WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez miko84 03 lut 2014, 15:17
Wg mnie 12 tygodni to jest idealny czas.
miko84

przez beladin 03 lut 2014, 15:49
Tańczący z lękami, Tak było. Widziałem w lekach szansę na wyzwolenie, na możliwość spokojnego, swobodnego życia ..przy tym łudziłem się, że mnie wyleczą. Fakt, leki mi pomogły w momencie kiedy byłem totalnie zmasakrowany, w depresji i chwała im za to. Później czułem się w miarę stabilnie, lecz po czasie tak mnie ogłuszyły emocjonalnie, że życie stało się zupełnie jałowe, bezsensowne ..po prostu działo się, wszyscy wokół je przeżywali, a ja stałem ciągle z boku. Nie zastanawiam się czy mi się opłaca. Biorę je po prostu z wszystkimi dobrymi i złymi emocjami. Nadal momentami jestem rozjeb.., czuję lęk, boję się, ale w takich momentach zamiast szukać kolejnego specyfiku po prostu biorę się w garść, walczę bądź akceptuję taki stan rzeczy i dzięki temu staję się coraz silniejszy. Poza tym te dobre emocje wynagradzają mi bardzo dużo. W końcu przeżywam muzykę jak kiedyś, wzruszam się na filmie, przytulam z przyjemnością swoją żonę, patrzę na ludzi ..jak oni to czują i oscyluję razem z nimi.

Przekonanie, że jedynie leki, które w większości pomagają słabo albo wcale rodzi zajebistą frustrację. Ja tam nikogo nie namawiam, a jedynie daję osobom, które są na tyle stabilne jakąś alternatywę i próbuję dodać siły tym co chcą spróbować. Mi się jak na razie udaje.

Rozumiem, że masz negatywny stosunek do terapii ..spróbowałeś, nie pomogło, kropka. Ja miałem podobny. Gdybym nie trafił na właściwego człowieka pewnie nadal tkwił bym w przekonaniu, że terapia nic nie daje.
beladin

przez benzowiec84 03 lut 2014, 17:56
elfrid, Dzięki tak myślałem ale zawszę lepiej się upewnić , myślałem że może brak noradrenaliny coś porobić , ale dziś zmieniłem na paro i nic specjalnego się nie dzieje :) (Spoko że na tym forum ,ludzie odpisują często,podoba mi się to forum:))

beladin, Tu się muszę niestety zgodzić z tobą , że leki nie leczą tylko przynoszą ulgę kiedy się je bierze(A także szkodzą). Co innego sprawa że puki jesteśmy na SSRI/SNRI - to pomoże nam uporządkować życie , zdobyć nowe doświadczenia życiowe,wyprostować pewne sytuację. I po odstawieniu jednak coś nam z tego zostaję , dlatego puki jest się na lekach powinniśmy próbować robić rzeczy, które bez nich byśmy nie dali rady , bo te doświadczenia po odstawce w jakiejś tam mierze zostaną . Ale fakt faktem, że z tymi Psychotropami to jest jak z lekami na grypę , Nie leczą grypy,tylko pomagają ją przetrwać - w miarę znośnie. Ogólnie to psychotropy to jeden wielki syf . SSRI/SNRI - to dla mnie gorsze psychotropy od Benzodiazepin,które dla psychiatrów, są tymi najgorszymi . A dlaczego? A no dlatego, że jebią gospodarkę Hormonalną ,zawyżenie serotoniny kosztem zaniżenia dopaminy - a dopamina hamuje wydzielanie prolaktyny - a za dużo prolaktyny ,zaburzenia seksualne , w najgorszym wypadku PSSD. 2 sprawa zaniżenie dopaminy - brak motoryki motywacji do działania - z stąd często na SSRI rozleniwienie itp. 3 rzecz Dopamina - pomaga na uczenie,naukę , podobnie jak Acetylocholina,która odpowiada również za funkcje seksualne . a Paro jest największym kastratem chemicznym, nie tylko dlatego że to najmocniejszy SSRI , ale dodatkowo ma działanie cholinolityczne, czyli przeciwne do Acetylocholiny. Podsumowując Dopamina - to Jeden z ważniejszych Neuroprzekaźników ,Motywacja-Motoryka,Nauką,Funkcje Seksualne - SSRI/SNRI to zaburza ,Wyjątkiem jest Sertalina która działa też na wychwyt zwrotny dopaminy, przez co nie zawyża prolaktyny i wszystko co związane z dopaminą.

Mimo wszystko puki nie wyprostuję swojego życia(Bo jestem w strasznej dupie) Będę brał tą paroksetynę , luzuję mnie , pomaga mi swobodnie rozmawiać.Nie stresuję się tak jak bez SSRI . Najlepszym rozwiązaniem żeby sobie za bardzo nie spieprzyć Hormonów, i mieć jakąs motywacje jest Sertalina , ale mnie za bardzo pobudzała:/ niestety nie mogę jej brać . Podobnie Jak wenla , masę Side Effect. Wygląda na to że nie mogę brać pobudzaczy.

Dodam jeszcze tylko że jak wyparowało mi z organzmu paro, i byłem na Wenli - te 3 tygodnie to Libido i Erekcja, wróciło mi do całkowitej normy.Także na pewno lepszy od Paro,jeśli chodzi o sfere seksualna , lecz to wszystko indywidualna sprawa.

powtarzam wolę nie bzykać puki co, a sobie unormować moje sprawy , bo jestem w wielkim gównie , ale nie załamuję się - ale lubię patrzyć prawdzie w oczy nawet jak jest najgorsza , Taki Paradoks SSRI/SNRI to straszny syf , ale będe to łykał:)

żeby sobie sprawdzić hormony jutro robię następujące badania: a potem za jakieś 2 miesiące żeby kontrolować czy się pogorszyło czy nie

Estradiol
Prolaktyna
Testosteron

Czy komuś zechcę się to czytać:))??? pewnie nie ale dodałem swoje 3 grosze . Pozdrawiam Ludziska
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 03 lut 2014, 18:19
elfrid, tak, znowu wróciłam do wenlafaksyny, na razie 75 mg, niestety lęk społeczny nieźle daje mi w kość
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 03 lut 2014, 19:06
beladin, doskonale rozumiem Twój punkt widzenia w kwestii otwartości na emocje. Ja mimo brania leków również wzruszam się na filmach. Ostatnio widziałem piękny "Perfect Sense" ;) Wydaje mi się, że kiedy wprowadzą leki, które będą leczyć a nie jedynie łagodzić chorobę emocje będą jeszcze piękniejsze :smile: Póki co mamy średniowiecze a ja sam jestem już w średniowieczu, dawno po 30tce. :smile: Powodzenia!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez beladin 03 lut 2014, 20:12
Tańczący z lękami, A propos emocji to moklobemid działał dosyć nietypowo pod tym względem. Trochę dziwne uczucie, ale bardzo przyjemne ..np. bardzo często pod wpływem jakiegoś utworu łzy lały mi się po policzkach. Słuchałem i płakałem z radości. Jestem wrażliwy na muzykę, czasem mnie wzrusza do głębi, ale na moklo zdarzało mi się to regularnie. Nagle rozszerzyłem swoje upodobania o proste wesołe melodyjne utwory, a nigdy wcześniej jakoś mnie nie ruszały. Poza tym byłem bardzo wylewny i empatyczny w stosunku do ludzi. Śmiałem się całym sobą, zajebiście mi się tańczyło itd. Oczywiście musiało być jakieś "ale" ..powodował u mnie rozstrój żołądka. Nie trawiłem ścierwa i tyle ..kuracja zakończona niepowodzeniem :? Poza tym jakieś tam ograniczenia w diecie ..niby nic, ale człowiek ciągle o tym myślał i się wkręcał.

Dzięki za tytuł. Akurat lubię takie kino, więc na bank obejrzę ;)
beladin

przez elfrid 03 lut 2014, 20:23
beladin, ciesz się, że masz ten komfort pod tytułem możliwość wyboru, że dokucza Ci "tylko" lęk. Wielu forumowiczów bierze jednak leki z powodu depresji lub nerwicy psychosomatycznej, których objawy uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, także przez objawy fizyczne. Masz ten luksus, że możesz sobie powiedzieć zapanuje nad lękiem i jakoś to przetrawić bez "leków". Jednak większość chorób psychicznych nie ma nic wspólnego z nastawieniem. Obezwładniają umysł w taki sposób, że traci się wszystko: znajomych, pracę, pozycję społeczną. To nie kwestia wyboru. Podobnie jak z lekami na cholesterol, nadciśnienie. Fakt zapanowała "kultura Prozacu", kiedy dzięki antydepresantom ludzie próbują ułatwić sobie życie. I wtedy to się nie sprawdza, bo na zdrowych te leki nie działają.
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 03 lut 2014, 20:34
elfrid napisał(a): Masz ten luksus, że możesz sobie powiedzieć zapanuje nad lękiem i jakoś to przetrawić bez "leków". Jednak większość chorób psychicznych nie ma nic wspólnego z nastawieniem. Obezwładniają umysł w taki sposób, że traci się wszystko: znajomych, pracę, pozycję społeczną. To nie kwestia wyboru.

Ooo, i jak ktoś tego nie doświadczył to nie zrozumie jak to "obezwładniają", dlaczego nie mozna zacząć pozytywnie myśleć, ze to nie jest takie proste powiem sobie ze chce pozytywnie myslec i jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki tak się stanie,co mnie ostatnio zdziwiło to ze niektóre osoby z tego forum tego nie rozumieją, bo udało im się łatwo i szybko wyjsć na prostą i odnoszą każdy przypadek do siebie, w dodatku mają jeszcze pretensje do innych ze nie potrafią w danej chwili myśleć tak pozytywnie jak oni, a opisanie czyjegoś aktualnego kiepskiego samopoczucia uważają jako dołowanie innych

przez beladin 03 lut 2014, 20:48
elfrid, No nie, bo regularne odczuwanie lęku ma niestety swoje następstwa. Słusznie, mam jakiś komfort, że już nie odczuwam lęku w każdej sytuacji, walczę z tym ..no i dzięki temu mój nastrój jest lepszy i jakoś lepiej się czuję. Ogólnie nie czuję już depresji, ale daleko mi do stabilnego stanu. Czasem mam miazgę, rano boli mnie całe ciało ale wstaję i cisnę do przodu. ..także , dzięki! Cieszę się :)
beladin

przez elfrid 03 lut 2014, 21:29
beladin, Lęk świadomy jest bardzo nieprzyjemny i powoduje ogromny dyskomfort. Utrudnia życie, zwłaszcza społeczne. Zmienia perspektywę widzenia. Wiem, bo miałem problem z odstawieniem dużych dawek clonazepamu (12mg/d, brałem bezskutecznie na sen, po tym jak paroksetyna mnie zaaktywizowała). Osobiście nie cierpię odczuwać lęku - chyba jak każdy. Ale lęk ma się nijak do chorób psychicznych. Lęk jest irracjonalny i człowiek może zdawać sobie z tego sprawę. Depresja z kolei powoduje, że codzienność boli. Do automatycznych czynności człowiek z bólem się zmusza. Z perspektywą w głowie, że życie utknęło w martwym czarnym punkcie, że już nie można nic zrobić. Bo nie ma na to siły i nie ma to sensu. Aż w końcu przychodzi poczucie winy: za to wszystko jest się odpowiedzialnym i zasługuje się na karę. Tu nie ma miejsca na uświadamianie sobie czegokolwiek. Schizofrenikowi też powiesz, że te głosy, które słyszy to ich nie ma, i niech przyzwyczai albo walczy z nimi psychoterapią.
Osobiście uważam, że to dobrze, że LPD są łatwo dostępne. Co nie zmienia faktu, że to leki na chorobę pt. depresja i zaburzenia lękowe. To, że niektórzy biorą LPD żeby wyleczyć charakter, albo jako stymulant, to nie powinno służyć ocenie skuteczności tych leków.Podobnie jak większość innych leków nie wyleczy, ale leczy tzn. prowadzi do remisji czyli ustąpienia objawów.
Reasumując. Można pracować nad sobą, nad swoimi wadami, swoimi problemami. Ale co to znaczy pracować na chorobami?

PS Z tego co czytałem, bardzo niewiele osób wskazuje anhedonie jako efekt brania SSRI. Nawet podpytałem mojej lekarki i większość jej pacjentów na paroksetynie normalnie funkcjonuje. Paroksetyna wyleczyła ich z depresji, zmotywowała do życia, pozwoliła czerpać przyjemność z codzienności. A forum, jak forum - nie zawiera głosów zadowolonych, którzy żyją własnym życie, biorąc rano 20mg swojego SSRI.

przez lunatic 03 lut 2014, 21:31
elfrid,
myślisz ze forum to ten odsetek na których leki źle działają?

przez elfrid 03 lut 2014, 21:32
lunatic napisał(a):
elfrid napisał(a): Masz ten luksus, że możesz sobie powiedzieć zapanuje nad lękiem i jakoś to przetrawić bez "leków". Jednak większość chorób psychicznych nie ma nic wspólnego z nastawieniem. Obezwładniają umysł w taki sposób, że traci się wszystko: znajomych, pracę, pozycję społeczną. To nie kwestia wyboru.

Ooo, i jak ktoś tego nie doświadczył to nie zrozumie jak to "obezwładniają", dlaczego nie mozna zacząć pozytywnie myśleć, ze to nie jest takie proste powiem sobie ze chce pozytywnie myslec i jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki tak się stanie,co mnie ostatnio zdziwiło to ze niektóre osoby z tego forum tego nie rozumieją, bo udało im się łatwo i szybko wyjsć na prostą i odnoszą każdy przypadek do siebie, w dodatku mają jeszcze pretensje do innych ze nie potrafią w danej chwili myśleć tak pozytywnie jak oni, a opisanie czyjegoś aktualnego kiepskiego samopoczucia uważają jako dołowanie innych

Taak i te wkur..wiające teksty pod tytułem "weź się w garść", "co się z Tobą dzieje", "weź się za siebie", "ludzie mają prawdziwe problemy". Bezcenne.

-- 03 lut 2014, 21:41 --

lunatic napisał(a):elfrid,
myślisz ze forum to ten odsetek na których leki źle działają?

W swoim życiu poznałem około 10 osób, które biorą/brały LPD typu fluoksetyna, wenlafaksyna oraz paroksetyna; i bardzo im te leki pomogły. Czują się dobrze, naturalnie. Nie spowodowały żadnej anhedonii ale też w drugą stronę żadnych hipomanii.
Nie wiem skąd na forum taki lament, zwłaszcza pod kątem anhedonii na SSRI. Może dlatego, że tu część osób sama się leczy. Może to kwestia trendu.

przez beladin 03 lut 2014, 22:27
elfrid, Bardzo to uprościłeś. Myślę, że zaburzenia lękowe są o wiele bardziej złożone i trudniejsze w leczeniu niż klasyczna depresja, trudniej się leczą i dlatego wymagają dużo bardziej złożonej terapii. Zresztą w wielu wypadkach to one odpowiadają za epizody depresyjne. Wiele osób przeżywających lęk na co dzień cierpi również z powodu objawów depresyjnych ..przy okazji z reguły właśnie takie osoby mogą sobie pozwolić na "klikanie" na forum. Te chore na ciężką depresję, tą nie wynikającą z innych zaburzeń tu nie zaglądają ..z oczywistych powodów.

Uważam, że leki przeciwdepresyjne mają głównie zastosowanie w depresji ciężkiej oraz na początku w przypadku leczenia u osób, których problemy psychiczne wywołane są przewlekłym lękiem. Potem można próbować samemu, bo jest w tym jakaś metodyka ..nerwica, depresja, borderline, nie są oderwane od rzeczywistości jak schizofrenia, więc można nad tym pracować.
beladin

przez elfrid 03 lut 2014, 22:38
beladin napisał(a):Uważam, że leki przeciwdepresyjne mają głównie zastosowanie w depresji ciężkiej oraz na początku w przypadku leczenia u osób, których problemy psychiczne wywołane są przewlekłym lękiem. Potem można próbować samemu, bo jest w tym jakaś metodyka ..nerwica, depresja, borderline, nie są oderwane od rzeczywistości jak schizofrenia, więc można nad tym pracować.

Tak się dzisiaj sądzi. Kiedyś wierzono, że nerwica natręctw wynika z niespełnionych, nieuświadomionych popędów seksualnych. Teraz okazuje się, że jest bardziej powiązana ze schizofrenią. Uważam, że choć dumny ssak człowiek, najczęściej wierzący, bardzo chce tak myśleć - w prace nad sobą, w to, że nic nie jest dziełem przypadku - to tak na prawdę okazuję się, że wszystko to biologia. Także lęk - dziedziczny, genetyczny. Nie ma sobie czego uświadamiać na psychoterpi. Te wspomnienia odtwarzane u terapeuty są faktycznie skutkiem lęku, nie jego przyczyną. Na tym forum nie ma ani jednej osoby, która napisałaby wprost - po kursie 5 lat cotygodniowej psychoterapii ozdrowiałam/ozdrowiałem.

PS Można też próbować chodzić ze skręconą kostką.... tylko po co.

Sortuj wg