WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 310

przez julie.pld 11 kwi 2014, 11:32
Stabilizatory nastroju, żeby osiągnąć równowagę emocjonalną, w razie gdy dochodzi do napadów euforii lub odwrotnie -płaczliwości w trakcie wenlowania.

przez Elissa 12 kwi 2014, 20:57
evil never dies, mam podobne doświadczenia do Twoich( poza tym,ze nigdy nie piłam w nadmiarze i nawet nie lubię;)). Długo( jakieś 7 lat) byłam na fluo, ostatnie trzy lata 60 mg i czułąm się rewelacyjnie, kompletnie zapomniałam o depresji, miałam mnóstwo energii i radości zycia, nawet pogodziłAm się z myślą ,że będę na bioxetinie dozywotnio ( jak cukrzyk na insulinie np.) aż nagle, z dnia na dzień, przestało działć, depresja z lękami wróciła z mega siłą. Zmieniłam na wenlę( po odstawieniu fluo trochę próbowałam zyć bez antydepresantów, ale nie dałam rady). Dostałam wenlę kilka pierwszych miesięcy nie działała, z pominięciem skutków ubocznych, bo te były i to bardzo wyrażne, tj. nasilony lęk, telepawka, akatyzja i kompletny brak apetytu( schudłam ponad 10 kg a i tak zawsze byłam szczupła). Kiedy już straciłam nadzieję, coś drgnęło i powoli wróciłam do normy, przede wszystkim mam na myśli spokój i brak lęków. Od dwóch lat jestem na 75 wenli, więcej mój organizm nie toleruję, bo teraz dla odmiany jestem senna i apatyczna, a na wyższej dawce jest jeszcze to już koszmar. Bardzo chciałabym wrócić do fluo i powoli oswajam się z myślą,żeby spróbować. Boję się tylko,że nie zadziała, choć minęły juz dwa lata, ale mimo wszystko. Fluo to był mój święty Graal., było idealnie, energia, radość życia, spokój i co za tym idzie sukcesy w pracy i życiu uczuciiowym. Na wenli na nic nie mam siły ani motywacji, kompletne zobojetnienie i tumiwisizm.... chyba najwyższy czas spróbować. Chyba że sertralina.. Próbowałeś kiedyś? Pozdrawiam ciepło i mam nadzieję,że dasz radę. Gdybo coś wspomagaj się uspokajaczami, ja bez klonazepamu nie dałaby rady w początkowej fazie wenli,,,

przez evil never dies 12 kwi 2014, 22:40
Elissa napisał(a):Chyba że sertralina.. Próbowałeś kiedyś? Pozdrawiam ciepło i mam nadzieję,że dasz radę. Gdybo coś wspomagaj się uspokajaczami, ja bez klonazepamu nie dałaby rady w początkowej fazie wenli,,,

Sertraliny nie próbowalem, na razie tylko Esci (bezskutecznie) i teraz Wenla. Ale coś czuję że jeszcze wszystko przedemną... . Co od Wenli, jakby coś zaskoczyło, mysli samobójcze znikneły, trochę się uspokoiłem, nawet mam lekki napęd. Oczywiście o żadnej radości życia i pozytywnym myśleniu nie ma mowy, ale jest jakby trochę mniej czarno... kto wie, może ta Wenla się rozkręci. Poczekajmy.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 13 kwi 2014, 12:34
Mi lekarz kazał zostac na wenli, mam dawke 37,5 i biore i tak polowe, czyli teraz okolo 17 mg grunt ze jest mi juz lepiej i mam malutkie skutki uboczne.
Moja kiedys dawna lekarka mowila, ze jak sa skutki uboczne to znaczy ze lek dziala, u mnie to sie sprawdzało.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez zaczarowana 13 kwi 2014, 13:12
agusiaww, no to u mnie idąc tym tokiem myślenia też :lol:

Na jakie objawy bierzesz tak malutką dawkę :?: Taką Ci lekarz zaordynował, czy sama sobie ją zmniejszyłaś :?:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Dark Knight 13 kwi 2014, 13:30
Co silniej zwieksza poziom NA wenla czy wellbutrin ??

przez agusiaww 13 kwi 2014, 16:58
zaczarowana, ja juz mialam dawno odstawiona wenle, ale z kolei lekarz inny przepisal mi lek, ktory ma w skutkach ubocznych zmiany nastroju w kierunku depresji, i tak odkad zaczalam brac to pojawila sie mala depresja i lęki. Mialam jeszcze opakowanie stare i wzielam troche na wlasna reke, juz mi lepiej. W sobote bylam u lekarza, dał mi recepte na 37, 5 (i 75mg) i powiedzial zeby polowe brac, jak mi pomaga to na tym stac, ewentualnie sobie powoli zwiekszac do 75mg. Niestety tak czasami bywa, ze jeden lek dziala negatywnie i stad pozniej takie akcje, ale dla mnie jest najwazniejsze co zawsze podkreslam w postach, ze w ogole cos dziala, i ze mozna normalnie funcjonowac. Dlatego moj powrot to coz...liczylam sie z tym szczerze mowiac, juz po wczesniejszych rozmowach z lekarzem, skoro mowil ze tamten lek powoduje takie skutki i nie jest to dla mnie zaskoczenie. Ciesze sie ze nie jestem wylaczona z zycia :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez magnolia84 13 kwi 2014, 17:02
Dark Knight napisał(a):Co silniej zwieksza poziom NA wenla czy wellbutrin ??

porządny wpierdol
magnolia84

przez lunatic 13 kwi 2014, 17:05
Dark Knight,
u mnie noradrenalina na Wellbutrinie tylko nasilała z czasem stany lękowe i nic nie mialem z tej aktywizacji, na wenli dzialala lepiej, o wiele lepiej

przez Dark Knight 13 kwi 2014, 17:49
magnolia84, Bardzo dziękuję za jak że inteligentną i wyczerpującą odp

przez magnolia84 13 kwi 2014, 17:56
Dark Knight, ależ proszę uprzejmie i polecam się na przyszłość
magnolia84

przez Dark Knight 13 kwi 2014, 19:16
Odpowie mi ktoś normalny ??

przez izaa 13 kwi 2014, 19:34
Dark Knight, hm, nie wiem czy ktoś to wie, dziwne pytanie. Noradrenalina.... co więcej, hm. Nie wiem czy jest to istotne, bo ze swojego doświadczenia wiem, że mimo wenla to SNRI to potrafi nieźle zmulić. Może lepiej podnosić sobie noradrenalinę naturalnymi sposobami, może nie wpierd... ale aktywnością fizyczną? Z kolei ciśnienie podnosi się solą, puls energetykami albo kawą.

przez Dark Knight 13 kwi 2014, 20:21
Wedlug mnie normalne pytanie ciezko w polsce leczyc adhd przez trudny dostep do stymulantow dlatego ciekawi mnie ktory z tych lekow antydepresyjnych dziala silniej na NA

Sortuj wg