WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez elfrid 20 lut 2014, 18:17
CórkaNocy, miko84, problem z lekami jest tego typu, że przy zmianie są różne wahania na lepsze lub gorszę, ale to wcale nie oznacza poprawy (niestety). Aby się wypowiedzieć trzeba w jednej dawce brać lek z dwa miesiące. Wtedy możemy merytorycznie ocenić leczenie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez CórkaNocy 20 lut 2014, 21:28
a to nastrój i funkcjonowanie ma być zależny tylko i wyłącznie od pastylek? przecież czynniki zewnętrzne, sukcesy w życiu mogą powodować, że człowiek czuje się autentycznie szczęśliwy, przynajmniej mnie chce się znowu żyć, mimo tego, że mam silne lęki, ale będę żyć i walczyć dalej!
nie dołujcie tak ludzi, którzy czują się lepiej i nie piszcie, że to tylko chwilowe, mylne i potem będzie pogorszenie, mi tam już nikt dziś nastroju nie zepsuje ;) chodzę w euforii kolejny dzień i wreszcie nie czuję zamułki w dzień, tylko full energii :smile:
CórkaNocy

przez lew 20 lut 2014, 21:49
CórkaNocy napisał(a):...nie dołujcie tak ludzi, którzy czują się lepiej i nie piszcie, że to tylko chwilowe, mylne i potem będzie pogorszenie,...

Ło Jezus, Maria, jeśli któraś z moich wypowiedzi taki ma wydźwięk, to przepraszam nie to miałem na celu. Życzę wam wszystkim ludziska jak najlepiej. Ja tylko tak sam dla siebie pisze. Staram się złapać nieco dystansu do swojej sytuacji, bo bez tego to bym chyba jakiejś nerwicy się nabawił :mrgreen:
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 20 lut 2014, 23:54
to miało być akurat głównie do elfrida
CórkaNocy

przez elfrid 21 lut 2014, 07:48
CórkaNocy, reaktywność nastroju, na pozytywne wydarzenia to dobry objaw. I trzeba jak najpełniej wykorzystać te dobre, pozytywne dni. Jednak z perspektywy farmakologicznego dystansu o dobrze dobranych lekach można mówić dopiero po jakimś czasie. Tu nie chodzi o dołowanie kogokolwiek, tylko o samoświadomość własnego leczenia.
Wiesz, że trzymam kciuki za każdego forumowicza. Tylko jak się skupi na doraźnej chwilowej poprawie po dobraniu leku a efekt nie będzie długotrwały to później, kierując się tym "pierwszym wrażeniem" zaczyna się karuzele lekową, którą też do niczego dobrego nie prowadzi.
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 21 lut 2014, 11:09
mi się taka karuzela zaczęłą jak chciałem innymi lekami osiągnąć stan który wywołała sertralina, każde działanie kolejnego leku porównywałem do tamtego i próbowałem znaleźć taki który zadziała tak samo no i nie udało się, właśnie taka chwilowa bardzo wyraźna poprawa po leku spowodowała ze potem samopoczucie uzależniałem tylko od leku

przez miko84 21 lut 2014, 11:21
Przykre to musi być, wiedzieć, że jakiś lek działa a nie można go brać przez uczulenie :?
miko84

przez lunatic 21 lut 2014, 11:27
miko84,
do tej pory nie wiem czy to było uczulenie czy zwykłe objawy uboczne, bo po paroksetynie tak samo miałem wysypkę, która dopiero przeszła po zmniejszeniu dawki

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 13:14
Kilka razy poruszany był temat wpływu kwasów omega 3 (EPA) na skutki uboczne SSRI. Tak się zastanawiam, ciekawe czy mogłyby też niwelować skutki uboczne noradrenalinowego działania wenli :mrgreen:
Marian_Paździoch

przez Kalebx3 21 lut 2014, 13:22
ak się zastanawiam, ciekawe czy mogłyby też niwelować skutki uboczne noradrenalinowego działania wenli

nie ma szans . Nie zaszkodzą , ale w tym temacie nie ma co się ludzić na jakąś poprawę ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 21 lut 2014, 14:06
Z moich obserwacji po 2-miesiecznej suplementacji omega:dosc mocno zmniejszyly skutki odstawienne paroksetyny,wczesniej nie dalo rady odstawic,dzialaja stabilizujaco na samopoczucie,zapobiegaja chwiejnosci emocjonalnej,ale niestety kompletnie nie daja rady z uczuciem wyczerpania i zmeczenia,tak ze dla mnie stwierdzenie ktore kiedys czytalem w badaniach ze ich efekt byl taki jak 20mg fluoksetyny jest mocno przesadzone

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 21:53
No w ten efekt podobny do fluoksetyny to ciężko mi uwierzyć.
Czy przejście z SSRI na wenlę może trwać dłużej niż z jednego SSRI na drugi? Np. paro brane po citalopramie zaskoczyło dość szybko, ale nie wiem jak to może być z SNRI.
Marian_Paździoch

przez Reiben 21 lut 2014, 22:07
Dałem sobie spokój z tą substancją wczoraj, od razu, z 225 mg do 0, skończyła mi się jebana cierpliwość, nie mam pojęcia czemu i w jaki sposób ale fakty są takie, że mógłbym przespać na niej reszta życia, może w jakiś sposób spłycała sen, że faktycznie to nie był sen tylko 'sen', może to jednak skutek depresji a nie leku, przynajmniej teraz to sprawdzę bo daję sobie spokój z lekami na jakiś czas i będę liczył na uśmiech losu :?
Obrazek
Reiben

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 22:11
Brałeś wenlę solo? 225mg działa na Ciebie usypiająco? Ja mam nadzieję, że taka dawka też będzie mnie uspokajać ;)
Marian_Paździoch

Sortuj wg