WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Lord Kapucyn 08 mar 2014, 17:49
slow motion, Idź na ogień i z dnia na dzień 0mg albo odsypuj granulki. :P :pirate: :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Marian_Paździoch 08 mar 2014, 18:23
Ja pindolę, narobiłem sobie nadziei na przeciwlękowe działanie wenli. Fakt, genialnie działa na lęk wolnopłynący, ale przez noradrenalinę jestem aż roztrzęsiony i pocę się jak świnia, fuck.
Marian_Paździoch

przez miko84 08 mar 2014, 18:34
Jak łączysz wenlę z mirtą i kwetiapiną to jest spory kop noradrenalinowy. Takie wzmocnione CRF.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 08 mar 2014, 18:46
Fakt, będę próbował wyłączyć mirtę z leczenia, ale nie wiem na ile to możliwe, bo bez niej mogę nie spać dwie doby.
Marian_Paździoch

przez slow motion 08 mar 2014, 21:01
Dark Passenger napisał(a):slow motion, Idź na ogień i z dnia na dzień 0mg albo odsypuj granulki. :P :pirate: :lol:

hue hue hue ;]

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Pretoria 08 mar 2014, 21:55
Cześć, jestem nowa, ale już trochę prochów brałam :)
Najpierw 1,5 roku brałam Mozarin 10mg, potem Elicee 20mg a dzisiaj zaczęłam przygodę z velafaxem. Niepokoję się trochę, bo nigdy nie miałam aż takich skutków ubocznych. Od rana mdli mnie niesamowicie, myślałam ,że zwrócę. Poza tym jest mi cholernie zimno, tak jakbym się przeziębiła, nie mam na nic siły itd.Chyba tylko hydroxyzyna sprawia ,że nie rzygam jak kot. Poprzednio na mozarinie miałam napady gorąca, rozszerzone źrenice, zawroty głowy i lekkie mdłości ale nie aż takie jak teraz :why: Kiedy to minie ? Z tego co czytałam raczej nikt nie miał po tym leków większych problemów, poza tym to 3 generacja myślałam ,że będzie lepiej.
I pytanie końcowe, czy faktycznie na tym leku się chudnie ?

przez Dark Knight 09 mar 2014, 10:13
Do wszystkich wcinajacych wenle chudliscie na tym leku czy raczej odwrotnie ??

przez CórkaNocy 09 mar 2014, 12:27
Dark Knight, ja chudłam
CórkaNocy

przez Marian_Paździoch 09 mar 2014, 13:28
Mnie na samej wenli też apetyt leciał w dół.
Marian_Paździoch

przez Pretoria 09 mar 2014, 13:37
A mdliło was tak strasznie jak mnie ? :why:

przez CórkaNocy 09 mar 2014, 13:39
Pretoria, tak, szczególnie na początku, często miałam uczucie jakbym się miała zaraz porzygać, ale to z czasem przechodzi

-- 09 mar 2014, 13:53 --

Pretoria, przeczytałam wyżej jakie miałaś skutki po lekach - wierz mi, to nie są najgorsze skutki, co ci po rozszerzonych źrenicach? ja tak miałam cały czas na velafaxie, parę osób myślało, że biorę amfetaminę, pocenie się czy senność, nudności to normalne u niektórych, też tak mialam a mimo tego biorę wytrwale leki, bo chcę mieć mniejsze lęki, mimo że na lekach nieraz fatalnie funkcjonuję, ale lęki mam mniejsze
CórkaNocy

przez Elissa 09 mar 2014, 15:00
CórkaNocy, Widze że przeszłaś na sertralinę. Jak Twoje wrazenia? Jestem prawie 2 lata na 75 mg wenli i podobnie jak u Ciebie, bardzo mnie usypia i rozleniwia, dlatego coraz częściej myślę o zmianie na sertralnię. Zaznaczam, ze wenla to mój drugi lek, wcześniej przez lata łykałam fluoksetynę, było rewelacyjnie ale w końcu przestała działać. Czy wchodzenie na sertrę było cięzkie, czy od razu zmieniłaś wenlę na sertę czy stopniowo, jakie miałaś skutki uboczne, jesli w ogóle.? Uff, dużo pytań, ale pracuję i boję się, że przy zmianie będę miała problemy z normalnym funkcjonowaniem w pracy, a L4 na razie nie bardzo chciałbym brać.
Pretoria, jeśli chodzi o skutki uboczne na wenli, to miałam masakryczne, przez ok miesiąc silne mdłości, wzrost lęku, pobudzenie, dreszcze i całkowity jadłowstręt( praktycznie tylko piłam). Ledwie wytrzymałam i właściwie głównie dzięki tranksene( clonazepam), które miałam zalecone przez lekarza. Zatem zdecydowanie nie uważam,że wenla to lek w który łatwo się wchodzi, wręcz przeciwnie, w każdym razie w moim przypadku. Polecam zatem osłonowo jakieś benzo( góra przez miesiąc, wtedy na bank się nie uzależnisz), a potem powinno już być w miarę ok. I daj wenli trochę czasu, u mnie zadziałałą w pełni po ok 4 miesiącach dopiero, wcześniej było raz lepiej raz gorzej.

przez CórkaNocy 09 mar 2014, 15:06
Elissa, u mnie na sertralinie odrobinę lepiej - tzn. lęki mniejsze, ale zmęczenie, senność, przewlekłe zmęczenie, masakra, teraz siedzę i mnie całe ciało od rana kolejny dzień boli, ale za to lęków prawie nie mam, tylko zdycham ze zmęczenia, miewam myśli samobójcze, bo przez mój stan mam dosyć takiego życia, ale jakoś się czołgam z dnia na dzień
z wenli zeszłam w 4 dni, lekkie objawy odstawienne miałam
CórkaNocy

przez Guzik 09 mar 2014, 15:14
Pretoria napisał(a):Cześć, jestem nowa, ale już trochę prochów brałam :)
Najpierw 1,5 roku brałam Mozarin 10mg, potem Elicee 20mg a dzisiaj zaczęłam przygodę z velafaxem. Niepokoję się trochę, bo nigdy nie miałam aż takich skutków ubocznych. Od rana mdli mnie niesamowicie, myślałam ,że zwrócę. Poza tym jest mi cholernie zimno, tak jakbym się przeziębiła, nie mam na nic siły itd.Chyba tylko hydroxyzyna sprawia ,że nie rzygam jak kot. Poprzednio na mozarinie miałam napady gorąca, rozszerzone źrenice, zawroty głowy i lekkie mdłości ale nie aż takie jak teraz :why: Kiedy to minie ? Z tego co czytałam raczej nikt nie miał po tym leków większych problemów, poza tym to 3 generacja myślałam ,że będzie lepiej.
I pytanie końcowe, czy faktycznie na tym leku się chudnie ?

Wenla była moim pierwszym antydepresantem i jadłam ją długo. Na początku miałam źrenice jak naćpana, cała się trzęsłam, ledwo chodziłam, na zmianę było mi zimno i gorąco, non stop miałam wrażenie że zaraz zwymiotuję, lęki okropne. Nie pamiętam po jakim czasie minęło, ale minęło, i było super. To normalne na początku brania leków, teraz np. jem seronil i znowu przeżywam koszmar, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, zacisnąć zęby i jakoś przeżyć pierwsze tygodnie!
Nie schudłam na wenli, podczas leczenia przytyłam ponad 20kg, tyle że w sumie pewności nie mam od czego bo jadłam też neuroleptyki.

Sortuj wg