WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez benzowiec84 27 sty 2014, 18:46
depas napisał(a):Tak, lepiej poczekać, po miesiącu brania powinno już być ok.

Nom Dzięki.

Ale zobacz jednak różnie to bywa :// http://www.erowid.org/experiences/exp.c ... nsity=&I2=

Tutaj opisy przygód Wenlafaksyny + MJ - ludzie w szpitalu nawet wylądowali

Ja nie wiem kurde muszę sam sie przekonać , jak byłem na paro 40 mg to normalnie jarałem i nigdy nic nie było ,ale ta wenla to się wydaje naprawdę hard drug
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez depas 27 sty 2014, 19:35
Wow, no faktycznie, nie spodziewałem się. Najwyraźniej trzeba z tym ostrożnie, powoli i nie dużo...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez benzowiec84 27 sty 2014, 20:21
depas napisał(a):Wow, no faktycznie, nie spodziewałem się. Najwyraźniej trzeba z tym ostrożnie, powoli i nie dużo...

No kurde chyba tak:/ , a ty jak paliłeś na Wenli to normalnie kopciłeś i nie miałeś jakiś krzywych jazd co nie???
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 27 sty 2014, 21:11
Nie, nic się nie działo, ale ja też i na wenli piłem i inne rzeczy robiłem w ogóle na lekach, nigdy nie zawracałem sobie tym głowy, ale wygląda na to że miałem dużo szczęścia, więcej niż rozumu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez macieywwa 27 sty 2014, 21:22
macieywwa napisał(a):
xmarcinx92 napisał(a):jara ktos ziolo przy wenli?

nie polecam..

pisałem miesiąc temu w tym wątku,ze nie poleca jarac zioła przy wenli
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Miss Worldwide 28 sty 2014, 00:13
czy jest ktos tutaj co nie jaral ani nic nie bral z drugow i ma depre albo nerwice?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Weiss 28 sty 2014, 10:38
uhu, ja nie jaram i obywam sie bez dragow :lol: od 4 dni jestem na podwyzszonej dawce 75 mg. Przejscia na wieksza dawke nie odczulam, dzienna sennosc poszla precz. Jedyny klopot mam z dobudzeniem sie rano ale jest to raczej efekt mianseryny, ktora biore na noc. Ogolnie moje wskoczenie na Velafax odbylo sie bez wiekszych problemow.
Po 11-stu dniach, odczuwam poprawe w "napedzie" - zaczyna mi sie "chciec". Nie jest to jakies wielkie halo i objawienie, raczej takie male podchody, z ktorych zdalam sobie sprawe wczoraj, jak rozpakowalam wkoncu torbe z ciuchami po swiateczno-noworocznym wyjezdzie :twisted:
Oby tak dalej i bedzie calkiem spoko.

przez true 28 sty 2014, 12:08
Miss Worldwide napisał(a):czy jest ktos tutaj co nie jaral ani nic nie bral z drugow i ma depre albo nerwice?

hehehe ja :D

przez benzowiec84 28 sty 2014, 15:19
depas napisał(a):Nie, nic się nie działo, ale ja też i na wenli piłem i inne rzeczy robiłem w ogóle na lekach, nigdy nie zawracałem sobie tym głowy, ale wygląda na to że miałem dużo szczęścia, więcej niż rozumu.

Kurde , żeby nie było - ja też nie pale, paliłem jakieś 9,10 miesięcy temu ostatni raz , ale teraz mam zamiar sobię spróbować, bo poprawiało mi to humor nawet na kilka dni , z tej racji mam zamiar - że nie pije Alkoholu w ogóle(Wiec MJ to moja jedyna używka,którą używam b.rzadko), bo jestem trzeźwym alkoholikiem , miałem poważne problemy i nie pije alkoholu już 6 lat , i muszę stwierdzić że to że nie można palić na Wenli, mnie zmartwiło , bo mam zamiar wyjść do ludzi, do kumpla on też nie pije tak samo jak ja, i jak się z nim trzymałem regularnie, to sobie raz na ruski rok zapaliliśmy ,więc nie że jestem jakimś nałogowym palaczem. A co do tego że nie można - ja myślę że ci ludzie tak zareagowali bo mają nerwice , czy są fobikami a takim palenie poprostu nie sprzyja , bo się źle nakręcają , myślę że jak podejdzie się do tego na luzie ,to nie powinno być jakiś bad tripów , chorych jazd. 9 miesięcy siedze w domu!!! bez kontaktu z ludźmi, oprócz internetu, mam zamiar to przełamać i wiem że będziemy kiedyś chcieli zapalić , więc proszę o poważne rady a nie , Nie "nie powinjno się" itp albo "albo palisz albo się leczysz" , to mi pomagało na moje doły , jak zajaralem nawet raz na 3 miesiące to czułem się długo po paleniu fajnie.Proszęo rady!!!

