WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Lord Kapucyn 22 mar 2014, 20:05
Jest na forum temat liczący 684 strony o tym leku- wenlafaksyna-efectin-efevelon-velafax-velaxin-alventa-t19312.html
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez nightin 22 mar 2014, 20:08
Faktycznie- wenlafaksyna. Przeoczyłam szukając. Dziękuję :)

przez slow_down 22 mar 2014, 21:07
Kiedy nie byłem tu jeszcze zarejestrowany, czytałem o przypadkach brania wenlafaksyny w dawkach od 300 w górę. Ciekaw jestem efektu takiego leczenia, może ktoś podzieli się swoimi odczuciami z brania kosmicznych dawek tego leku. Ja nigdy ponad 225mg nie wyszedłem, na tym leku byle schody na 2 piętro były niczym schody do piekła ;)
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 22 mar 2014, 21:42
Zaczarowana ja mialam takie tetno przed braniem jak w trakcie brania i po braniu wenli.

-- 22 mar 2014, 20:45 --

Pretoria to normalne, niestety ja mialam w trakcie pierwszego m-ca wszystkie działania niepozadne i inne niewymienione w ulotce. Do tego bonus, zero snu, chyba z tydzien nie spałam oprocz dwoch, trzech godzin w dzien czulam sie jak zywe zombi, to bylo chyba najstraszniejszy skutek uboczny. Ale minal. Po m-cu bylo tak ze wstałam rano i nic, wszystko mineło jak reką odjał :mrgreen: Co do snów to jezeli jestes mokra w nocy i snisz odjazdowe sny to znaczy ze wenla działa. :great:
----
Jeszcze dodam, ze w sumie szybko zeszłam zleku, liczyłam granulki i bylo ok, chyba w ciagu 5 mies, jak dobrze pamietam. Nie bylo zadnych skutkow ubocznych z tego wzgledu.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez zaczarowana 22 mar 2014, 21:48
agusiaww, ja przed miałam całkiem normalne tętno, na początku brania też, a później wzrastało (tj. tak od dawki 150mg), nie było to jakieś straszne wzrosty (do 20-30 uderzeń/min) więc się tym nie przejmowałam uważając, że się wyrówna jak przestanę to dziadostwo brać..... ale teraz mimo, że nie biorę to nie chce mi to tętno spaść :evil: :zonk:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez agusiaww 22 mar 2014, 22:01
zaczarowana, bo wenla ogolnie ma za zadanie aktywizowac, wiec moze podnosic cisnienie. Jezeli długo taki stan sie utrzymuje to trzeba to zbic, moze popros lekarza o lek propranolol, jest w sumie delikatny, i jego glowne zadanie to pomoc wlasnie w zbijaniu cisnienia/tetna, zazwyczaj zapisuja go kardiolodzy, ale pomoga tez przy lagodnych nerwicach i wlasnie podwyzszonym tetnie, wiec psychiatra tez zapisze, male dawki. Na tetno to tylko male dawki, i maks 2 x dziennie, wg mnie powinno sie po tym ustabilizowac.

przez zaczarowana 22 mar 2014, 22:26
Szkoda, że nikt nie wie ile taki stan spowodowany wenlą właśnie może trwać,

agusiaww, w takim przypadku to ja sobie wolę poczekać jeszcze z 2 miesiące na stabilizację, może przejdzie, zawału od razu nie dostanę ;) Nie chcę już łykać kolejnych tabletek, których skutek uboczny, kolejny nowy będę odczuwała kolejnych kilka miesięcy :-| (ostatnio właśnie zgodnie z tym sposobem miałam zapisywane antydepresanty, czyli każdy kolejny miał zaleczać skutek uboczny poprzedniego i skończyłam z 8 miesięczną trwającą bezsennością) za taką metodę, to ja już dziękuję. Zresztą leki kardiologiczne, gdy ja nigdy nie miałam z sercem do czynienia.... no proszę Cię...... . Wiem jedno, leki psychiatryczne, to jedno wielkie gó..o jest :mhm:
Ostatnio edytowano 22 mar 2014, 22:32 przez zaczarowana, łącznie edytowano 1 raz

przez agusiaww 22 mar 2014, 22:29
zaczarowana, po okolo m-cu juz nie powinnas miec antydepresanta w organizmie, powinien byc calkowicie wyplukany. Natomiast wiesz, kazdy ma swoje zdanie, ja uwazam ze mi pomogly :) Antydepresant cudu nie uczyni, tylko albo wspomaga -stabiluzje neuroprzekazniki, a Ty robisz swoje, albo widocznie inna diagnoza powinna byc.

przez zaczarowana 22 mar 2014, 22:39
agusiaww, po miesiącu nie powinno być leku w organizmie ale spustoszenie jakie spowodowały leki m.in właśnie w neuroprzekaźnikach odczuwa się dłużej. Ja np. do dzisiaj odczuwam zwiększoną częstotliwość wybudzeń aktualnie jest to częstotliwość jak dla mnie dopuszczalna, czyli, do 2-3x w nocy ale jednak te wybudzenia są. I też podejrzewam, że dopiero, gdy mózg wróci do stanu wyjściowego dopiero mi to przejdzie i mam nadzieję, że to nastąpi w ogóle. :zonk: :hide:

przez agusiaww 22 mar 2014, 23:14
Zdrowka :)

przez littentree 23 mar 2014, 15:15
Pretoria napisał(a):Muszę o tym powiedzieć lekarzowi, nie chciałabym przerywać bo pokładałam w tym leku duże nadzieje. Niestety nie widzę efektu "kopa" o którym mówił lekarz :roll:

Jesteś DDA?
littentree

przez freitag20 24 mar 2014, 22:04
Czy ten lek pomaga na natrętne myśli i niekontrolowane napady złości z byle głupiego powodu?

przez agusiaww 25 mar 2014, 17:34
freitag20, natrectw nie mialam, ale na napady zlosci dzialal u mnie 100%.

przez Santiago20 25 mar 2014, 19:09
Witajcie, strasznie ważne pytanie mam do Was... Mianowicie dziś przez przypadek zapomniałem wziąć dawki 225mg wenli... A wiem że jak tak samo zrobiłem w Sierpniu 2013r to na następny dzień ledwo co żyłem... Zawroty głowy... Szum w uszach... Mdłości... Więc aby tego uniknąć wziołem przed chwilą wenle ale w dawce 150mg... No i nie wiem czy dobrze zrobiłem ? Jutro ok 9 rano już wezme normalnie 225mg i chyba powinno być wszystko ok?

Sortuj wg