WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Nortt 07 lut 2014, 14:33
agulka315 napisał(a):Mam takie pytanie. Mam przepisane 225 mg Velafaxu a lekarz mi wypisał w 150. Czy mam brać 300 czy mogę kapsółke otworzyć i jakoś proszek wysypać i dzielić? Już sama nie wiem. Jestem po szpitalu, a lekarza mam dopiero 6 marca...

Miałem tę samą rozkmine, na szczęście zostało mi parę 75, mam nadzieje ze mi starczy:P
Nortt

przez CórkaNocy 07 lut 2014, 15:17
i nadszedl ten czas zmeczenia, gdy nawet energetyk, yerba mate czy inne specyfiki nie pomagaja
gdy nie mam sily nawet isc i po drodze musze siadac i klne sama do siebie, bo jestem taka zmeczona i obolala
a to dopiero 75 mg wenli, co za przeklenstwo, na 150 zmeczenie bylo jeszcze wieksze i ta sennosc
do tego doszla anhedonia, nie mam ochoty doslownie na nic, tylko bym lezala i zdychala
co za zycie, czuje sie jak w piekle

Nortt, jaka odczules zmiane po przejsciu na 225 wenli? czy jest wiecej energii? czy zwiekszyly sie lęki?
CórkaNocy

przez elfrid 07 lut 2014, 18:43
CórkaNocy, też brałem aktywizujące leki, które po okresie podwyższonego nastroju przestawały działać. Przy wenlafaksynie nawet dawka 225mg nie pomagała. Paradoksalnie kwetiapina, która ma mieć działanie sedatywne, powoduje, że poziom energii jest na przeciętnym poziomie, przy czym jest to całkowicie naturalne, pozbawione jakiegoś sztucznego odczucia działania leku. Może wyjdź poza leki antydepresyjne.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 07 lut 2014, 18:54
przecież wychodziłam już poza antydepresanty - brałam ostatnimi czasy olanzapinę, wcześniej kwetiapinię, chlorprothixen, fluanxol - po tych wszystkich lekach była piękna i nieznośna zamułka

zresztą jestem na wenli któryś raz i ona zawsze mnie zamula od początku brania do końca, wiem, bo ostatnio byłam kilka tygodni bez niej - i zmęczenia nie było, ale nie mogłam sobie poradzić z lękami, więc jestem na niej z powrotem

leki aktywizujące typu wellbutrin czy moklobemid aktywizowały mnie cały czas i wraz z czasem brania coraz bardziej - i zarazem za tym szło, że lęki były coraz gorsze, więc nie chcę już patrzeć na leki typowo aktywizujące

w tej sytuacji zostaje mi tylko bycie na wenli i ''akceptowanie'' takiego stanu za cenę mniejszych lęków
CórkaNocy

przez zzYxx 07 lut 2014, 19:00
A ja chyba spadam z tego forum. Nic ciekawego dla mnie tutaj już nie ma. Chyba czas skupić się na świecie zewnętrznym, pomimo, że jest to czasami awykonalne.
The Walking Dead.

przez elfrid 07 lut 2014, 19:06
CórkaNocy, ale ile czasu i w jakich dawkach? 25-50mg kwetiapiny poza cholinolitycznym, sedatywnym działaniem nie daje zbyt wiele. Trzeba spróbować dawek terapeutycznych.
Z drugiej strony skoro moklobemid i buproion Cię aktywizowały to nie próbowałaś ich połączyć z czymś przeciwlękowym i nasennym? Politerapia dwóch z pozoru przeciwstawnych leków może dać świetny efekt.

przez CórkaNocy 07 lut 2014, 19:58
próbowałam łączyć moklo z czymś przeciwlękowym czy nasennym a lęki były takie silne, że niczym się nie dało tego przebić, więc po tym jak ostatnio prawie bym skończyła ze sobą po moklo, dziękuję za aktywizatory
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 07 lut 2014, 21:22
CórkaNocy, wytrwaj, wprowadzenie leków SSRI/SNRI zwłaszcza po okresie pobudzenia lękowego, również u mnie powoduje osłabienie kondycji. Z czasem powinno to być mniej odczuwalne, organizm musi się przyzwyczaić. To samo mam np. na mircie i miansie w pierwszych 3 dniach dętka po czym kondycja idzie w górę. SSRI u mnie generalnie pogarszają kondychę, ale mają w długim okresie swoje plusy. Nie tracą na sile, jak miansa i mirta, bo działanie histaminowe powoli się osłabia i już tak miło nie koją, jak w pierwszych kilku miesiącach. Poza tym na lęki jednak dobrze robią po okresie wprowadzenia. Ja póki co nawet nie myślę odstawiać eseserajów.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez CórkaNocy 07 lut 2014, 21:46
byłam w minionym roku najpierw 7 miesięcy na wenli, potem miesiąc gdzieś z 1,5 miesiąca przerwy i znowu na wenli

zmęczenie było cały czas, niestety, więc wiem jak u mnie będzie na wenli, mimo nastawiania się optymistycznie znowu przyszło to samo

aspołeczność, anhedonia, nawet nie chce mi się nic oglądać, bo nic nie wciąga, nie daje żadnych emocji, siedzę i nie robię nic, bo nie mam na nic ochoty, tylko kopcę jak komin, z nikim ochoty się nie mam spotkać, ani znowu nie mam siły na zadbanie o siebie - tak też miałam poprzednio na tym leku

ale lęki on zmniejsza - a czy pobudza mnie, pff... muli, powoduje senność w dzień czy biorę mirtę czy inne specyfiki na sen, mnie ten lek zawsze muli

widziałam różnicę - jak odstawiłam ją ostatnio na miesiąc, pamięć i myślenie było dużo lepsze, więcej motywacji, brak zmęczenia, ale przez lęki musiałam wrócić i nawet mnie nie nakręca pro-lękowo, wręcz zmniejsza je, bo muli tak, że mam wszystko gdzieś
CórkaNocy

przez MistyDay 07 lut 2014, 21:58
Wenlafaksyne znosiłem strasznie głownie uporczywe było potworne pocenie sie w nocy. A co do drzenia rak - po lerivonie podawanym w szpitalu i wielu innych lekach tak sie telepalam ze nie byłam w stanie utrzymać widelca. Potem miałam zespół odstawienny to był koszmar :(

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Wszystko to, co widzę, wiem – snem jest tylko... We śnie snem.

przez elfrid 08 lut 2014, 01:03
CórkaNocy, to dziwne, że tak dobry lek przeciwdepresyjny w żaden sposób nie motywuje Cię do działania i nie dodaje energii. A próbowałaś połączenia paroksetyny na lęk i reboksetyny na motywację.

przez miko84 08 lut 2014, 10:12
Mnie już w działaniu leków nic nie dziwi :)
miko84

przez Miss Worldwide 08 lut 2014, 14:47
Nortt,

mozna odsypywac. Ja zawsze tak robie. Ale co za lekarz smieszny, ze przepisuje 225 w tabletkach po 150 :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez CórkaNocy 08 lut 2014, 16:55
elfrid, każdy lek, który działa jakoś silnie na noradrenalinę indukuje mi lęki, nawet jak to próbuję zbijać czymś przeciwlękowym, a sama noradrenalina daje lęki a nie energię, energię to mi tylko dopamina daje
CórkaNocy

Sortuj wg