WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ala1983 01 lut 2014, 20:04
CórkaNocy, No dokladnie. Co z tego, że lek mnie zaktywuje i poprawi nastrój, jak do marketu nie wejdę, w pracy tez nie wysiedzę, ani w kościele.. itp. Wszędzie o lęk społeczny się rozchodzi.
Buspiron próbowałaś?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez jetodik 01 lut 2014, 20:06
wenlafaksyna vs paroksetyna?

który lepiej wpływa na funkcje poznawcze?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez depas 01 lut 2014, 20:27
jetodik napisał(a):wenlafaksyna vs paroksetyna?

który lepiej wpływa na funkcje poznawcze?

Z mojego doświadczenia zdecydowanie wenlafaksyna, ja należę do tych których wenla ani trochę nie muli a wręcz przeciwnie. Co innego paro, choć to też dobry lek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 01 lut 2014, 21:19
ala1983, tak brałam, czego to ja już nie brałam, antydepresanty ze wszystkich grup wypróbowane

-- 01 lut 2014, 21:21 --

beladin, byłam raz po odstawieniu chyba z 9 miesięcy bez leków, doraźnie coś na sen i lęk towarzyszył mi cały czas i do tego wówczas depresja, więc wiem, że lepiej nie odstawiać. Teraz był miesiąc i z każdym dniem było tylko gorzej, bardzo chciałam żyć bez leków, ale to było momentami bardzo uciążliwe
CórkaNocy

przez ala1983 01 lut 2014, 21:25
CórkaNocy, W kazdym Twoim poście, niezależnie w jakim wątku to tak jak bym o sobie czytała. :shock:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez CórkaNocy 01 lut 2014, 21:29
beladin, poza tym chodzę już od ponad 1,5 roku na terapię, właściwie to już dwa lata no i lipa, latem było ze mną dużo lepiej, byłam w częściowej remisji, potem wellbutrin wywindował lęki i potem było już tylko gorzej, bo po powrocie do wenli wracała depresja, miałam ciężkie objawy i zarazem lęk też i tak w kółko i bez końca

-- 01 lut 2014, 21:30 --

ala1983, widzisz, podobno każdy jest inny, ale ja sądzę, że jednak ludzie z naszymi problemami mają wiele między sobą wspólnego, te same objawy, naleciałości
CórkaNocy

przez benzowiec84 02 lut 2014, 11:42
Dobra ludzie - jak dla mnie Wenla to straszny shit , brałem 3 tygodnie i non stop skutki uboczne , drżenie rąk,sztywny jak pal(Nienawidzę być sztywny)Naspidowany,bezsenność,jadłowstręt(na widok jedzenia jak mi ktoś chciał dawać i namawiał to krzyczałem na niego a nawet wyzywałwem od chu.. itp) a jestem spokojnym człowiekiem w sumie . Noradrenalina nie dla mnie jak widać. Powracam do mojego Paro i tutaj jest pytanie: chodzi o przejście z Wenli na Paro , Jak wskawiwałem z Paro na Wenle - to brałem tydzień 1 tabletke paro i 1 tabletke Wenli ,potem odłożyłem paro, mam zamiar tak zrobić z Wenlą, to znaczy: tydzien pozostać na minimalnej dawcę Wenli 37,5 i wprowadzić do tego Paro 20 mg - po tygodniu zdjąć wenle , jak myślicie? robił ktoś tak?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 02 lut 2014, 11:58
benzowiec84, Możesz spróbować od razu przejść na paroksetynę z dnia na dzień. Nie brałeś wenlafaksyny przez bardzo długi czas. Skoro ma takie dokuczliwe skutki uboczne lepiej od razu odpuścić. Zarówno paroksetynę i wenlafaksynę trudno się odstawia, bo mają nasilone objawy odstawienne. Jednak to dotyczy dłuższego okresu brania (co najmniej kilku miesięcznego) i przy całkowitym odstawieniu leków. Przejście z jednego leku na drugi, kiedy to obydwa działają głównie przez wychwyt zwrotny serotoniony zmniejsza do minimum ewentualne uboki związane z odstawieniem.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Miss Worldwide 03 lut 2014, 01:00
o kant dupy wszystko rozbic. Z nocy zrobilam sobie dzien i z dnia noc. I nie idzie przestawic tego.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez CórkaNocy 03 lut 2014, 02:19
Miss Worldwide, ja tak samo, niestety, nie mogę zasnąć normalnie. chyba będę musiała wrócić do mirtazapiny, ale to wtedy gdy mi się wyciszą lęki, bo ona je nasila u mnie
CórkaNocy

przez elfrid 03 lut 2014, 07:51
CórkaNocy, to zaczęłaś brać jakiś antydepresant do tej olanzapiny?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Miss Worldwide 03 lut 2014, 11:15
CórkaNocy, nie wiem czy tak samo. Ja zasypiam o 7 rano i budze sie o 20 wieczorem. :/
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez beladin 03 lut 2014, 12:09
CórkaNocy, Skoro nie ma rezultatu to znaczy, że terapeuta jest niekompetentny albo po prostu nie ma między wami dobrej komunikacji. Chodzi mi głównie o to, że leki nie leczą a jedynie przynoszą ulgę, kiedy je bierzesz. A propos u mnie wenlafaksyna działała wyśmienicie - tłumiła lęk w wystarczającym stopniu, dodawała energii i stabilizowała nastrój. Przy moich zaburzeniach 150mg to było minimum przy którym czułem się względnie komfortowo, 225mg zupełnie odcinało mnie od negatywnych emocji. Niestety nasilały mi się zaburzenia rytmu i musiałem sobie odpuścić.
beladin

przez Tańczący z lękami 03 lut 2014, 15:10
beladin, a więc skutki uboczne to główny powód odstawki, tak? No bo pamiętam, jak chwaliłeś te leki i kazałeś czekać wszystkim po 3-4mce na działanie, w czym miałeś sporo racji. Wiem jednak po sobie, jak to jest żyć bez tych leków. U mnie "owoce" farmakoterapii są jednak w ogólnym rozrachunku i w długim okresie czasu lepsze niż porzucanie leków. Oczywiście każdy z nas jest przecież w trochę innej sytuacji - i Tobie np. opłaca się bardziej życie bez leków. Dlatego ja nie mam ochoty nikogo namawiać ani i odradzać leczenia antydepami. Musi sam stworzyć sobie rachunek zysków i strat. Warto z całą pewnością oceniać działanie leków na podstawie dłuższego okresu czasu a nie kilku tygodni.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg