WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Weiss 17 mar 2014, 14:24
lunatic napisał(a):A skad masz info ze melisa ma wlasciwosci antydepresyjne?

zle sie wyrazilam (dlatego napisalam anty - bez koncowki) bo nie chodzilo mi o konkretne dzialanie antydepresyjne, tylko bardziej dzialajace na uspokojenie ukladu nerwowego, tylko nie wiedzialam jak to nazwac ;)

przez Lord Kapucyn 17 mar 2014, 14:30
Melisa, podobnie jak kozłek lekarski(waleriana), męczennica cielista czy szyszki chmielu są stosowane na uspokojenie w zaburzeniach lękowych. Działanie przeciwdepresyjne ma głównie dziurawiec zwyczajny, różeniec górski/korzeń arktyczny/Rhodiola, żeń szeń, kwasy omega-3, Griffonia simplicifolia(zawiera 5-HTP), Mucuna pruriens(zawiera lewodopę), alkaloidy harmala w poganku rutowatym, kurkumina, niektóre flawonoidy zawarte w zielonej herbacie, niektóre związki z pieprzu metystynowego.

Aha- koniec OT'a, bo to wątek o wenlafaksynie, a nie o ziołach. Zapraszam do medycyny niekonwencjonalnej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 17 mar 2014, 15:02
Zawsze mówiłem, że zioło leczy :pirate:
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 17 mar 2014, 17:06
U mnie przez zioło zaczął się cały cyrk

przez Rampampam2 18 mar 2014, 18:40
Witam, chciałbym się spytać czy są jakieś przeciwskazania palenia marihuany przy Velaxinie? 75mg dziennie z rana. Dodatkowo biore jeszcze chlorprothixen 1-1-2 i convulex 1-0-1.

przez Marian_Paździoch 18 mar 2014, 20:01
Rozwaliłeś system tym pytaniem. Zioło to jedna wielka bomba neuroprzekaźnikowa i możesz sobie tym zje*ać całe leczenie. Poza tym nie zdziw się, jeżeli kiedyś maryha spowoduje u Ciebie mocną nerwicę lękową. Wiele osób po zapaleniu boryka się z problemem derealizacji, co jest bardzo przykrym doświadczeniem.
Marian_Paździoch

przez Dark Knight 18 mar 2014, 20:05
U mnie nasilila cala chorobe do tego stopnia ze udalem sie do psychiatry wczezniej dalo sie zyc

przez freitag20 18 mar 2014, 23:41
Zioło chyba nie jest dobre dla lękowców. Pierwszy atak paniki miałem w miesiąc po rzuceniu palenia papiersów, drugi podczas ujarania ziołem. Także chyba jak się leczysz, to się lecz, a nie narkotyzuj ;)

przez Rampampam2 19 mar 2014, 10:54
Można zażywać l-tryptophan lub 5-htp przy velaxinie, chlorprothixenie i convulexie?

przez lunatic 19 mar 2014, 11:26
Rampampam2,
po co?

przez Rampampam2 19 mar 2014, 12:55
Aktualnie stosuję l-trypthophan jako suplement, jednak zamierzam go zamienić niedługo na 5-htp. Obie te rzeczy mają wpływ na serotonine a velaxin jest inhibitorem zwrotnym wychwytu serotoniny i noradrenaliny i nie mam pojęcia czy te suplementy będą miały dobry czy zły wpływ na działanie leku. Przypuszczam że to powinno pomóc, ale wole się upewnić :P

przez lunatic 19 mar 2014, 13:00
Nie wiem czy jest sens stosowania jednoczesnie slabego i silnego srodka dzialajacego na to samo

przez Rampampam2 19 mar 2014, 13:06
tzn słabego i silnego - porównałeś trypthophan do 5-htp czy te dwie rzeczy do velaxinu?:P Aktualnie mam jeszcze jedna puche tryptophanu i jak mi sie skonczy to wtedy ew. zakupie 5-htp. Nie zamierzam zażywać tych dwóch rzeczy jednocześnie

przez Lord Kapucyn 19 mar 2014, 13:13
Rampampam2 napisał(a):Aktualnie stosuję l-trypthophan jako suplement, jednak zamierzam go zamienić niedługo na 5-htp. Obie te rzeczy mają wpływ na serotonine a velaxin jest inhibitorem zwrotnym wychwytu serotoniny i noradrenaliny i nie mam pojęcia czy te suplementy będą miały dobry czy zły wpływ na działanie leku. Przypuszczam że to powinno pomóc, ale wole się upewnić :P

Żadnym inhibitorem zwrotnym wychwytu serotoniny i noradrenaliny tylko inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Blokada białka transportowego serotoniny(SERT) czyli wstrzymanie wychwytu zwrotnego prowadzi do niebotycznego zwiększenia ilości serotoniny w szczelinie synaptycznej(do 500%). 5-HTP albo co dopiero l-tryptofan, które są prekursorami do produkcji serotoniny to przy tym słabiak, w żaden sposób nie zwiększą Ci drastycznie ilości serotoniny. Biorąc silny serotoninowo lek antydepresyjny nie ma raczej sensu się raczyć tryptofanem czy 5-HTP- chyba, ze chcesz trochę lepiej spać, mniej jeść itp.

Co do mj to uważam, że zapalenie jointa podczas kuracji nie jest aż tak szkodliwe jak to niektórzy malują, ale niestety derealizacja czy wywołanie/nasilenie zaburzeń lękowych(np. fobii społecznej) po mj jest faktem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg