WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Miss Worldwide 05 lut 2014, 11:23
miko84 cale cialo telepalo mi sie. Ale rece najbardziej. Mialam tez drgawki. Teraz sobie przypominam, ze wcale tak po odstawieniu nie odeszly. Minal jakis czas. Bo sie pytalam lekarza czy juz mi tak zostanie a on sam nie wiedzial. Mowil, ze moze nawet te trzesienie sie rak to juz od nerwicy i tak zostanie. Na szczescie nie zostalo.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez miko84 05 lut 2014, 11:51
Nie do końca od nerwicy bo leki serotoninowe to mogą wręcz indukować.
miko84

przez Miss Worldwide 06 lut 2014, 04:41
Czuje sie jakbym zyla w jakims innym wymiarze. Nie neleze do tego swiata. Stoje obok. Nawet w snach stoje np. w jakims cieniu na dworze, patrze na budynek i na swiatla w mieszkaniach i ludzi poruszajacych sie w tych miszkaniach, i ja stoje tak w ciemnosci pod jakims drzewem i zazdroszcze, ze oni maja takie normalne zycie. I ze dla nich to normalne, takie zycie codzienne, a ja zadroszcze im, ze czuja sie normalnie wykonujac te normalne czynnosci. A ja zyjac tak jak oni czuje gleboki smutek i takie zycie "normalne" jest dla mnie takie ciezkie i smutne.
/cenzura/ co ja mam ze soba zrobic. Juz nie mam sily. Zmuszam sie do tego normalnego zycia ale ciagle czuje sie tak samo. Te wszystkie czynnosci wykonuje moje cialo a ja sama to jeden wielki smutek, ktory czeka tylko az dzien sie zakonczy i mozna bez wyrzutow sumienia polozyc sie w lozku i o niczym nie myslec i zmusic sie do snu. Czy to jest depresja czy co to ma byc? Tyle lat i zadnej poprawy? Czy ktos czuje sie podobnie?

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sylvek 06 lut 2014, 09:33
Czuje sie jakbym zyla w jakims innym wymiarze. Nie neleze do tego swiata. Stoje obok.

to tzwn. derealizacja, efekt bardzo silnego stresu, lęku.

najbardziej skuteczne LPD działające na derealizacje to te z dodatkowym mechanizmem opioidowym (agonizm kappy lub blok mu) czyli mirtazapina lub własnie wenlafaksyna. Z innych leków to wysoko dawkowany naltrekson/nalokson.

przez depas 06 lut 2014, 10:13
Miss Worldwide, to co przeżywasz przypomina mi mój stan z okresu studiów, wtedy bardzo podobnie się czułem i funkcjonowałem. Nie brałem wtedy żadnych leków ponieważ nie wierzyłem że mogą mi pomóc w jakikolwiek sposób, dziś wiem że się myliłem i bardzo źle doradziła mi ówczesna psychiatra. Niestety, nie mam żadnej dobrej rady jak sobie poradzić, bo sam w tamtym okresie rozpiłem się i sięgnąłem po dragi, było mi już wszystko jedno i za wszelką cenę chciałem poczuć się lepiej. Tobie mogę tylko sugerować pilne zobaczenie się z lekarzem i zmianę leków, być może doraźnie jakieś benzodiazepiny bo jak napisał sylvek, zdaje się że żyjesz w ogromnym stresie i lęku...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Miss Worldwide 06 lut 2014, 11:22
Benzodiazepiny mam. Biore lorazepam 3mg. Nie mam atakow lékowych. Mialam, ale biorac antydepresant nie mam. Ale na ta beznadzieje zycia mi nie pomaga. Jakbym nie patrzala w przyszlosc to wiem, ze nie jest w stanie mnie nic zadowolic. Do psychologow tez chodzilam ale to nie dla mnie. Jeden mi jakis charmonogram dnia planowal ciagle ta teraz sie przyczepila do moich godzin wstawania i ze mam wstawac o 9 rano. Pogielo ja. Co ja mam caly dzien robic, zastanawiac sie nad swoim zywotem i poglebiac w tym wszystkim? Robic te rzeczy "normalne" co dla mnie to na sile pchanie mojego ciala aby cokolwiek zrobic. Ale moj umysl tego nie chce i nie czuje zadnej przyjemnosci. Wrecz na odwrot, jeszcze bardziej mnie te wszystkie codzinne czynnosci przytlaczaja bo pokazuja mi jak h... sie czuje przy ich wykonywaniu na sile. W glowie nic sie nie zmienia.

Pristiq 100mg

przez depas 06 lut 2014, 12:25
Wiem co masz na myśli, mnie też dobijają codzienne czynności do których muszę się zmuszać. Ale zauważyłem że niekiedy, jeśli uda mi się przemóc i zmusić się, wykonanie ich przynosi mi ulgę i daje satysfakcję, czuję się lepiej kiedy zrobiłem coś co sobie zaplanowałem i wykonałem jakiś obowiązek. Także te pomysły psychologów nie są takie całkiem z doopy, problem w tym że 90% czasu się nam nie chce po prostu... Ale kiedyś zdałem sobie sprawę że 'normalnym' ludziom też się nie chce, też im to nie sprawia przyjemności. Robią to bo muszą, nie myślą za dużo tak jak my, nie przeżywają za nadto, robią swoje i cześć. Może tak trzeba..?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez CórkaNocy 06 lut 2014, 16:15
Miss Worldwide, a może jakiś aktywizujący lek na to? bo sama po wenli mam taką nieraz niemoc, zmęczenie, że ledwo się ruszam, więc może to też wina tego leku? bo niektórzy paradoksalnie tak reagują na ssri i pochodne, więc może jakiś lek z innej grupy?

nawet taki moklobemid, aktywizuje dobrze, a ma działać ponoć na lęki, ma działanie na te trzy neuroprzekaźniki
CórkaNocy

przez Nortt 06 lut 2014, 23:32
Dzisiaj zwiększono mi dawkę do 225 i dodano jakieś gówno na ADHD, ciekawe co z tego wyniknie...
Nortt

przez Miss Worldwide 06 lut 2014, 23:43
depas, jak ja sie zmusze do tych czynnosci to czuje ulge, ale bardziej taka, ze juz dzien minal w koncu i w koncu nie musze tych czynnosci wykonywac. Jest zle.
Antydepresanty aktywizuja mnie sztucznie na poczatku, pobudzaja. Ale wtedy czuje, ze to nie jestem ja tylko tabletki. Zreszta po paru miesiacach przestaja chyba dzialac. Ja ostatnio wrecz zle sie czulam i musialam zmniejszyc dawke.

Pristiq 100mg

przez depas 07 lut 2014, 00:14
Miss Worldwide napisał(a):depas, jak ja sie zmusze do tych czynnosci to czuje ulge, ale bardziej taka, ze juz dzien minal w koncu i w koncu nie musze tych czynnosci wykonywac. Jest zle.

No tak, rozumiem. Ale myślę że to naturalne że tak czujesz, też chyba nikt nie czuje pełni szczęścia i spełnienia za każdym razem kiedy odwali każdą czynność którą i tak musiał wykonać, nie za każdym razem na pewno. Czasem tylko wydaje się że nawet najmniejszy wysiłek jest bez sensu, ale nie ma zmiłuj, niektóre rzeczy trzeba zrobić i koniec. Choćby po to żeby mieć je z głowy i spokojnie móc walnąć się spać wieczorem :)
Na pewno powinnaś zobaczyś się z lekarzem i coś zmienić w lekarstwach, ale to już wiesz. Być może mirtazapina, jeśli jeszcze nie próbowałaś..?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez agulka315 07 lut 2014, 04:04
Mam takie pytanie. Mam przepisane 225 mg Velafaxu a lekarz mi wypisał w 150. Czy mam brać 300 czy mogę kapsółke otworzyć i jakoś proszek wysypać i dzielić? Już sama nie wiem. Jestem po szpitalu, a lekarza mam dopiero 6 marca...

przez chester 07 lut 2014, 14:02
agulka315, Możesz dzielić bez problemu. Ale powinien był Ci zapisać 150 i 75 było by łatwiej.

przez Miss Worldwide 07 lut 2014, 14:06
depas, nie probowalam. Bralam tylko seroxat, wenle, i teraz duloksetyne.

Pristiq 100mg

Sortuj wg