WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Miss Worldwide 09 lut 2014, 15:55
true, masz dziecko?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Dark Knight 10 lut 2014, 17:31
Mam takie pytanie czy wenlafaksyna przez swoje działanie na noradrenalinę może korzystnie wpływać na leczenie ADHD ?? proszę o odp

przez true 10 lut 2014, 21:31
Miss Worldwide napisał(a):true, masz dziecko?

mam dwoje :)

-- 10 lut 2014, 21:33 --

Dark Knight napisał(a):Mam takie pytanie czy wenlafaksyna przez swoje działanie na noradrenalinę może korzystnie wpływać na leczenie ADHD ?? proszę o odp

mysle , ze tak

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 11 lut 2014, 08:12
Ktos jeszcze moze to potwierdzic ???

przez daablenart 11 lut 2014, 11:37
Czy wy też jesteście ciągle zmeczeni?Ja mogę przespać cały dzień i noc i dalej jestem senny i zmęczony.No i to zamulenie chyba 75mg wenli to dla mnie zbyt wiele.

przez macieywwa 11 lut 2014, 11:54
daablenart napisał(a):Czy wy też jesteście ciągle zmeczeni?Ja mogę przespać cały dzień i noc i dalej jestem senny i zmęczony.No i to zamulenie chyba 75mg wenli to dla mnie zbyt wiele.

Potwierdzam..od 4 miesiecy mam identycznie,w związku z takim samopoczuciem u mnie wenla w najbliższym czasie idzie out..juz sram w gacie,co bedzie przy odstawianiu :smile:
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Weiss 11 lut 2014, 13:04
U mnie jest znowu odwrotnie tzn ciagle zmeczenie czulam przed braniem Wenli. Fakt ze przez pierwsze dwa-trzy tygodnie, bylam bardziej senna, co bylo dla mnie zbawieniem po miesiecznych bezsennosciach ale pozniej zmeczenie poszlo precz 8) Moze nie jest to jeszcze wielkie halo ale ja jestem juz zadowolona z efektow.

przez chester 11 lut 2014, 13:45
Po Wenli może wystąpić pewnego rodzaju zmęczenie. Ale za to idealnie działa na leki. Coś za coś, nie ma leku idealnego. Działanie wenli docenia się głównie jak się ją odstawi (nie mówię o etapie odstawiania bo to całkiem inna bajka). Dla mnie mimo wszystko najlepszy lek. Wyciągnął mnie po raz drugi z totalnego doła i beznadziei.

przez true 11 lut 2014, 15:30
no cos za cos , jak narazie dziala ok , wole zmule niz leki ...... podstawa

przez lew 11 lut 2014, 16:23
ja biorę venle w dawce 75 mg od kilku miesięcy i jestem średnio zadowolony. Przez pewien czas byłem na dawce 150 mg ale czułem się strasznie otępiały więc już wole 75 mg bo jest pod tym względem lepiej. Byłem w strasznym dołku i muszę przyznać że venla mnie z niego wyciągnęła, ale obecnie natrafiłem na ścianę i nie robię żadnych postępów od jakiegoś czasu. Mam poczucie własnej słabości i wiem że nie jestem wstanie przemóc się i zacząć normalnie egzystować a po za tym w pewnym sensie taka sytuacja w jakiej jestem obecnie mi odpowiada. Cały czas unikam a czas leci, ale nie zamartwiam się zbytnio tym dopóki venla płynie w moich żyłach. Chciałbym to odstawić żeby poczuć w jakiej jestem faktycznie sytuacji "na czysto". Tak już mam lubię się nad sobą znęcać. Z chęcią spróbowałbym czegoś innego. Zauważyłem że to też jest chyba jeden z moich objawów, czyli kolejny lek nie okazuje się tym czego bym oczekiwał i moje nadzieje na wyleczenie zaczynam wiązać z innym lekiem takim którego akurat nie biorę. I w ten sposób moja osobowość unikająca czuje satysfakcje z tego, że znowu uciekłem/uniknąłem po raz kolejny odpowiedzialności i nie chwyciłem chwili obecnej za bary i nie powiedziałem "to jest ta chwila kiedy trzeba wziąć byka za rogi".
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez wieslawpas 11 lut 2014, 21:52
Witam, chcialem zapytac czy jest lek dzialajacy przeciwlekowo? W zasadzie moim problelem sa takie napiecia i leki, mocne przeżywanie zwyklych wydarzen lękowo. stresowanie sie, byle bzdura. Czy ten lek ma tez jakies skutki uboczne jak paroxetyna, po paro mialem napady paniki wiec nie chce do tego wracac.
Obecnie biore solian amiaulpiryd.

przez true 11 lut 2014, 22:02
tak , przeciwlekowo :) wystarczy poczytac pare stronek wstecz ;)

lew, odwaznie ;) ja nie zamierzam probowac , lubie spokoj duszy , lubie sie nie bac , strach i lek wkopaly mnie w osamotnienie ,rozpacz codzienna .
to nie prozak hehehe ale dla mnie jest ok ;)

ps. a prozak jeszcze jest w obiegu? :D :D

przez wieslawpas 11 lut 2014, 22:06
true, wiem ze mozna poczytac, ale wole jak ktos bezposrednio odpowie na pytanie to mam wtedy wieksza pewnosc.

przez lew 11 lut 2014, 22:48
true napisał(a):lew, odwaznie ;) ja nie zamierzam probowac , lubie spokoj duszy , lubie sie nie bac , strach i lek wkopaly mnie w osamotnienie ,rozpacz codzienna .
to nie prozak hehehe ale dla mnie jest ok ;)

ps. a prozak jeszcze jest w obiegu? :D :D

Nie, to nie jest raczej odwaga a bardziej ciekawość. Mam ten komfort, że absolutnie nic nie muszę. Nie uczę się nie pracuję, więc jak odstawię lek to jak mam nasilone lęki i depreche to po prostu nigdzie się nie ruszam z domu. Moim głównym problemem jest negowanie samego siebie i w pewnym sensie nienawiść do własnej osoby, to znaczy już to zniwelowałem ale na początku leczenia było z sympatią do samego siebie kiepsko, jednak nie do końca i mam czasami ochotę sam siebie upodlić, wypróbować sprawdzić. Biorę jakiś lek przez jakiś powiedzmy czas żeby zdążył zadziałać w pełni a potem mnie korci żeby zobaczyć jak spojrzę na to wszystko na czysto. Co tu dużo mówić chyba brak mi cierpliwości do leczenia. Jak coś sobie ubzduram w tej gównianej głowie to nikt nie jest wstanie mi tego z łba wyperswadować. Dwa miesiące na jakimś leku jeśli na dają mi nadziei na to że może być lepiej to od razu się zniechęcam i chcę coś nowego.
Też jestem samotny jak ten kaktus na pustyni ale nie poddaję się. Może kiedyś będzie lepiej. Właściwie to wierze w to, że będzie. Mam pewien plan.
Ktoś kiedyś powiedział, że rozpacz to zraniona miłość własna.
Prozak to nazwa handlowa fluoksetyny więc spokojnie można dostać to do ćpania.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Sortuj wg