WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Miss Worldwide 31 sty 2014, 01:09
depas, mi po moim incydencie z mala dawka alkoholu odechcialo sie pic. Ja zawsze bralam leki "po" imprezie, staralam sie odczekac pare godzin. Ale tamtym razem to nie pomoglo.

Co do ulotek to nie zaleca sie picia bo producenci umywaja sobie rece od tego kiedy nie maja 100% pewnosci. Nawet jak jest jedna szansa na 1000 to umywaja sobie rece i nie napisza, ze jest bezpiecznie. Ale tu by sie zgadzalo bo tyle nas jest i pije i nic nam nie jest i mi nic nie bylo przez wiele lat az jednego dnia mi jeblo.
I jak bym mi sie cos stalo to nie moglabym sie burzyc do producenta bo w ulotce napisal, ze sie nie zaleca.

2 proby samobojcze ale odratowali cie czy nie udalo sie? jesli mozna widziec. I jak miales odwage na to? Bo mi nieraz nie chce sie zyc ale boje sie smierci.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depas 31 sty 2014, 07:05
Co do prób. Pierwsza to było przedawkowanie leków, byłem wtedy w fatalnym stanie psychicznym, najgorszym w życiu, miałem potworne lęki i nie byłem w stanie funkcjonować. Nie widziałem innego wyjścia po prostu, zupełna desperacja. Ale odratowali, miałem szczęście i nic nie uszkodziłem.
Druga była w okresie picia (z lekami oczywiście), w ciągu. Wielki dół, poczucie beznadziei i znów wrażenie że nie mam wyjścia, tak będzie najlepiej itd. Próbowałem się powiesić, ale skończyło się upadkiem z drzewa po pijaku i kilkoma złamaniami, w tym kręgosłupa, ale na szczęście (znowu na szczęście) niegroźnie.
Na lekach które teraz biorę czuję się o niebo lepiej i nie mam takich myśli, nie wyobrażam sobie znów próbować. I na razie nie piję.
PS Próba nie wymagała żadnej odwagi, jedynie wielkiej desperacji.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez beladin 31 sty 2014, 20:03
Wenla to dobry lek. W zasadzie jedyny, który przyniósł mi ulgę. Przy 225mg czułem się jak pluszowy miś. Gdyby ktoś mną rzucił o ścianę to bym sobie opadł delikatnie na ziemię i dalej bym się uśmiechał.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 31 sty 2014, 21:59
czas jednak nie leczy, tylko pogłębia problem
CórkaNocy

przez Miss Worldwide 01 lut 2014, 01:04
depas, musi byc ciezko z tym chorobstwem i uzaleznieniem alkoholowym naraz. Jednak walczysz. To dobry znak. I rzeczywiscie masz szczescie w nieszczesciu....

-- So lut 01, 2014 1:05 am --

Ale skoro teraz piszesz, ze odratownali cie "na szczescie" to znaczy, ze tera chcesz zyc. Juz jakis postep.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depas 01 lut 2014, 09:33
Miss Worldwide, można tak powiedzieć, że jakiś postęp. Na pewno czuję się lepiej. I doświadczenie tego strasznego bólu po upadku i potem w szpitalu na ortopedii też mi na dłuższą metę dało do myślenia.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 01 lut 2014, 09:52
CórkaNocy napisał(a):czas jednak nie leczy, tylko pogłębia problem

Odniosłaś się do mojej wypowiedzi?
beladin

przez CórkaNocy 01 lut 2014, 13:09
beladin, nie, odniosłam to do swojego teraźniejszego stanu, bo nie dość, że brałam ten lek parę miesięcy, to po odstawieniu wszystko wróciło, i bez tego leku lęk społeczny z każdym dniem tylko narasta i narasta. Więc może w przypadku innych czas leczy rany, w moim przypadku potrafi pogłębić problem :( jak daję sobie czas bez leków, jest tylko gorzej z lękami

no nic wracam chyba do wenli, spróbuję najpierw na 75, zobaczę czy zadziała na lęk społeczny, bo poprzednio też coś nie było tak dobrze jak kiedyś

a Ty co teraz bierzesz? z tego co przeczytałam chyba nic? też bym tak chciała, bo uboki nieraz są dla mnie ciężkie do zniesienia, ale bez leków lęk mi dokucza codziennie i jest fatalnie
CórkaNocy

przez beladin 01 lut 2014, 13:29
CórkaNocy, Ile czasu minęło od odstawienia? Ja dopiero po 2,5 mies. poczułem się w miarę stabilnie. Po odstawieniu 2-3 tyg były ok, potem kiepsko, a teraz czuję się bardzo dobrze. Organizm po prostu potrzebuje czasu by odzyskać równowagę hormonalną.
Trochę dziwnie się czuję pisząc na forum lekoentuzjastów takie porady, ale moim zdaniem terapia jest konieczna by się wyleczyć z tego gówna. Trzeba zastanowić się nad tym skąd to się wzięło, przeanalizować mechanizm, spojrzeć na to wszystko "z zewnątrz". Bez tego pozostaje ci ogłuszanie się chemią i liczenie na łut szczęścia "a nuż mi przejdzie" ..a po 10 latach i tak stwierdzisz, że dalej jesteś w tym samym miejscu. Odwiedź kilku specjalistów i wybierz jakiegoś bystrego, z którym Ci się dobrze rozmawia i krok po kroku poukłądasz sobie w głowie. Lęk pojawia się w wyniku negatywnych wyobrażeń i nad tym trzeba popracować ..to wszystko.
beladin

przez depas 01 lut 2014, 13:47
"Lęk pojawia się w wyniku negatywnych wyobrażeń", hmmm... Żeby to było takie proste. Zanim wyleczyła mnie z tego wenla, zasypiałem co noc z silnym, zupełnie irracjonalnym lękiem nie wiadomo przed czym. I każdego ranka budziłem się w takim samym dokładnie stanie. Otwierałem tylko oczy i czułem jak w pół sekundy dopada mnie strach, jak rozlewa się po całym ciele jak fala zimna. Bez żadnej racjonalnej przyczyny, niczym nie uzasadniony, nawet nie poprzedzony jedną myślą. Strach i lęk 24 h na dobę. Bywa i tak. Przecież są ludzie którzy bez benzo w ogóle nie wyjdą z domu...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 01 lut 2014, 14:19
To jest bardzo proste ..tak jak z jazdą samochodem i milionem odruchów nabytych w ciągu całego życia. Najpierw świadomie wykonujesz pewne czynności, tzn. myśl poprzedza działanie (w tym wypadku odczuwanie lęku), a potem w miarę powtarzania i upływu czasu wszystko zaczyna się dziać na podświadomym poziomie, tak jak piszesz: "Otwierałem tylko oczy i czułem jak w pół sekundy dopada mnie strach" W takim wypadku nie masz prawa wiedzieć skąd się bierze lęk, no chyba że pamiętasz co dokładnie uruchamiało takie uczucia w przeszłości. Maszyna sama zaczyna się kręcić - potem jest z górki - objawy somatyczne, lęk, myśli lęk, objawy somatyczne itd. Taki jest mechanizm powstawania lęku.

depas napisał(a):"Przecież są ludzie którzy bez benzo w ogóle nie wyjdą z domu...

Spróbuj taką osobę wyciągnąć za rękę z domu to ci pięknie opowie czego się obawia, jakie lękotwórcze myśli pojawiły się w jej głowie :)
beladin

przez depas 01 lut 2014, 15:34
To o czym piszesz się w 100% zgadza. Zgadza się z przyjętą za prawdę oświeconą teorią. Czy tak właśnie jest w rzeczywistości? Tego się nigdy nie dowiemy. Podobnie jak nie wiemy do końca jak i dlaczego działają (albo nie działają) leki przeciwdepresyjne.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 01 lut 2014, 16:03
depas, Myślisz, że trzeba sięgać po teorie by się o tym przekonać ..przecież wystarczy trochę samoobserwacji ..nie wiem.. wyobrazić sobie małe dziecko, które trzyma się zewnętrznej strony barierki balkonowej na 9piętrze. Dla mnie ten mechanizm jest oczywisty. Wyobrażenie - lęk, sytuacja realna - strach.
beladin

przez elfrid 01 lut 2014, 16:05
beladin, Nie mieszajmy ludziom w głowach. Depasowi przy jego zaburzeniach osobowości, gdzie dominującym objawem jest lęk i niestabilność emocjonalna (plus nadużywanie używek, próby samobójcze) przeciwlękowy antydepresant typu wenlafaksyna lub paroksetyna oraz coś stabilizującego, umożliwiającego dystans i odcięcie ciągłych emocji od bieżących wydarzeń, jak topiramat, jest w 100% wskazane i jak pokazuje życie sprawdza się. Nie ma co na siłę prowadzić krucjaty antylekowej. Tym bardziej, że depas sam ma pociąg do ciągłej zmiany leków. Może na połączeniu topiramatu i paroksetyny w końcu mu to przejdzie - to będzie oznaczać, że leki zdały egzamin. Że w końcu zajmie się życiem, przestanie na bieżąco sprawdzać reakcje na leki i snuć kolejnych farmakologicznych kombinacji.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg