WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez true 08 lut 2014, 21:18
mnie wenla ciagle muli , zero motywacji , ale ... i zero lekow cos za cos .. myslalam , ze moze troche schudne na wenli bo seroxat dodal mi pare kilo , ale gdzie tam ..; spokojna jestem i nic mi sie nie chudnie :(

przez CórkaNocy 08 lut 2014, 21:30
true, widzisz, czyli masz tak samo jak ja, chociaż ja jeszcze lęki mam, bo dopiero na 75 jestem, ale zamuła potworna
CórkaNocy

przez true 08 lut 2014, 21:37
bylam na 150 ale zmulaly mnie jeszcze bardziej , wiec wole byc na 75 , po 150 niknal mi uczucia w ogole , a ja wole cos czuc ..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 08 lut 2014, 21:43
też mnie 150 jeszcze bardziej muli, bo już byłam na tym leku 3 razy, ale lęki teraz też mi momentami nie dają żyć :( i tak źle i tak niedobrze, miewam takie silne lęki, że nawet z najbliższymi mi osobami się boję spotkać, dziś mam lęki gdzieś od 12 i do tej pory mnie trzyma, koszmar, pewnie to dlatego, że najpierw byłam zmęczona i czułam się przyćpana, to napiłam się energetyka a w rezultacie to co mnie pobudza daje lęki, takie, że boję się jutrzejszego dnia i nie wiem momentami jak mam żyć w ten sposób, ile można walczyć, ile lat?! i po co, jak końca nie widać
CórkaNocy

przez true 08 lut 2014, 21:51
po co ? chyba dla swietego spokoju i mniejszego leku .. ja tez bym nie chciala byc na lekach cale zycie , bo wiadomo wenla kiedys przestanie dzialac jak teraz , ale z lekami nie da sie zyc .Ja sie nawet dzwonka do drzwi balam , albo jak dziecku upadla zabawka na podloge z hukiem , to uczucie bolu brzucha i dusznosci w klacie z powodu malych brzdekow nawet , nie mowiac o wielkich albo normalnych zyciowych wyczynach

nie mowiac o ciemnosci , albo wychodzeniem z domu , zalatwieniem sie w toalecie publicznej albo u kogos , i wiele innych takich rzeczy

przez CórkaNocy 08 lut 2014, 21:53
ja nie wiem po co walczyć skoro walczę albo z okropnym zmęczeniem, zamuleniem, problemami z myśleniem, albo z lękami. jedno i drugie w znacznym stopniu potrafi mi utrudnić życie
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 08 lut 2014, 22:27
Co prawda jestem na innym leku/lekach, ale widzę po sobie, że zamuła i spokój jest lepszy od lęków. Najgorsze jest jednak branie, odstawianie i znowu branie i odstawianie, co kiedyś robiłem i marnie się zawsze kończyło. Teraz wiem, żeby nigdy nie odstawiać: nie ma dysonansów, wahań, lęków przy odstawianiu, lęków przy wprowadzaniu, pobudzeniu przy odstawianiu i zamuły przy wprowadzaniu, same dysonansy i człowiek tylko bardziej skołowany tym wszystkim. Albo bierzemy długo, albo wcale nie bierzemy to mój złoty środek, który oczywiście ma skazy podobnie jak zycie na lekach i bez leków. Dlatego cieszę się, że mogę brać te leki i nie odczuwać tych piekielnych lęków na chwilę obecną
CórkaNocy, jeszcze troszkę Cię przetrzepie, ale z każdym dniem będzie coraz lepiej i lęki zaczną słabnąć aż poczujesz ulgę, a reszta będzie już tylko Twoją własną pracą.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez CórkaNocy 08 lut 2014, 22:44
ostatnio jak brałam wenlę - 3 miesiące, lęki się zmniejszyły po prawie 2 miesiącach - ale nadal były silne, do tego zamuła była cały czas, w końcu zawaliłabym znowu studia - znowu przez wenlę, bo ona aż na tyle utrudnia mi myślenie, że nawet wykładowcy co po niektórzy myśleli, że biorę narkotyki, bo byłam taka nieprzytomna, ziewałam co chwilę, przyćpana, a lęk był, tyle że dało się wysiedzieć, na nic więcej nie miałam siły, po wyjściu z uczelni marzyłam o tym by położyć się, jak najszybciej do domu, ledwo szłam - tak było na wenli, bez niej tego nie było, ale lęki silniejsze

skoro już mi się zdarzyło niejeden raz zawalić - podczas brania wenli - widzę jak było bez niej, bo sesję zdałam bez niej naprawdę dobrze, sama byłam w szoku, jak dobrze myślałam - już byłam pewna, że nie jestem w stanie nie zamulać -ale lęki narastały i musiałam do niej wrócić i teraz ledwo ryję nosem, nie jestem w stanie się za bardzo uczyć, pamiętam może 10% tego co się uczę, taka syzyfowa praca, ale muszę nawet chyba podwyższyć dawkę na 150, bo nie wiem jak będę siedziała wśród ludzi jak mi dokucza lęk

dlatego u mnie i jedna i druga sytuacja nie jest dobra - nie znalazłam do tej pory złotego środka mimo brania wszystkich grup antydepresantów i przestałam wierzyć, że znajdę, bo co lekarz może wyczarować? albo coś co mnie zmuli, albo coś co zaktywizuje i da takie lęki, że nie będę wiedziała co robić
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 08 lut 2014, 23:05
doskonale Cię rozumiem, jedyne co można to szukać połączeń różnych leków, wiem, że ich próbowałaś, np. z olanzapiną. Trzeba też wyczuć, jak dawkować. Życzę Ci dużo sił

-- 08 lut 2014, 22:12 --

miansa i mirta po początkowym 3-dniowym zamuleniu świetnie poprawiają mi kondycję zaburzoną przez "eseseraje". Pomaga mi również magnez, b compleks i b6, działa pozytywnie na kondycję i lęki. Mogę dzięki temu biegać a był czas, że chodzenie mnie męczyło i musiałem siadać na okoliczne ławki...znajomo brzmi?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Dark Knight 09 lut 2014, 00:07
Witam mam takie pytanie który z tych leków teoretycznie bardziej aktywizuje wenlafaksyna czy fluoksetyna ???? bardzo proszę o odp

przez Marian_Paździoch 09 lut 2014, 00:17
Tańczący z lękami napisał(a):Co prawda jestem na innym leku/lekach, ale widzę po sobie, że zamuła i spokój jest lepszy od lęków. Najgorsze jest jednak branie, odstawianie i znowu branie i odstawianie, co kiedyś robiłem i marnie się zawsze kończyło. Teraz wiem, żeby nigdy nie odstawiać: nie ma dysonansów, wahań, lęków przy odstawianiu, lęków przy wprowadzaniu, pobudzeniu przy odstawianiu i zamuły przy wprowadzaniu, same dysonansy i człowiek tylko bardziej skołowany tym wszystkim. Albo bierzemy długo, albo wcale nie bierzemy to mój złoty środek, który oczywiście ma skazy podobnie jak zycie na lekach i bez leków. Dlatego cieszę się, że mogę brać te leki i nie odczuwać tych piekielnych lęków na chwilę obecną
CórkaNocy, jeszcze troszkę Cię przetrzepie, ale z każdym dniem będzie coraz lepiej i lęki zaczną słabnąć aż poczujesz ulgę, a reszta będzie już tylko Twoją własną pracą.

Święte słowa. Kto doświadczył dużych lęków ten wie, że lepiej być spowolnionym psychofizycznie. Czasami mam chwilę, że w to wątpię i zaczynam się bawić dawkami leków - to automatycznie mnie przywraca do pionu i setny raz utwierdza w przekonaniu, że lepiej mniej kontaktować niż bać się wszystkiego.

-- 08 lut 2014, 23:19 --

Dark Knight, kwestia indywidualna. Jednych wenla zamula, u innych fluoksetyna powoduje senność i dobrze tłumi lęki. Teoria jest taka, że noradrenalina ma dawać kopa, w praktyce wygląda to różnie.
Marian_Paździoch

przez elfrid 09 lut 2014, 06:44
Tańczący z lękami, Też bym się z tym zgodził, że lepsza polekowa zmuła niż lęki. Z drugiej strony senność i brak sił w depresji potrafi spowodować, że nic nie jesteśmy w stanie zrobić, nie rozumiemy co ktoś do nas mówi. Przy lękach jako tako jeszcze są siły żeby udawać, że jest ok.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kalebx3 09 lut 2014, 11:21
Tańczący z lękami, Też bym się z tym zgodził, że lepsza polekowa zmuła niż lęki.

Obydwie rzeczy do wora i kopa na wysypisko . Ludzie,leczenie ma powodować zwiększona radość zycia , a nie przeplatanki zlego samopoczucia , lęków i innych niefajnych atrakcji . I jezeli oczekije się od leczenia samych uboków to ,,,co ja mam jeszcze powiedzieć?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez true 09 lut 2014, 11:25
mi tez ,eo do konca pasuje to zamulenie , ale ogolnie nerwy mam w strzepkach i byle gowno mnie wkurzalo , napady paniki czy tez rzucanie roznymi przedmiotami , teraz jestem naprawde spokojna , nie ma lekow doskonalych , radosci zycia trzeba sie samemu nauczyc a nei rzadac od medycyny czy tez prochow z innej polki

Sortuj wg