WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez benzowiec84 26 sty 2014, 04:48
No nic , poczekam na inne wypowiedzi , dziś już się ktoś inny chyba nie wypowie , ale jutro może ktoś mi doradzi , bo ku*wa 12 dni na 75mg i jest 100 razy większa chu*nia niż przed
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez true 26 sty 2014, 15:08
12 dni to zaledwie poczatek ... ja z 75 przeszlam na 150 a pozniej znow na 75 .. naprawilam sie ni powiem ;) naprawde mimo jakichs tam ubokow ja jestem w miare zadowolona z duchowego spokoju

przez elfrid 26 sty 2014, 15:53
benzowiec84, Wenlafaksyna to b. dobry antydepresant. Jeśli zrezygnowałeś na jej rzecz z paroksetyny, ponieważ nic nie robiłeś ze swoim życiem, to raczej dobry wybór. Na wenli powinieneś być bardziej aktywny, zmotywowany. Zmiana napędu zawsze następuje pierwsza i chyba już ją odczuwasz pisząc, że czujesz się "trzeźwy". Na zmianę nastroju zawsze trzeba czekać najdłużej. Czy zadziała na Ciebie oczywiście nie wiadomo. Ale jak każdemu LPD powinieneś dać te 4-6 tygodni na rozkręcenie się.
PS Te prądy w głowie "brain zaps" to mogą być też skutki odstawienia paroksetyny, z której ciężko się schodzi.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 26 sty 2014, 18:58
Dziękuje za odpowiedzi!
Więc zdam relacje jak coś ruszy,coś się zmieni , zobaczymy:)
Pozdrawiam.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Santiago20 26 sty 2014, 22:26
Witajcie! :)

A ja mam kolejny problem... Może ktoś z Was zna trochę "moją historię" dlaczego piję Wenle co mi dała itp. Pisałem to na poprzednich stronach :) Teraz mój problem polega na tym iż chodzę do 1 klasy Liceum, ale z nikim z mojej klasy nie idzie mi się dogadać... Może dlatego że oni mają po 16 lat a ja 20? Tak mi się wydaję... ale... myślę że chodzi o coś jeszcze... mianowicie... w mojej klasie jest 8 osób ( chodzę do prywatnego Licem) i oczywiście wszyscy mają konta na FB, mam ich w znajomych czasami do nich coś tam piszę ale oni tak jakby nie chcieli ze mną nawet pisać! :? Nie wiem o co chodzi... Ostatnio napisałem do jednego który według mnie zachowuje się w szkole jak kompletny idiota... "Co mamy przeczytać dokładnie na Polski"? A on mi na to... "człowieku po ch*j do mnie piszesz, przecież ty mi latasz koła ch*ja" .... Szczerze to zamurowało mnie... Nie napisałem do niego nic złego... jedynie się zapytałem.. :? A on mi wyskakuje z takim tekstem... Nie wiem co o nim już myśleć... Druga jest akcja taka że jak przychodzę do szkoły z rana witam się ze wszystkimi... ale mam takie odczucie że oni nie bardzo chcą się witać ze mną... widze to.. a jeden ostatnio jeszcze przed feriami zrobił tak.... Ja wyciągam rękę do niego a on chowa obie za siebie i szybko przechodzi.... :shock: :? Szczerze to wtedy stanąłem na korytarzu jak zamurowany... Ale ok.. olałem to.. nie chcesz się witać to nie..

Nie wiem co mam o tym myśleć... Czy ze mną jest coś naprawdę nie tak...? Podobno według nauczycieli jestem spoko gość, często z nimi rozmawiam na korytarzach :) Jestem raczej lubianym przez nauczycieli a na pewno przez mojego wychowawcę :) A może to z nimi coś nie jest tak...? Może trafiłem na bandę idiotów..? :? A może... różnica wieku dość spora robi swoje... bo ja np. nie śmieje się z tego co oni czasami tam przedstawiają na korytarzu czy w sali... ja jestem już poważniejszy od nich to da się zauważyć, lubie rozmawiać na konkretny temat - bardziej życiowe, a nie grami komputerowymi.... :) A może jeszcze.... jestem dla nich za miły, ponieważ bardzo chce zdobyć w końcu jakiś kolegów, przyjaciół za bardzo chce się do nich zbliżyć a przez to jestem bardzo miły dla nich, wszystko im przytakuje itp. A oni to widzą i wykorzystują...?

Nie wiem... Napiszcie coś ...

przez lunatic 26 sty 2014, 22:31
Olałbym takich gości od razu, po co Ci tacy koledzy?

przez Santiago20 26 sty 2014, 22:48
Własnie bo.. być może szukam przyjaciół przez siłe... a wiem że tak nie powinienem... ale trudno jest ich "olać" jak się chodzi z nimi codziennie do jednej klasy.. :( Ale chyba napawdę będę musiał to zrobić.. czyli.. ignorować ich jak oni mnie... odezwać się tylko do nich jak będzie trzeba i.. tyle po prostu.. a przyjaźni szukać ALBO w innych klasach.. czyli 2 i 3 LO albo.. już nie w tej szkole.. na studiach...

Ale właśnie nie wiem dlaczego tak się dzieje.. co ja im zawiniłem.. nic złego na nich nie mówię... jestem miły... a oni tak postępują.. :?

( Wenla mi podpowiada... :D Olać tych bez mózgów i żyć swoim życiem, aby być kimś!)

przez lunatic 26 sty 2014, 23:19
Santiago20,
ja nie miałem znajomych nigdzie podczas nauki przez moje zaburzenia lękowe, nie jest to łatwe ale na siłe bym nikogo nie szukał

przez benzowiec84 27 sty 2014, 06:08
Odniosę się do mojego ostatniego posta , już wiem jak określić to co czuje od 2 tygodni , są to tak jak by dreszcze przy grypie , tyle że jest to jakby pieszczenie prądem zamiast dreszczy.
Wyjątkowo źle toleruję ten lek,albo dobrze , mocno na mnie działa , z tego co czytam , nikt tak nie ma jak ja, w tym mam uczucia jeszcze jak na karuzeli , takie lęki . Niech to gówno zacznie działać i to minie . Do tego czuję się jak bym mógł każdego zawodnika rozj*** :)
Nieźle to miesza w bani. Ale dziś idać do sklepu zobaczyłem znaczną poprawe w fobii , szedłem sobie w tłumie a każdy człowiek wydawał mi się smieszny i mógłbym go zmasakrować,zamiast spuścić głowę na dól , jak by co :) To jest coś , tyle że mnie cały czas prąd kopie

Santiago20: Proszę cie... 16 lat to gimbusy,toć to dzieci,ja w ich wieku skakałem po drzewach i rzucałem się kamieniami ,a to pokolenie jest gimbusowe ,śmieszne , sraj na nich,nie dziwię się że cie nie interesuje rozmowa o grach czy fejsbuku:) , Chłopie to nie problem ,to takie pokolenie każde , teraz , śmieszne,rozpieszczone dzieci które dopiero muszą sobie wyrobić Pokorę , i poznać co to wartość ludzka,Nauczyć się wartości jak Honor,rodzina,przyjaźń itp , mózg się im dopiero kształtuje ,a teraz to są szczyle nie wiedzący nic o życiu który to rocznik urodzenia?? 2000 :)), no sorry. No coment , ale nie mogłem się powstrzymać.

Edit - dodam ci tylko na pocieszenie , że mnie deprecha tak złapała, jak paroksetyna się wypaliła, że 10 miechów nie gadałem z kumplem na żywo ani nigdzie nie byłem itp , i wogóle, straciłem znajomych przez to że się nie odzywam,nie odwiedzam,nie odbieram telefonów , teraz nikt do mnie nie telefonuje,nie dzwoni,nie piszę , zostałem całkiem sam i postanowiłem coś z tym zrobić i mam 2 miesiące w domu, żeby jakiś lek u mnie spowodował że poczuję się jak dawniej,bo tyle mam wolnego...:( Marnuję sobie życie a nie mogę sie przemóc ,wyjść do ludzi , kuwa nie mogę , jestem jak pustelnik , sam

-- 27 sty 2014, 06:25 --

Sorry że post pod postem,bo już nie mogłem edytować , wybaczcie jestem tutaj nowy :P

Mam pytanie: Ja ogólnie bardzo ale to bardzo żadko pale marichuane , ostatnio paliłem z rok temu, na paroksetynie i się nic nie działo złego , ale jak naprawię kontakty i wenla mnie już tak trochę podleczy z depresji lękowej i fobii społecznej, to bym chciał raz na jakiś czas zapalić.
Jak to sie ma do interakcji , będą jakieś bad tripy/krzywe jazdy ,serce wali jak oszalałe,lęki itp Czy raczej ci co palili na Wenlafaksynie , nic takiego nie zauważyli?? Niech odpowiedzą ci co palili i ci co coś wiedzą w tym temacie.

Pierwsze to muszę stanąć na nogi , potem naprawiać zepsute znajomości , ale wolę zapytać na przód , bo Alkoholu nie moge pic (Trzeżwy alkoholik) i pozostało mi to,a lubiłem sobie od czasu do czasu przykopcić delikatnie na humorka ,więc każda porada,doświadczenie,przeżycia wenli na THC , mile widziana. Pozdrawiam

Sorry [Santiago] że tak napisałem, ale na prawde jest to dla mnie smieszny powód do zmartwień,wiem że ty to jakoś przeżywasz rozumiem , poprostu jak oni cie zlewają i nie chcą się kumplować to olej ich i do przodu ,Nie przejmuj się , jak mówiłem to typowe gimby:) Pozdro
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez depas 27 sty 2014, 11:27
Paliłem zielsko wiele razy na wenlafaksynie, i na 75 i na 150mg. Żadnych problemów nie zauważyłem, ale miałem już wyrobioną sporą tolerancję. Jeśli masz zamiar palić, radzę na początek delikatnie i powoli, na wszelki wypadek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Santiago20 27 sty 2014, 11:49
Benzowiec84, dzieki za wytlumaczenie :) racja, to nie powod do zmartwien, jesli oni mnie olewaja to ja ich tez bede, postaram sie zakumplowac z kims z 2 i 3LO, znam juz w sumie 2 gosci z 3lo i fajnie mi sie z nimi gadalo :) calkiem inaczej niz z ludzmi z mojej klasy...Glowa do gory i ciagnac nauke dalej nie zwarzajac na nich.

przez Reiben 27 sty 2014, 13:01
Szkoda ze nie zaczalem jej brac co najmniej 2 miesiace temu jeszcze bo jedno co musze jej oddac to to ze sprawia ze w koncu patrzysz trzezwo na siebie i swoja sytuacje, moze niemal jak zdrowa osoba, po raz pierwszy od wielu lat postrzegam to tak powinienem i po raz pierwszy sie tak kurewsko boje tego co widze, najblizszej przyszlosci.
Reiben

przez benzowiec84 27 sty 2014, 17:21
depas napisał(a):Paliłem zielsko wiele razy na wenlafaksynie, i na 75 i na 150mg. Żadnych problemów nie zauważyłem, ale miałem już wyrobioną sporą tolerancję. Jeśli masz zamiar palić, radzę na początek delikatnie i powoli, na wszelki wypadek.

Dzięki depas , ale skoro mam teraz te skutki uboczne i biore od 2 tygodni , to lepiej poczekać aż się porządnie załaduje co nie?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez depas 27 sty 2014, 17:58
Tak, lepiej poczekać, po miesiącu brania powinno już być ok.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg