WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Anna P. 27 mar 2014, 21:51
lunatic napisał(a):Anna P.,
a 75mg tez dzialalo silniej niz fluo?

Zdecydowanie nie ale ja brałam najpierw 60mg fluo a potem aż 80mg. Przy 75mg wenli nic nie czułam. Przy 150 zaczęły się nocne poty i wkurw. Przy 300mg zaczęło się poprawiać, zniknęły poty, duża aktywizacja, zdarza mi się gwałtowniej (niż na fluo) zareagować w jakiejś sytuacji ale całkowicie nad tym panuję, humor dopisuje, zmniejszył się apetyt. Na minus - kiepski sen ale liczę że to przejdzie.
Na każdej z dawek zdarzały mi się mdłości i zawroty głowy ale to podobno standard
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez freitag20 27 mar 2014, 21:57
no wlasnie juz i tak jestem mega spiacy, wiec sie wlasnie nad tym zastanawiam ;p

przez littentree 28 mar 2014, 17:25
Anna P. napisał(a):

Zdecydowanie nie ale ja brałam najpierw 60mg fluo a potem aż 80mg. Przy 75mg wenli nic nie czułam. Przy 150 zaczęły się nocne poty i wkurw. Przy 300mg zaczęło się poprawiać, zniknęły poty, duża aktywizacja, zdarza mi się gwałtowniej (niż na fluo) zareagować w jakiejś sytuacji ale całkowicie nad tym panuję, humor dopisuje, zmniejszył się apetyt. Na minus - kiepski sen ale liczę że to przejdzie.
Na każdej z dawek zdarzały mi się mdłości i zawroty głowy ale to podobno standard

Bierzesz jednorazowo 300mg, czy w podzielonych dawkach?

Ja jestem na 225mg i 100mg Amitryptyliny i wyobraź sobie , że szału nie ma. Jestem na twarzy zmęczony życiem i w środku tak samo. Myślę o zwiększeniu dawki do 300mg.
littentree

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna P. 28 mar 2014, 18:54
littentree napisał(a):
Anna P. napisał(a):

Bierzesz jednorazowo 300mg, czy w podzielonych dawkach?

Ja jestem na 225mg i 100mg Amitryptyliny i wyobraź sobie , że szału nie ma. Jestem na twarzy zmęczony życiem i w środku tak samo. Myślę o zwiększeniu dawki do 300mg.

Jednorazowo 300mg - rano.
Nic się nie zmieniło? Ani troszeczkę? Może musisz jeszcze trochę poczekać i lek się rozkręci. Ja już miałam zrezygnować bo początki były koszmarne. Flou nie miała tak kiepskiego startu.
Z psychotropami jest ciężko i nigdy nie wiesz jak zareagujesz na dany lek. Większości może pasować a Tobie jednemu nie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Bądź dobrej myśli
rano - 60mg fluoxetyny

przez Dark Knight 28 mar 2014, 19:31
Anna P., a z jakiego powodu sie leczysz ??

przez Anna P. 28 mar 2014, 20:03
[quote="Dark Knight"]Anna P., a z jakiego powodu sie leczysz ??[/quot

kompulsy
głównie bulimia, okresowy zakupoholizm, półroczny epizod z alkiem
rano - 60mg fluoxetyny

przez Dark Knight 28 mar 2014, 20:48
Anna P., a czemu lekarz zmienił Ci fluo na wenle ?? podobno fluo najlepsze na bulimie ??

przez agusiaww 28 mar 2014, 21:19
freitag20, 37, 5 nie jest to dawka terapeutyczna, w sumie jakbys wcale nie bral, skoro brales 1.5 miesiaca wez dawke 75 mg po konsultacji z lekarzem, dopiero od tej dawki zaczyna sie dzialanie głownie lecznicze. 37, 5 przepisuje sie przy zejsciu z leku. Jezeli chcesz zmienic to zmieniaj dawke w weekend, czyli wez rano w weekend i dopiero na noc w niedziele. Czy jakos na odwrot jak pisales.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Anna P. 28 mar 2014, 21:40
Dark Knight napisał(a):Anna P., a czemu lekarz zmienił Ci fluo na wenle ?? podobno fluo najlepsze na bulimie ??

Ja znowu słyszałam, że wenla jest mocniejsza. Lekarka powiedziała mi, że możemy spróbować czegoś innego skoro flou nie pomagała mi w wystarczającym stopniu. Dopiero rozkręca się działanie wenli ale jestem zachwycona redukcją apetytu. Jem tyle żeby zaspokoić głód, nie myślę obsesyjnie o jedzeniu, nie miałam ani jednego ataku obżarstwa. Nawet jak zjem coś bardziej kalorycznego to nie rusza mnie to. Nadchodzi wiosna, rozbieramy się a ja nie myślę o głodzeniu się żeby schudnąć do lata - tak miałam wcześniej

Chciałam jeszcze zauważyć, że na wenli jestem o wiele milsza dla ludzi - zauważalna róznica. Mniej mnie drażnią a wcześniej różnie z tym bywało. Potrafiłam się wnerwić bo ktoś dosiadł się do mnie do windy, usiadł obok mnie w autobusie, zagadał na ulicy czy też najzwyklej uśmiechnął. Takie zachowania, nie wiedzieć czemu, mnie drażniły a teraz nawet sama się uśmiechnę do mijającego przechodnia :)
rano - 60mg fluoxetyny

przez freitag20 28 mar 2014, 23:17
agusiaww napisał(a):freitag20, 37, 5 nie jest to dawka terapeutyczna, w sumie jakbys wcale nie bral, skoro brales 1.5 miesiaca wez dawke 75 mg po konsultacji z lekarzem, dopiero od tej dawki zaczyna sie dzialanie głownie lecznicze. 37, 5 przepisuje sie przy zejsciu z leku. Jezeli chcesz zmienic to zmieniaj dawke w weekend, czyli wez rano w weekend i dopiero na noc w niedziele. Czy jakos na odwrot jak pisales.

Ja dopiero zacząłem brać wenlę. Dzisiaj rano wziąłem pierwszą tabletkę 37,5. Taką dawkę przepisał mi lekarz na początek. Dostałem na miesiąc lek. Moja siostra cały okres leczenia leciała na 37,5 i czuła się świetnie :) z tym że po odstawieniu niestety wszystko wracało.

Rano po wzięciu tabletki zacząłem się cały telepać z nerwów, ale wrzuciłem 0,25 xanaxu i jakoś przeszło, potem już cały dzień czułem się w miarę ok, trochę podenerwowany, przymulony i lekko uspokojony jednocześnie. No i lekkie nudności. Póki co to mega śpiący jestem no i lęk też jest.

przez Marian_Paździoch 29 mar 2014, 09:40
Forumowy bazar część druga :D to ja jak zwykle dołożę swoje trzy grosze: sprzedam 3 opakowania zamiennika Stoperanu - Sralutan CR (wersja o przedłużonym uwalnianiu), 120zł za jedno opakowanie (10 tabletek).
Marian_Paździoch

przez zaczarowana 29 mar 2014, 11:47
Moja siostra cały okres leczenia leciała na 37,5 i czuła się świetnie :)

efekt placebo jest po prostu świetny :brawo:

boogyman, w Polsce zakazany jest taki obrót leków, w dodatku chcesz sprzedać lek, który kosztuje 5zł w aptece :brawo:

Marian_Paździoch, nie ma sralutanu, jest za to slarunan to tak nawiasem mówiąc, więc żart się nie udał ;)

littentree, to samo taka sprzedaż w Polsce jest zakazana :!:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez agusiaww 29 mar 2014, 21:19
freitag20, po 1) wraca bo to nie jest dawka terapeutyczna, po 2) bierze sie minimum 3 lata w zaleznosci od tego po co sie zaczelo brac, przy 1 epizodzie depresji sie bierze 3 lata minimum 75 mg.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez lunatic 29 mar 2014, 21:34
agusiaww,
a co to za nowy standard 3 lata? zawsze było zalecane pół roku od ustąpienia objawów

Sortuj wg