WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 21 lut 2014, 22:12
ja brałem kiedys 150, poczatkowo aktywizowała, potem to przeszło

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 22:15
No i na to liczę. Nastroju broni 300mg kwetiapiny, liczę na to, że 225mg wenli będzie po prostu skutecznie radziło sobie z lękami, bo mnie już ch*j z nimi strzela po prostu.
Kiedyś byłem na wenli, na 150mg. Kiedy miałem odstawiać, z ciekawości wskoczyłem na 225. Pierwszy raz od wieków wtedy uczucie derealizacji zniknęło niemal całkowicie. No cóż, ale uparłem się, że przechodzę na sertralinę, bo na pewno będzie zajebista i na depresję i na lęki. I dupa. Na początku było dobrze, potem sertra powoli przestała działać. I po kiego uja było się takim upartym.
Marian_Paździoch

przez malina87 21 lut 2014, 22:45
Hej Wszystkim,
mam pytanie czy to możliwe że po wenli mam trudności z oddychaniem??? Biorę Faxolet 4 tydzien, lęki zniknęły juz po tygodniu, ale od jakiegoś czasu zauważyłam że pare razy wciągu dnia muszę głeboko wciągnąć powietrze, bo czuje że mi go brak. Nie pamiętam czy jak miałam lęki to też tak miałam ale chyba nie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 22:47
Zwykły nerwicowy objaw. Mam to od miesięcy, ale z czasem nauczyłem się ignorować - to zupełnie nieszkodliwe ;)
Marian_Paździoch

przez malina87 21 lut 2014, 22:50
No ale to dziwne że lęki mi zniknęły po lekach a to nie :/ Kurcze myślałam ze już wszystko jest ok...

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 22:51
Nie masz się czym przejmować. Z czasem przestaniesz to zauważać. Czasami mi ktoś zwróci uwagę, że zdarza mi się takie wdechy robić, a nawet o tym nie pamiętam ;) Bez obaw.
Marian_Paździoch

przez malina87 21 lut 2014, 22:58
Aha ok. ;) W sumie jakoś te wdechy przeżyje, ale lęków bym nie zniosła.A jak przestane brać leki to lęki mi wrócą?? Bo wiele razy czytałam takie opinie...

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 23:01
Bardzo możliwe. W wielu przypadkach jest tak, że leki po prostu maskują objawy nerwicowe i po ich odstawieniu lęki mogą wrócić. Od dawna bierzesz wenlafaksynę? W jakiej dawce?
Marian_Paździoch

przez malina87 21 lut 2014, 23:06
Biorę od czterech tygodni dopiero w dawce 75mg. Około dwóch miesięcy temu dostałam pierwszy atak lęku w zyciu. W niedługim czasie poszłam do psychiatry i po dwoch wizytach przepisał mi wenlafaksynę. Najpierw brałam afobam ale słabo mi pomagal,po paru godz leki wracały.

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 23:10
Afobam to lek tylko do doraźnego brania, po długim czasie zażywania może uzależnić.
Bierzesz niedużą dawkę wenli, taka w sumie minimalna dawka lecznicza, podtrzymująca. Po miesiącu nie ma co odstawiać leków, w teorii zaleca się robić to po półrocznym leczeniu. Odstawienie leków może ale nie musi wiązać się z pojawieniem objawów nerwicowych.
Marian_Paździoch

przez malina87 21 lut 2014, 23:27
Musze się ogarnąć chyba, całe wieczory siedze na necie i czytam o nerwicy itd. i przez to się dołuje bo większość z tego co jest napisane nie napawa mnie optymizmem...

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 23:33
Zero czytania! W tym przypadku google to Twój wróg. Każdy z nas jest indywidualnym przypadkiem. Wielu użytkowników forum już się tu nie pojawia, bo leki działają, czują się dobrze i nie widzą sensu czytania narzekań innych ;) Najwyraźniej czytanie o zaburzeniach Ci nie służy, więc trzymaj się z dala od komputera ;)
Marian_Paździoch

przez wieslawpas 21 lut 2014, 23:41
Czy wellaflaksyna ma na poczatku efekty uboczne takie jak na innym ssri???

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 23:57
U mnie są to nasilone lęki i coś typu "brain zaps".
Marian_Paździoch

Sortuj wg