(a):evil never dies, no tak ale marwtią mnie te myśli samobójcze bo i tak je mam a jak jeszcze mi się nasilą :roll:

To chyba jest specyfika wszystkich antydepresantów, ze w początkowym okresie leczenia może nastąpić pogorszenie stanu (większa depresja, myśli samobójcze itd), ale jeśli takie skutki uboczne się pojawią (wcale nie muszą) to generalnie po tygodniu / dwóch (choć to zależy od osoby) powinny ustąpić. Prawda jest taka, że niema żadnej reguły, poza tą, że jak nie spróbujesz jak lek działa na Ciebie to nie będzie nic wiadomo. Taki urok tych lekarstw.

zbanowany

przez Maggda92 15 kwi 2014, 10:45
evil never dies, mam nadzieje, że sie nie nasilą, ale z drugiej strony idę do szpitala to w razie czego może mi jakoś pomoga
Maggda92

przez evil never dies 15 kwi 2014, 14:20
Anel92 napisał(a): idę do szpitala to w razie czego może mi jakoś pomoga

Może :mrgreen: ...

a na poważnie, to nie ma co za bardzo wywoływać wilka z lasu i się nakręcać negatywnie.

zbanowany

przez julie.pld 16 kwi 2014, 23:07
Trzeba nastawić się, że lek pomoże. Nastawienie to już połowa sukcesu, poza tym wszyscy wiemy, że efekt placebo potrafi zdziałać cuda :)

Aktualnie rzucam palenie - w tym wypadku nawet wenla nie pomaga i chyba za mało silnej woli...

przez monika1984 17 kwi 2014, 10:09
Witam Was ponownie,
pisałam już, że zaczęłam leczenie wenlafaksyną jestem już 6 dzień na dawce 37,5, męczą mnie objawy uboczne w postaci niepokoju, lęku, cierpnie mi skóra i ogólnie jestem w czarnej d.... Biorę Zomiren SR by się trochę wspomóc. Od jutra mam zwiększyć dawkę do 75mg. I tu mam pytanie, czy te stany lękowe mogą się jeszcze zwiększyć przy większej dawce czy gorzej już raczej nie będzie? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Miałam wchodzić na lek w mniejszej dawce by nie było skutków ubocznych ale się pojawiły więc się trochę obawiam...
Dzięki za odpowiedź
pozdrawiam

przez Luki_is_back 17 kwi 2014, 10:17
monika1984
Wstrzymaj się z podniesieniem dawki, dopóki skutki uboczne przejdą, bo biorąc więcej możesz zrazić się do leczenia. Niech organizm przyzwyczai się do tej dawki i wtedy wejdź na większą.
W moi przypadku na połowie dawki nie było żadnych skutków ubocznych, ani żadnego działania. Dopiero poczułem, że to nie cukierki jak wskoczyłem na całą tabletkę. Inny lek, ale zasada taka sama.
Luki_is_back

przez chester 17 kwi 2014, 12:59
monika1984, Ja bym zwiększył dawkę. 37,5 to nie jest dawka terapeutyczna. Nie powinnaś odczuć dużo większych uboków na 75, natomiast efekt terapeutyczny na pewno będzie szybciej.

przez lunatic 17 kwi 2014, 13:03
chester napisał(a):monika1984, Ja bym zwiększył dawkę. 37,5 to nie jest dawka terapeutyczna. Nie powinnaś odczuć dużo większych uboków na 75, natomiast efekt terapeutyczny na pewno będzie szybciej.

z poprzedniego linku ktorego tu wklejalem wynika ze moze juz byc dawką terapeutyczną

przez chester 17 kwi 2014, 13:21
lunatic, Tak tylko co z tego wynika? Lekarz kazał brać 75 to niech wskoczy jak najszybciej, bo i tak kiedyś to zrobi. szkoda czasu, życie ucieka.

Sortuj wg