WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez miko84 22 lut 2014, 08:42
wieslawpas podobne efekty uboczne do SSRI ale może "dołożyć" swoje z noradrenaliny typu przyspieszony plus, potliwość.
miko84

przez depas 22 lut 2014, 10:39
wieslawpas, w moim wypadku uboki przy wprowadzaniu wenli za każdym razem były gorsze niż przy każdym ssri jakiego próbowałem. Ale opłacało się przemęczyć.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Marian_Paździoch 22 lut 2014, 11:20
Wczoraj wieczorem poszło 37,5mg, dzisiaj rano podobnie. Nie będę się cackał i zamierzam szybko wskoczyć na docelową dawkę. Póki co żadnych uboków. Kuleczki teoretycznie powinno się łykać w kapsułkach, czy nic się nie stanie, jak będę brać je luzem? Bo póki co mam tabsy tylko 150mg, więc jestem zmuszony dzielić.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez true 22 lut 2014, 22:17
Marian_Paździoch napisał(a):Zero czytania! W tym przypadku google to Twój wróg. Każdy z nas jest indywidualnym przypadkiem. Wielu użytkowników forum już się tu nie pojawia, bo leki działają, czują się dobrze i nie widzą sensu czytania narzekań innych ;) Najwyraźniej czytanie o zaburzeniach Ci nie służy, więc trzymaj się z dala od komputera ;)

moj psychiatra powiedzial mi na pierwszym juz spotkaniu ... zadnego czytania , zadnego wyszukiwania itp . :) no i chyba ma racje

-- 22 lut 2014, 22:19 --

Marian_Paździoch napisał(a):Brałeś wenlę solo? 225mg działa na Ciebie usypiająco? Ja mam nadzieję, że taka dawka też będzie mnie uspokajać ;)

na mnie tez od poczatku usypiajaco ... teraz mniej ziewam co prawda , ale spie na siedzaco :/

przez Monajka 23 lut 2014, 11:00
[quote="CórkaNocy"]ostatnio jak brałam wenlę - 3 miesiące, lęki się zmniejszyły po prawie 2 miesiącach - ale nadal były silne, do tego zamuła była cały czas, w końcu zawaliłabym znowu studia - znowu przez wenlę, bo ona aż na tyle utrudnia mi myślenie, że nawet wykładowcy co po niektórzy myśleli, że biorę narkotyki, bo byłam taka nieprzytomna, ziewałam co chwilę, przyćpana, a lęk był, tyle że dało się wysiedzieć, na nic więcej nie miałam siły, po wyjściu z uczelni marzyłam o tym by położyć się, jak najszybciej do domu, ledwo szłam - tak było na wenli, bez niej tego nie było, ale lęki silniejsze

skoro już mi się zdarzyło niejeden raz zawalić - podczas brania wenli - widzę
dokucza lęk

-- 23 lut 2014, 11:06 --

[quote="CórkaNocy"]a to nastrój i funkcjonowanie ma być zależny tylko i wyłącznie od pastylek? przecież czynniki zewnętrzne, sukcesy w życiu mogą powodować, że człowiek czuje się autentycznie szczęśliwy, przynajmniej mnie chce się znowu żyć, mimo tego, że mam silne lęki, ale będę żyć i walczyć dalej!
nie dołujcie tak ludzi, którzy czują się lepiej i nie piszcie, że to tylko chwilowe, mylne i potem będzie pogorszenie, mi tam już nikt dziś nastroju nie zepsuje ;) chodzę w euforii kolejny dzień i wreszcie nie czuję zamułki w dzień, tylko full energii :smile:[/quote]
super c órko nocy a nawet dzisiaj córko dnia,ja tez mam takie poczucie,ze niektórzy tu niechcący dołuja,że zaraz to zaraz ci się pogorszy ,tra ta tata
Ja mam za soba,wygnałam deprechę ,oknami i drzwiami wspaniałą metodą,której nei zdradzę nikomu,he ,nutką optyzmizmu,wsparciem przyjaciół,dawką salsy,graniem muzyki na git.,i nawet chodzę na narty biegowoe i na basen zacznę
Aktywność mimo wszystko i skoordynowaniw welo i iinnych lexapro oi prozacu z dawką solidnej terapii (psychoterapii) naprawdędziałają,
\Nie dołujmy się \
Życie jest teraz dla mnie piękne,choć problemy mam ,jak każdy z kasa i osobiste i lęki srenki,
:)Lubię Was
\Monajka:)

przez CórkaNocy 23 lut 2014, 12:10
Monajka, oj, próbowałam twoich metod i przyznam się, że w lęku i depresji i tak nie odczuwałam z tego przyjemności, wręcz stres i ciągły lęk, dopiero niektóre leki przywracały mnie do żywych - moja metoda jest taka - najpierw dobieram w miarę dobrze leki, potem buduję życie od nowa, tyle że jak coś się zawali, to już budowane życie staje się ruiną i tak w kółko

w tym momencie nastrój mam dobry, energię też - ale to faktycznie przez czynniki zewnętrzne
tyle że lęk taki masakryczny, codziennie, że nawet po xanaxie nie czuję ulgi, tylko dalej jestem w lęku
CórkaNocy

przez Marian_Paździoch 23 lut 2014, 13:13
Gdyby walka z depresją była taka prosta, to połowy z nas tuta by nie było na pewno.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 23 lut 2014, 13:48
zaprawdę powiadam Wam: chemia, chemia i jeszcze raz chemia, a później budowanie życia, jak pisze CórkaNocy :brawo: Ja od kilku dni czuję się świetnie i ...wczoraj pierwszy raz od dawna grałem na instrumencie, akurat na klawiszach (wraz ze znajomymi) i zajebiście nam wychodziło "dżemowanie". Radość miałem jak dziecko w przedszkolu :great: Dodam, że nigdy nie grałem na klawiszach- ale mózg szybciutko wszedł w odpowiedni stan- to się samo działo
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lunatic 23 lut 2014, 14:17
Tańczący z lękami,
to świetne samopoczucei to zasługa leków u Ciebie?

przez malina87 23 lut 2014, 14:51
U mnie też :) ..............tylko leki :uklon:

przez Marian_Paździoch 23 lut 2014, 23:07
Nie mam siły na kolejną zmianę antydepresantu. Czekałaby mnie kolejna destabilizacja i z 6-7 tygodni oczekiwania na stałej dawce wenli, aż od nowa wszystko się unormuje, aż SNRI się rozkręci. Po prostu chyba dam szansę sertralinie. Żeby pokazała mi jak duży potencjał przeciwlękowy może pojawić się na pełnej dawce w połączeniu z mirtazapiną, która komponuje się w moim przypadku świetnie z lekami SSRI jak chodzi o działanie na wszelkie nerwice. Zresztą, pogadam jutro z lekarzem jak on to widzi. Ale na zmianę leków nie mam sił. Zostaję na pewno na kwetiapinie, może w wersji XR nie będzie rano powodować takiego niepokoju, wynikającego z dziwnego bicia serca.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 23 lut 2014, 23:18
lunatic, raczej tak, bo w życiu żadnych większych zmian od 2 mcy nie mam. Brakuje mi w tym wszystkim większej stabilizacji a nie kilkudniowych zrywów, czyli działania długofalowego
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Marian_Paździoch 24 lut 2014, 16:59
No i nastąpiła zmiana na wenlę. Najlepszy lek u mnie na lęki wolnopłynące.
Marian_Paździoch

przez Dark Knight 24 lut 2014, 19:09
depas, ty brales wczesniej wenle teraz paro ktory wedlug ciebie dziala przeciwlekowo ??

Sortuj wg