WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depresyjny 24 lut 2014, 19:10
Pozwolcie ze sie zapytam o cos innego, czy brak samoswiadomosci ,inteligencji emocjonej wiaza sie z depresją. Ja np.rozmawiam ze znajoma w autobusie czy ze znajoma w sklepie to jestem spiety jąkam sie, zacinam, mam maly zasob slow. Czuje somatycznie dyskomfort. I moja teoria jest taka ze nie mam samoswiadomosci, wyrazistej percepcji ktora blokowala by te emocje. Tutaj leki oczywiscie nie dadza tej jasnosci, a co moze pomoc schodzenie z leku i angaowanie sie w psychoterapie?
depresyjny

przez Marian_Paździoch 24 lut 2014, 19:26
depresyjny, jeśli chcesz leki zastąpić psychoterapią, rób to bardzo stopniowo. Zanim terapia zacznie działać, musi minąć trochę czasu. Gdy poczujesz, że sesje wywierają na Tobie już jakiś pozytywny wpływ, stopniowo zmniejsz dawkę leku. Mam nadzieję, że jest to terapia behawioralna? Na psychodynamiczną wiele osób nie reaguje. Choć mnie osobiście ona pomaga - dzięki niej rozwiązuje bieżące problemy, jestem nakierowany na prawidłowe myślenie. Przyczynę lęków znam, teraz te lęki trzeba odpowiednio potraktować, ukierunkować myślenie w odpowiednią stronę. Próbowałem obu terapii i co dziwne - wolę psychodynamiczną.
Marian_Paździoch

przez depresyjny 24 lut 2014, 20:03
Wiesz ciezko powiedziec czy na mnie dziala. Ja chodze na taka gelstad. Babka jest wporzadku. Tylko wiesz ja jestem malo refleksyjny, nie potrafie odtworzyc tych uczuc na terapii ktore czuje jak rozmawiam ze znajomą w autobusie czy w sklepie. Takie cos cwiczy ze mna terapeutka ze kladzie poduszke na krzesle i kaze mi mowic do tej poduszki jak do tej dziewczyny przy ktorej czuje napiecie. Mam mowic to co chcialbym powiedziec tej dziewczynie. Widzisz to jest dla mnie totalna abstrakcja. Nawet w 10 % nie potrafie poczuc z tego co czuje w bierzacej sytuacji. Wlasnie dlatego mam taki problem ze ja jestem totalnie nie refleksyjny. Nie mam dostepu do swoich emocji. Ciezko sobie mi cokolwiek uswiadomic z tych moich zaburzen. Nie wiem co chce powiedziec tej dziewczynie, co mi sie wydaje ze ona mysli o mnie, co chce zrobic. Poprostu jest bardzo przykre uczucie. Nie wiem co mowic, ale wychodze z zalozenia ze jak stoje przy tej kasie to cos trzeba powiedziec(bo znajoma pracuje na kasie). Czuje sie intelektualnym debilem. To jest pustka w glowie. To chyba te zab. dystymiczno nerwicowe, czy poprostu zab osobowosci.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lew 24 lut 2014, 20:25
depresyjny,
Za bardzo się tym przejmujesz. Twoim problemem jest to, że wstydzisz się swojego zaburzenia i starasz się zachowywać tak jak byś był zdrowy. Też tak kiedyś miałem, jak byłem młodszy. Teraz sram na to. Wiem, że jestem towarzyskim impotentem, ale jakoś specjalnie mi na tym nie zależy już. Wiem, że problem tkwi w fobii, która determinuje moje zachowanie w towarzystwie. Jeśli mam dobry dzień i nie mam leków, mam dobry nastrój to rozmowa z ludźmi nie stanowi takiego problemu, albo milczenie w towarzystwie też nie. Ale jak mam kiepski dzień to wtedy też przechodzę katusze. Bo niby wypada o czymś rozmawiać. To jest deprymujące bo praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ja powiedziałem sobie, że dopóki nie poczuje wewnętrznej harmonii, pewności siebie to żyć normalnie nie zacznę.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Marian_Paździoch 25 lut 2014, 11:22
Nie dość, że reklama, to jeszcze śmiesznie wysoka cena :D Niezły handelek zarobkowy.
Marian_Paździoch

przez lunatic 25 lut 2014, 11:43
można to tak wystawiać tu ogłoszenia o sprzedaży leków?

przez Luki_Nerwusik 25 lut 2014, 11:45
Jasne, że to niezgodne z regulaminem, ale to już zadanie dla administracji.
Luki_Nerwusik

przez Marian_Paździoch 25 lut 2014, 12:04
Sprzedam Rutinoscorbin 10 tabletek, pozostałość po zakończonej kuracji przeziębienia, 120zł za opakowanie :mrgreen:
Marian_Paździoch

przez Kalebx3 25 lut 2014, 14:06
Marian , a te Rutki to są o przedłuzonym uwalnianiu ,że tak drogo wołasz ? :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Marian_Paździoch 25 lut 2014, 19:12
Kalebx3, tak, special edition. Laska też woła dużo za wenlę, dała pewnie w aptece 9zł za opakowanie ;)
Marian_Paździoch

przez depresyjny 25 lut 2014, 19:39
Jak to mowia. Na wszystkim mozna interes zrobic. Trzeba tylko chciec;), a i jeszcze znalezc jeleni...)
depresyjny

przez Kalebx3 25 lut 2014, 20:18
Jak to mowia. Na wszystkim mozna interes zrobic. Trzeba tylko chciec;

laska wzięła na serio słowa premiera puska i wzięła sie za własny bizenes ( tzw . bizneswoomen ) :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 26 lut 2014, 10:54
Przecież mówili że będą kręcić lody na służbie zdrowia :pirate:
miko84

przez chester 26 lut 2014, 11:39
To jest nowy plan arłukowicza. Wydobycie służby zdrowie z dołka: handel rutinoscorbinem na czarnym rynku. :mrgreen:

Sortuj wg