WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez miko84 17 mar 2014, 10:37
Lekarz w poradni ziołolecznictwa?
miko84

przez lunatic 17 mar 2014, 10:44
Mamre,
napar z dziurawca nie działa przeciwdepresyjnie, tylko wyciągi olejowe, alkoholowe lub sproszkowane zioło

przez Weiss 17 mar 2014, 12:47
Mamre ilosc nie jest znowu taka mala biorac pod uwage ze w 1 gramie jest 1000 mg ;) a dawka dzienna jest przewaznie miedzy 800-1600 mg.
Ale bez paniki, jezeli lekarz medycyny niekonwencjonalnej uwaza, ze jest ok i mozna sie taka mieszanka wspomagac a bedzie Ci pomagac, to mnie sie wydaje, ze trzeba sie cieszyc. Wiem, ze dziurawiec jak mowisz nie idzie w parze z niektorymi antydepresantami a przy Wenli nawet w ulotce pisze, zeby stosujac dziurawiec lub zaczynajac stosowanie poinformowac o tym lekarza, to ja bym dla swietego spokoju ducha przedzwonila jeszcze do swojego lekarza ktory przepisal Wenle.

PS ja dziurawiec bralam 4 lata (w dziale medycyny niekonwencjonalnej troche opisalam) ale przy Wenli go nie stosuje, tak ze nie wiem jak takie polaczenie sie sprawdza.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 17 mar 2014, 12:50
Weiss,
przeciez Ty bralas dziurawiec, nie wiesz ze herbatki z niego nie wykazuja takiego dzialania p/depresyjnego jak w formie tabletek a co za tym idzie nie bedą potęgowały dzialania Wenli???o czym zreszta dopiero co napisałem :pirate:

przez Weiss 17 mar 2014, 12:55
lunatic, wiem ze napisales - tyle tylko ze nie wiemy w jakiej formie Mamre ma te ziola od tego lekarza. Bo oprocz tabletek na alkoholu i substancjach olejowych, sa tez rozne proszki, mieszanki i inne luzem tz nie prasowane w formie tabletek ale tez sa robione w suchej formie na alkoholu i oleju. Tak ze nie moge powiedziec, ze to sa normalne tz nie preparowane liscie do parzenia czyli susz.

przez lunatic 17 mar 2014, 12:56
Mamre napisał(a):Przepisał mi mieszankę - 0,5 kg na ok. półtorej miesiąca. Od wtorku pełna zaufania parzyłam zioła i je piłam.

no przeciez jest napisane ze do zaparzania

-- 17 mar 2014, 12:04 --

czyli co, może być napar, który będzie miał właściwości nie naparu?

przez Weiss 17 mar 2014, 13:10
Substancje w mieszankach ziolowych sa roznie preparowane - kiedys pilam mieszanke ziol w ktorej byl dziurawiec i tez trzeba bylo zalac ja goraca woda. Pytalam lekarki czy dziurawca szlak nie trafi przez to, to odpowiedziala, ze akurat ten jest tak przygotowany ze goraca woda nie dziala na niego a inne ziola jej potrzebuja. Tu chodzi tylko o temperature, bo tabletki tez sie popija woda przeciez czyli technologia przygotowania ktora akurat tu ma znaczenie jest najwazniejsza, nie to jak substancja jest podana. Widzialam tez dziurawiec w granulkach, ktore sie wsypywalo do wody i tak wypijalo albo proszek ktory sie miesza w wodzie i wypija. Tabletki to przeciez tez proszek.

Tak ze jak nie wiem, to nie moge powiedziec co tam w srodku jest.

przez lunatic 17 mar 2014, 13:15
pierwsze słysze, widocznie mam jakaś zacofaną ksiażke :pirate:

przez Weiss 17 mar 2014, 13:23
A tam odrazu zacofana, przeciez jak rozgnieciesz tabletki, to tez proszek powstaje i co i traci juz wlasciwosci jak go w wodzie wymieszasz? teraz robia takie cuda na kiju ze mozna sie pogubic. Niedawno kupilam dziurawiec (Johanniskraut Dragees SN) i sama sie zdziwilam, ze zrobili o przedluzonym uwalnianiu i tylko raz dziennie sie lyka. Dlatego trzeba czytac ulotki jak i na co dziala i jakie ma substancje.

przez lunatic 17 mar 2014, 13:37
Weiss napisał(a):A tam odrazu zacofana, przeciez jak rozgnieciesz tabletki, to tez proszek powstaje i co i traci juz wlasciwosci jak go w wodzie wymieszasz?

ale z tabletek nie robi sie naparu

przez Weiss 17 mar 2014, 13:44
A moze jest calkiem inaczej, bo nie wiadomo czy w tej mieszance Mamre akurat dziurawiec, jest brany pod uwage jako antydepresant - moze tylko jako wspomagacz zoladkowy. Ja mam nerwowy zoladek i pije dziurawiec z herbapolu razem z lisciem miety, bo mi pomaga i nie mam takiej telepawki w srodku. Moze np anty jest tam cos innego np melisa albo jeszcze jakis inny chabaz.
Z tymi wszystkimi mieszankami ziolowymi, proszkami, granulkami, platkami i innymi to nigdy nic nie wiadomo. Tego to nie rozgryziesz.

przez lunatic 17 mar 2014, 13:48
Weiss napisał(a):A moze jest calkiem inaczej, bo nie wiadomo czy w tej mieszance Mamre akurat dziurawiec, jest brany pod uwage jako antydepresant - moze tylko jako wspomagacz zoladkowy.

No w takim celu sie go podaje w formie naparu

przez Weiss 17 mar 2014, 14:04
Jak bede miala wiecej czasu, to wgryze sie troche w temat technologiczny dziurawca w takich mieszankach, bo dawno nic nie czytalam juz na temat dziurawca a na niemieckich stronach jest tego sporo. Niemcy maja jobla na tym punkcie i to jest chyba ich "ziolo narodowe", razem z koziolkiem lekarskim czyli waleriana. Lykaja tego zastraszajace ilosci .... nawet gdzies w gazecie czytalam, ze ilosci sa ogromne i niebezpiecznie sie robi.

przez lunatic 17 mar 2014, 14:15
A skad masz info ze melisa ma wlasciwosci antydepresyjne?

Sortuj wg