Ps : to nie do ciebie depas , bardziej do "macieywwa" bo napisał "Nie Polecam" Ale dlaczego nie polecasz????
A o odpisanie proszę bardzo , wszystkich którzy więdza coś na ten temat, albo palili lub palą na Wenli
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez depas 28 sty 2014, 16:22
W jednym z opisanych przypadków ciężkiej reakcji na połączenie wenlafaksyny z ziołem, przyczyną był zespół serotoninowy, spowodowany permanentnym nadużywaniem trawy przez koleżkę. Śmiem twierdzić że sporadyczne zapalenie jest bezpieczne, tak samo jak sporadyczne napicie się alkoholu (wyłączjąc osoby uzależnione od niego, oczywiście) kiedy bierze się leki przeciwdepresyjne. Czym innym są leki nasenne, wysokie dawki leków przeciwpadaczkowych, neuroleptyków itp. Byle z umiarem i kontrolując się, a nie dać się kontrolować. Ja swego czasu oddałem pełną kontrolę alkoholowi, i jak nie trudno zgadnąć, skończyłem jako alkoholik, obecnie również niepijący.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Popiół 28 sty 2014, 16:56
Ale jakie Ty chcesz rady, przecież nikt nie wie jakie konsekwencje poniesie za sobą palenie w Twoim przypadku. Na każdego MJ działa inaczej, ma wpływ na neuroprzekaźnictwo nie wiem dokładnie jakie bo się nie zagłębiałem w temacie, niektóre odmiany mają działanie przeciwdepresyjne w pewnych typach depresji, jednak ważna jest dawka i odpowiednia odmiana, znów u osób predysponowanych może spowodować psychozy czy uaktywnić różne choroby psychiczne jak np. schizofrenia.
Na pewno "uliczna" komercyjna marihuana (duża zawartość THC) nie nadaje się dla osób które cierpią na jakieś choroby psychiczne.

Mi palenie nie służy bo jestem lękowcem. Paliłem podczas zażywania wenlafaksyny i nic się nie działo, nie było żadnych sensacji.
Ziółko w moim przypadku znosi chwilowo anhedonie, otwiera bardzo mocno na wszelkie bodźcie z zewnątrz, wyostrza zmysły, film czy muzyka zaczynają fascynować.
Jednak jestem lękowcem i w ogólnym rozrachunku zioło ma na mnie zły wpływ, wzmacnia odczuwanie lęku, pogłębia fobie społeczną i niechęć do kontaktów społecznych więc nie pale, jeśli już to sporadycznie raz do roku.
Popiół

przez benzowiec84 28 sty 2014, 17:05
depas napisał(a):W jednym z opisanych przypadków ciężkiej reakcji na połączenie wenlafaksyny z ziołem, przyczyną był zespół serotoninowy, spowodowany permanentnym nadużywaniem trawy przez koleżkę. Śmiem twierdzić że sporadyczne zapalenie jest bezpieczne, tak samo jak sporadyczne napicie się alkoholu (wyłączjąc osoby uzależnione od niego, oczywiście) kiedy bierze się leki przeciwdepresyjne. Czym innym są leki nasenne, wysokie dawki leków przeciwpadaczkowych, neuroleptyków itp. Byle z umiarem i kontrolując się, a nie dać się kontrolować. Ja swego czasu oddałem pełną kontrolę alkoholowi, i jak nie trudno zgadnąć, skończyłem jako alkoholik, obecnie również niepijący.

No i to jest odpowiedź dzięki Depas , jeżeli tylko chodzi o serotonine, lub nadużywanie trawki , to śmiem twierdzić , że trzeba odczekać trochę aż się załaduję i rozbuja Wenla w moim przypadku , skoro na 40 mg paro nic mi nie było ,a jak wiadomo Paroksetyna jest najsilniejszym Inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, a 40 mg to już dawka mega mocna, no i też zależy od organizmu.

Ps: zauważyłem że zwiększyłeś dawke paro do 30,bo miałeś 20 :) z mojej strony powiem że u mnie na 40 mg paro , miałem całkowity zanik fobi :) ale antydepresyjnie śednio, z tym że paro u mnie działało aż prawie 3 lata , jest to dla mnie na razie najlepszy SSRI jeśli chodzi o fobie ,a dziś chyba 13 lub 14 dzień na Wenli 75 mgER i zauważyłem sporą poprawę w depresji i zmniejszenie skutków ubocznych,są jeszcze ale mniej nasilone.

-- 28 sty 2014, 16:10 --

Popiół, No właśnie oto mi chodzi czy podczas palenia i trwania fazy nic się nie działo ,Dzięki

Widzę że u ciebie też nic , więc spoko,spróbuje ostrożnie i zdam relacje. Właśnie oto mi chodzi - czy komuś coś się stało. Nie chodzi mi o pożniejsze schorzenia, które mogą wyniknąć z tego, tylko w czasie trwania zażywania MJ na wenli . bo powtarzam u mnie na paro ani w trakcie nie było, ani po zadnych rzeczy . Spox Dzięki!
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez depas 28 sty 2014, 18:01
Zwiększyłem paro trochę profilaktycznie, bo lękowo jest idealnie czyli zero, ale bardziej dopatruję się tu jeszcze działania wenli którą brałem (150mg) prawie rok. 20mg to może być jak na skale moich fobii za mało na dłuższą metę, dlatego wolałem nie ryzykować że z czasem zacznie się pogarszać. No i nie ukrywam że ze zwiększeniem dawki liczę też na jakieś konkretniejsze działanie antydepresyjne, poprawę nastroju, chociaż wiem że na to akurat paro nie jest najlepsza.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez benzowiec84 28 sty 2014, 20:32
Wiem o co chodzi , bo sam mimo że działało u mnie paro to zwiększyłem , z tym że ja wskoczyłem z 20 od razu na 40 , i przeciwdepresyjnie była różnica, a fobia?? zapomniałem wtedy co to fobia , można by powiedzieć ze miałem antyfobie tzn. zagadywałem do każdego a klapa mi się nie zamykała :) . Szkoda że się wypalił, no ale długo mi posłużył.

Edit: kurde zawsze za szybko napisze , a potem mi przychodzi do głowy coś i żeby nie pisać post pod postem to edytuje:) , Więc pytanko mam,dlaczego zszedłeś z Wenli ??
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg