WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez chester 31 mar 2014, 22:48
littentree, A oprócz leków coś robisz z życiem? Masz chyba za mocny koktajl. Po co aż tyle tego? Jesteś w tak paskudnym stanie?

przez zaczarowana 01 kwi 2014, 10:54
Dark Knight, bo na mnie wszystkie lpd działają wręcz tragicznie i dla mnie łykanie ich to był jeden z największych błędów, bo nigdy nie czułam się tak źle psychicznie i fizycznie, jak łykając wszelkie lpd w tym wenlę
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez chester 01 kwi 2014, 14:11
zaczarowana, A jaki był schemat schodzenia? Długo odstawiałaś? W ogóle długo brałaś wenlafaksynę? Pozdro.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 01 kwi 2014, 16:34
Brałam gdzieś 6-7 miesięcy dawkę 225mg, odstawiałam ok 2 m-cy.

1. 150mg przez 2tyg
2. 75mg przez kolejne 2tyg
3 ok 37,5mg przez 2tyg
4 ok 18,75mg przez 1,5tyg
5 ok 9,4mg przez ok 1-1,5tyg i wsio koniec

tam, gdzie pisałam ok, tzn, że odsypywałam z kapsułki - świetnie się do tego nadaje symfaxin, bo kapsułka z jednej strony jest zupełnie przezroczysta. Nie mniej jednak jak ma się psychiatrę, z którym się współpracuje, to gotowe kapsułki 37,5mg są dostępne w sprzedaży.

przez depresyjny 02 kwi 2014, 17:47
Zaczarowana i jak po odstawieniu. Lepiej tobie?
depresyjny

przez zaczarowana 02 kwi 2014, 18:42
depresyjny, zdecydowanie lepiej, nawet tętno zaczyna mi powoli spadać :yeah: i lęku odczuwam coraz mniej :yeah: (bo to, też paradoksalnie był problem, który wywołał ten "lek" ) Także jest nadzieja, że mózg za jakiś czas zapomni, że brał to świństwo i wszystko się w końcu unormuje, do stanu z przed brania tego "leku" :yeah:

przez depresyjny 02 kwi 2014, 18:50
To swietnie. Bedziesz jedna z nielicznych osob ktora się od tego uwolniła. Sama widzisz po ile ludzie tutaj biorą leki. Sprobuje podobnie jak ty, tylko o polowe mniej będę schodzil. Akurat anafranil ma takie same dawki jak velafax. Coż za zbieg okoliczności;)

-- 02 kwi 2014, 18:55 --

To swietnie. Bedziesz jedna z nielicznych osob ktora się od tego uwolniła. Sama widzisz po ile ludzie tutaj biorą leki. Sprobuje podobnie jak ty, tylko o polowe mniej będę schodzil. Akurat anafranil ma takie same dawki jak velafax. Coż za zbieg okoliczności;)
depresyjny

przez littentree 02 kwi 2014, 21:08
chester napisał(a):littentree, A oprócz leków coś robisz z życiem? Masz chyba za mocny koktajl. Po co aż tyle tego? Jesteś w tak paskudnym stanie?

Hej,

Zszedłem dzisiaj na 150mg Wenli , a jutro w cholerę odstawiam. Zostawiam 100mg Amitryptyliny i wchodzę spowrotem na paroksetynę. Zdecydowanie za dużo było noradrenaliny. Jeszcze trochę i bym komuś przypier.... :)

-- 02 kwi 2014, 20:25 --

chester napisał(a):littentree, A oprócz leków coś robisz z życiem? Masz chyba za mocny koktajl. Po co aż tyle tego? Jesteś w tak paskudnym stanie?

O co konkretnie pytasz??
littentree

przez depresyjny 02 kwi 2014, 21:50
Moze napisz cos litrentre o tej amilitryptylinie. Czy dziala na lęki, fobie spoleczną, oczywiście pod warunkiem ze się z tym zmagasz. Ja tez na wenli malo sie nie pobiłem kiedyś.
depresyjny

przez littentree 02 kwi 2014, 21:58
depresyjny,

trudno powiedziać jak działa sama amitryptylina, bo nigdy jej samej nie zażywałem. Jutro będę wiedział, bo mam zamiar wziąć ją dziś na noc i jutro od rana nic, ew. paroksetyna, ale chce zobaczyć jak będzie po samej amitryptylinie.
littentree

przez chester 03 kwi 2014, 08:27
littentree, Pytam o psychoterapię. Nie będziesz przecież całe życie brał leków. Musisz pozbyć się konfliktów wewnętrznych, a nie uśmierzać ból lekami. Szkoda życia. Leki Cię nie wyleczą.

przez zaczarowana 03 kwi 2014, 13:44
depresyjny, gdybyś miał takie objawy na antydepresantach jak ja, też byś odstawiał. Ja absolutnie nie odczułam żadnej poprawy, a wręcz pogorszenie, branie tych leków to był mój najgorszy okres w życiu, rok koszmaru i piekła. Plus jaki jedynie znalazłam jest taki, że naprawdę doceniam to co działo się przed braniem tych leków i obecnie moim największym marzeniem jest, aby wszystko wróciło do stanu z przed połknięcia pierwszej tabletki i mam nadzieję, że to się ziści :105:

*po za tym warto zaznaczyć, że nadal łykam małą dawkę mirty - z której również schodzę, ale stopniowo i wolniej niż wenli, ze względu na to, że była ona po pierwsze "pomostem" ułatwiającym odstawienie wenli, a po drugie akurat mirta powoduje u mnie najmniej problemów ale teraz w kwietniu według mojej rozpiski z niej schodzę i mój mózg będzie w końcu totalnie wolny od psychotropów :105:

przez littentree 03 kwi 2014, 20:22
chester napisał(a):littentree, Pytam o psychoterapię. Nie będziesz przecież całe życie brał leków. Musisz pozbyć się konfliktów wewnętrznych, a nie uśmierzać ból lekami. Szkoda życia. Leki Cię nie wyleczą.

Chester,

Nie brałbym ich gdybym nie musiał - to oczywiste. Depresja endogenna z nerwicą lękową. Wujek google wszystko Ci powie.

A ty na co się leczysz?
littentree

przez Pretoria 03 kwi 2014, 22:53
Podbijam pytanie,
czy jest możliwość ,że velafax wywołuje senność, ciągłe zmęczenie ? to podobno lek pobudzający..

Sortuj wg