WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

 
Liczba głosów : 309

przez Wera 19 lis 2007, 13:30
dzisiaj idę do lekarza zażywam już środki uspakajajace lexotan, który też za bardzo nie pomaga już nie mogę wytrzymac, pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

przez jolkaj 19 lis 2007, 17:55
no wróciłam od lekarza nadal pozostaje na dawce 75 zobaczymy powiedziała że jeszcze mogę liczyc na efekty tego leku. Nie wiem czy komuś pomogła taka dawka wyjść z tego?
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 19 lis 2007, 22:57
U mnie dopiero 2 dzień na efectinie.... nie odczuwam żadnych skutków ubocznych po za tym że nastrój jest jeszcze gorszy niż był. czuje się ogólnie słaba.
może u mnie dlatego tak jest, że z antydepresantami miałam już doczynienia. więc swoje przeszłam.
życze wam wytrwałości.....
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jolkaj 20 lis 2007, 14:23
Jak tam Wera bo się nie odzywasz po wizycie u lekarz. Ja się pomyliłam dziś zażyłam 28 tabletkę Efectinu czy w sumie skończyłam 4 tydzień. Zobaczymy Pani doktor mówi że można jeszcze czekać na efekty na tej dawce 75 bo taką mi zostawiła. Powiedzcie mi czy po takim okresie przyjmowania moga jeszcze wystapić skutki uboczne?
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

przez Wera 20 lis 2007, 15:53
byłam i lekarza psychatry i zastanawia się co może byc przyczyną przepisał mi Cloranxen, który i tak nie działa na te szumy, które są coraz silniejsze, więc wybieram się dzisiaj do lekarza rodzinnego, może on pomoże,pozdr

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:54 pm ]
ja już powoli wariuję przez te szumy
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

Avatar użytkownika
przez rolingstone 20 lis 2007, 16:06
jolkaj napisał(a):Powiedzcie mi czy po takim okresie przyjmowania moga jeszcze wystapić skutki uboczne?


Nie powinny. Ja natomiast kilka tyg. temu po paru miesiącach brania efectinu prawie przez 2 tyg. znów czułem się źle (lęki wróciły i obniżony nastrój). Tak więc pewne rzeczy mogą wrócić. Pamiętaj, że lek nie wycofa wszystkiego na zawsze. Zrobi to tylko w połączeniu z dobrą psychoterapią (mówię, rzecz jasna, o nerwicy).
Nerwicę można pokonać :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
304
Dołączył(a)
04 kwi 2006, 12:52
Lokalizacja
Wawa

przez jolkaj 20 lis 2007, 17:18
no wiem wiem chodze też na psychoterapię a jaką dawke przyjmujesz Rolingstone?? mnie najbardziej martwią te takie bóle w piersiach i uczucie że zaraz zwariuje bo mi braknie tchu? Ale to chyba panika bo nie myslę żeby to był skutek uboczny? Jak myslicie czy to przejdzie?
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

przez Grubcia 20 lis 2007, 22:59
Dzis objawy nerwicy wrocily(lęk,itzn.wewnętrzne "telepanie"itp.) Zawsze. kiedy mi sie wydaje,ze wychodze z tego swinstwa(nerwicy) to objawy wracaja i kolo sie zamyka :( Mam nadzieje,ze to przejdzie.
Grubcia
Offline

przez neal 20 lis 2007, 23:10
Ja dalej na dawce 150 ale się polepszyło:) może mialem troszke gorszy okres ostatnio. Co do telepania to dzis 1 dzien od 2 lat bez propranololu.
Na uczelnie łapy mi chodziły ale krzycze ludzie patrzcie jak mi ręce latają oni: stary zajebiście ci się ręce trzęsą. Po chwili kazdy zaczał obczajac se łapy takze byla kupa smiechu. Nie wiem jak u was ale u mnie samopoczucie sie poprawia i nawet objawy somatyczne mi nie dokuczaja.
Modle sie zeby ten stan sie utrzymal do swiat teraz wszystko mnie wali co inni mysla powiedza czy uznaja mnie za dziwaka. Teraz mam góre i ciesze sie z tego sorry tak sie rozmarzylem dobra uciekam pa :!:
Offline
Posty
54
Dołączył(a)
20 sie 2006, 13:11

przez Wera 21 lis 2007, 10:36
byłam u lekarza rodzinnego i przepisał mi cinnarizinum na te szumy oraz przekaz do laryngologa, boże, żeby przeszły te szumy,bo strasznie działają na układ nerwowy, cały czas zazywam środki uspakajajace, pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

przez jolkaj 21 lis 2007, 14:00
trzymaj się Wera na pewno wszystko będzie dobrze. Ja jakoś po wizycie u lekarza mam doła nie wiem może to trochę jest spowodowane przez miesiączkę, że nie dam rady podolać tej chorobie. Męczy mnie jeszcze ten taki dziwny oddech ale to jest raczej moje wrażenie. Mam nadzieje że taka dawka mi wystarczy. Zaczynam 5 tydzień więc może jeszcze będą jakieś efekty.Jak myslicie?
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

Avatar użytkownika
przez mia25 21 lis 2007, 20:41
jolkaj napisał(a):Mia a powiedz mi tzn. zapomniałaś już o swojej chorobie, budzisz się i jest wszystko ok.??

tak.jak sie budze to nie myśle o nerwicy.wstaję jak normalny człowiek i ide do pracy.zapomniałam już jak to jest świetnie czuć się zdrowym.ja sie własnie tak teraz czuje. zawsze myslałam że nie wiadomo co mi jest że mam jakieś choroby ale teraz wiem że to tylko nerwy i fizycznie jestem zdrowa bo mi wszystko przeszło.nie mam żadnych! objawów nerwicy lekarz mi powiedział że ten lek to jest hit i zgadzam sie z nim.
wierz mi że te bóle Ci na pewno przejdą.a na to żeby effctin pomógł trzeba cierpliwie czekać.u niektórych jest to wcześniej u niektórych poźniej.zależy jak organizm reaguje na lek.mój reaguje tak jak chciałam.no i nie myśl o żadnych skutkach ubocznych bo jakby miały być to już byś miała.

Wera trzymaj się dzielnie.rozumiem, że się denerwujesz bo nie wiadomo o co chodzi.trzymam kciuki żeby Ci to przeszło w końcu.
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
220
Dołączył(a)
04 paź 2007, 20:57

przez Wera 21 lis 2007, 22:29
mia

dzięki za słowa otuchy wiesz jak ja czekam kiedy mi to przydzie, jeżeli w ogóle przejdzie, pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

przez jolkaj 22 lis 2007, 11:04
nie wiem jak to bedzie ale dziś czuję się fatalnie tak w sumie jest od kilku dni. Nie wiem czy lekarstwo przestało działć czy się sama nakręcam. Normalnie nogi mi się trzęsą, głowę mam taką dziwną i czuję się jakby nieobecna. Cholera a juz myślałam że jest dobrze. Znowu mam wybuchy gorąca. A dopiero co byłam u lekarza.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:44 pm ]
powiedz mi mia ty dalej jesteś na dawce 75?? Zadroszczę Ci że ak wstajesz chciałabym żeby też u mnie nastał taki dzien i nie mogę się go doczekać aa wydaje mi się to nie możliwe że tak może być że zapomnę o chorobie.
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

Przeskocz do