WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Marian_Paździoch 06 mar 2014, 14:35
Wiem jak to jest, u mnie kontakty międzyludzkie też leżą. Najgorsze jest to, że w trakcie rozmowy z ludźmi zaczyna mi brakować słów, czasami nie wiem co mówić i wychodzę na durnia. A wszystko to wina depresji plus spowalniających leków. Depresja i lęki kastrują intelekt człowieka. Dawniej chętnie dyskutowałem z kimś na różne tematy, teraz w żadne dyskusję się nie wdaję, bo zwykle w pewnym momencie pojawia się pustka w głowie. Ciekawym jest, że np. w trakcie rozmów na gg jestem w stanie dyskutować na jakimś poziomie - mogę w spokoju zastanowić się co napisać i nie czuję tej presji, że ktoś stoi obok i mogę w jego oczach zostać idiotą.
Marian_Paździoch

przez Santiago20 07 mar 2014, 01:13
:yeah: Jednak zszedłem z dawek 300mg które sam sobie przepisałem na 225mg wenli i jest.. bssskooo! :D :D Ale to jest jakieś dziwne... przy 300mg wenli dostajesz niemalże depresji a przy 225mg jest wypas :D o co w tym chodzi?

No ale nie wiem dalej.. czy zmieniać ten lek czy nie? bo tak jak mówie.. przy 225mg jest super, ciekawe czy to "super" zniknie za kilka dni czy nie? Może poczekam jeszcze tydzień i zobacze?

przez magnolia84 07 mar 2014, 01:19
Santiago20, mój znajomy czuł się podobnie jak Ty - zamulony, zadepresiony przy 300 mg, a kiedy zaczął redukować dawkę czuł się znacznie lepiej.
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Santiago20 07 mar 2014, 01:21
No właśnie jak tak samo się czuję przy 300mg... nie wiem o co w tym chodzi.. myślałem że jak podniose sobie dawkę na 300mg to będzie znacznie lepiej... jednak się grubo myliłem... :? Ale czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć to ciekawe zjawisko ? przy 300mg wenli czujesz się znacznie gorzej pomimo wzrostu Serotoniny ?

I jeszcze jedno... jak jest przy sertralinie ? Lepszy lek od wenli czy nie bardzo?

przez izaa 07 mar 2014, 01:28
Może samopoczucie tkwi w naszej głowie? Wenlę rzuciłam z dnia na dzien, nie redukowałam dawki. Powiedziałam sobie- nie chcę brac leków, koniec. Nawet przez po odstawieniu 3 dni zwijałam sie z bólu (bóle żołądka). Potem co parę dni- poważne kłopoty żołądkowe. Ale wkońcu przestałam czuć się senna, dostałam speeda, robię rzeczy 2x szybciej niz wcześniej robiłam. Zarówno te fizyczne jak i myslenie. Idzie mi łatwiej.

przez pawellogrd 07 mar 2014, 02:39
Ja mam 150 mg i nie widzę żadnych efektów niestety, ani ujemnych, ani pozytywnych.

przez Marian_Paździoch 07 mar 2014, 10:58
pawellogrd, zwiększ do 225mg. Możesz do tego dodać mianserynę (Lerivon 60mg) lub mirtazapinę (Mirtagen 30-45mg).
Marian_Paździoch

przez chester 07 mar 2014, 11:00
Wiecie czy do 75 wenlafaksyny można dorzucić 150 bupropionu. Będą jakieś dziwne akcje? Są przeciwwskazania? Mam tak zdechłe libido, a trittico nic nie działa.

przez Marian_Paździoch 07 mar 2014, 12:55
chester, przeciwwskazań nie ma, bo Wellbutrin nie oddziałuje na serotoninę, więc bez obaw. Możesz za to poczuć mocnego noradrenalinowego kopniaka. Może (ale nie musi) indukować to lęki, szybszy puls itp.
Marian_Paździoch

przez chester 07 mar 2014, 13:16
Marian_Paździoch, Dzięki. Już zarzuciłem. Zobaczymy. Najwyżej będę schodził z wenli i przeskoczę na Well. Wenla jest spoko,ale libido kasuje doszczętnie.

przez miko84 08 mar 2014, 11:31
Bupropion na libido jest świetny.
miko84

przez slow motion 08 mar 2014, 11:39
Ja się zastanawiam nad zejściem z wenli. Biorę 75 mg, więc dawka mała i 50 mg kwetiapiny na noc(usypia jak dziecko)

Jak przy takiej dawce wyglądałoby zejście?

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez CórkaNocy 08 mar 2014, 12:22
też bym z wielką chęcią dołączyła bupro gdyby nie to, że indukował u mnie silne lęki przez cały okres brania, nawet gdy brałam go z wenlą, ale na nastrój i energię był bardzo fajnym lekiem, wtedy czułam przynajmniej, że żyję a nie wegetowałam na ssri
CórkaNocy

przez miko84 08 mar 2014, 13:34
A próbowałaś brać bupropion z czymś przeciwlękowym?
miko84

Sortuj wg