WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Lord Kapucyn 14 mar 2014, 14:22
suwak, Nie ma wielu badań i opracowań na ten temat, bo to na razie case reporty ludzi w sieci, ale podejrzewa się, że odpowiada za to trwała desensytyzacja(downregulacja) rec. 5-HT1a albo złe ratio downregulacji rec. 5-HT2a i 5-HT2c(ogólnie pośredni agonizm rec. 5-HT2c przez SSRI).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 14 mar 2014, 14:47
Tak jak wyżej, plus utrzymywanie serotoniny na stałym poziomie przez leki SSRI, a to jej skoki odpowiadają za pewne zmiany afektu. Osobiście za głównego winowajcę tego stanu uważam receptory 5-HT2c i ich agonizm przez serotoninę z SSRI. Dlatego leki antagonizujące 5-HT2c jak mirtazapina i mianseryna mogą pomóc, ale raczej tylko trochę, bo SSRI miażdżą siłą serotoninową a nie ma mocnych i selektywnych antagonistów 5-HT2c.

Pomocne może być też zwiększanie transmisji katecholamin przez leki jak bupropion, metylofenidat, reboksetyna. Korzystne u pewnych osób jest także dodanie buspironu.
miko84

przez lunatic 14 mar 2014, 15:47
Jak ktoś kiedyś dobrze to stwierdził zobojętnienie to nie efekt uboczny tylko celowe działanie tych leków, jezeli dana osoba tego potrzebuje to dobrze sie to sprawdza i jest to porządany efekt, a jezeli nie potrzebuje takiego dzialania to bierze lek z innej grupy

-- 14 mar 2014, 14:50 --

Mi się wydawało ze bardzo mi przeszkadza zobojętnienie na paroksetynie więc ją w koncu odstawiłem, jak mnie po jakimś czasie siekło podłe samopoczucie to jak najszybciej chcialem do tego zobojętnienia wrócić

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 14 mar 2014, 16:46
Dla wielu jest to niestety efekt uboczny. To, że nie znalazłeś leku który rozwiązuje Twoje problemy a jednocześnie nie znieczula i amotywuje jest przykładem jak niedoskonałe są leki przeciwdepresyjne (ogólnie większość). Niestety w wielu przypadkach to wybieranie mniejszego zła a nie pełna remisja.
miko84

przez Marian_Paździoch 14 mar 2014, 17:25
Z biegu zszedłem z 225 do 75 i niezłe brain zapy mi dokuczają. Rok temu tego nie miałem.
Marian_Paździoch

przez lunatic 14 mar 2014, 19:51
miko84,
ja sie cieszę ze w ogole jakieś są, bo te dzialania zniczulające czy amotywujące to pikuś w porównaniu do stanu depresji

-- 14 mar 2014, 18:53 --

tak jak w życiu, czasem pewne rzeczy docenia sie jak sie je straci, mam porównanie jak było na paroksetynie na którą ciągle nadawałem a jaki stan się pojawił jak jej zabrakło

przez Pablo5HT1 15 mar 2014, 20:11
Lunatic
Przy odstawieniu SSRI zawsze jest gorzej, brałem te leki kiedyś i nie pamiętam, żeby dobry stan sie utrzymywał długo po odstawieniu, dlatego nie lubię tych leków, a np taki Anafranil chociaż starocie i kupe skutków ubocznych jak zmniejszył lęki tak to zostawało u mnie na długo. Bardziej trwalszy efekt dawał moim zdaniem. Teraz biore Moclo bo chociaż nie zbyt lubiany to jednak sporo przeciwlękowy jest, zobaczę co będzie za 3-4 tygodnie, rzucić zawsze można. Co Ty teraz bierzesz?

-- 15 mar 2014, 19:20 --

Jak u Ciebie Moclo działał?

przez lunatic 15 mar 2014, 20:36
Pablo5HT1,
ja nie mowilem o objawach odstawiennych tylko o powrocie objawow chorobowych, dzialal dobrze pobudzająco, ale do czasu

przez littentree 16 mar 2014, 13:49
Hej,

Jestem 6 dzień na efectinie, od 4 dni na dawce 225mg. Prócz suchości w ustach, szumu w uszach i częstego oddawania moczu nie czuję żadnych skutków ubocznych, no może jeszcze bezsenność ostatniej nocy. Spałem może z 3-4 godziny.

Miał ktoś z was uczucie zimna na początku stosowania efectinu? ? ? ?

Zastanawiam się, czy to depresja, czy efekt działania leku. Prawie cały czas jest mi zimno, a temperatura mojego ciała jest ok.
littentree

przez lunatic 16 mar 2014, 13:56
littentree,
mialem uczucie zimna po innym leku ktory tez jak wenla dziala na noradrenailne

przez Weiss 16 mar 2014, 17:00
Tak, tak, to Wenla - tez tak mialam na poczatku przez dluzszy czas, ciagle pod kocem siedzialam. Do tej pory mam zreszta tak, ze jak teraz np przyszlo ochlodzenie na dworze, to jakos tak to zimno bardziej odczuwam.

przez littentree 16 mar 2014, 20:35
Weiss napisał(a):Tak, tak, to Wenla - tez tak mialam na poczatku przez dluzszy czas, ciagle pod kocem siedzialam. Do tej pory mam zreszta tak, ze jak teraz np przyszlo ochlodzenie na dworze, to jakos tak to zimno bardziej odczuwam.

A jaką dawkę bierzesz?
littentree

przez Weiss 16 mar 2014, 20:41
Teraz biore 75 mg ale bylam juz na 150 mg - tyle ze krotko, bo mnie za bardzo do gory podbijala i doktorka zarzadzila zjazd zebym sie nie rozhulala ;)

przez Mamre 17 mar 2014, 00:58
Mam pytanie, którego nie spodziewałam się zadawać. Ale życie zaskakuje.
Od dawna wiedziałam, że dziurawiec i antydepry nie idą w parze. A tu niespodzianka. Poszłam do poradni ziołolecznictwa, wyłuszczyłam lekarzowi wszystkie swoje choroby wraz z lekami, które biorę. Przepisał mi mieszankę - 0,5 kg na ok. półtorej miesiąca. Od wtorku pełna zaufania parzyłam zioła i je piłam. Nawet zaczęłam się lepiej czuć. Teraz dopiero sprawdziłam główny składnik mieszanki (wszystkie nazwy były po łacinie) - dziurawiec w ilości 70 g. Niby niedużo, ale jednak wolę Was zapytać - czy to bezpieczne to pić?
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

Sortuj wg