WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez jarek89 20 sty 2014, 21:22
Na mnie ten lek działał słabo. Nawet przy maksymalnej dawce nie czułem znacząco lepszego nastroju, zmniejszenia lęku, ani "napędu" typowego dla antydepresantów.
Ze skutków ubocznych najbardziej przeszkadzały mi tzw. niezwykłe sny. W życiu nie przypuszczałbym, że mój umysł jest zdolny do wymyślania tak niestworzonych historii :D Na początku było to trochę fajne, ale z upływem czasu było coraz bardziej męczące.

Zdecydowanie lepiej na mnie działa sertralina. Wróciłem do niej i widzę efekty jej działania :smile:
Dobry los nie jest sprzymierzeńcem bezczynnych (Sofokles)

przez Miss Worldwide 21 sty 2014, 02:18
true, witaj w kubie. Ja z jezykiem juz sie po lekarzach nachodzilam. Ciesz sie, ze nie wyszlo ci pelno jakis syfow bialych. Dali mi przeciwgrzybicze i przeciwirusowe i po zadnym nie przeszlo. Przeszlo samo po tygodniu mniej wiecej. Nie moglam wlasnej sliny polknac. Ani mowic. Tak mialam raz bardzo mocno, pozniej raz troche slabiej a pozniej od czasu do czasu lekko mnie bolal. Teraz ostatnio praktycznie przeszlo, Zrbilam sobie kuracje z Witamin typu B, kwasu foliowego i zelaza. Gdzies tam cos wyczytalam. No i jest lepiej chociaz dalej jakis syfiasty ten jezyk i doczyscic nie moge.

Co do poprzedniego postu mojego to cholera to wie ale wlasnie mam zawroty glowy, ucisk w klatce piersiowej i jakies takie ciezsze oddychanie. I wczoraj mnie wzielo na zygi normalnie. Dzisiaj jakos lepiej.

A nie zrobilam z leku o przedluzonym uwalnianiu normalnego leku skoro dalej lykam w kapsulce (no bo o to chyba chodzi)

Dzisiaj odsypala troche wiecej czyli mala dawke wzielam i tak jakby czuje sie lepiej. Wiec nie wiem czy to nie tak jak u kolezanki, ze organizm ma dosyc... Nie wiem sama. Lekarz rodzinny powiedzial, ze jak dla niego to chyba zaczynam odczuwac brak leku i jak wezme to zanim zacznie dzialac akurat te 2 czy 3 godziny mam skutki braku odczuwalne. Ale cos mi nie pasuje. kazal sie psychola zapytac to ide.

-- Wt sty 21, 2014 2:25 am --

true, ja mysle, ze to nie od wenli tylko stres i oslabiony organizm, sam w sobie od lékow czy depresji, troche od lekow ale nie akurat od wenli, i tak sie przypieprza wszystko tym ze slabszym systemem obronnym. Ja juz nawet nie pisze przez co ja przechodze... TEraz jestem na szczepionce doustnej na zapalnie gardla czy tam anginy czy jaka to roznica..
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez true 21 sty 2014, 10:04
Miss Worldwide napisał(a):true, witaj w kubie. Ja z jezykiem juz sie po lekarzach nachodzilam. Ciesz sie, ze nie wyszlo ci pelno jakis syfow bialych. Dali mi przeciwgrzybicze i przeciwirusowe i po zadnym nie przeszlo. Przeszlo samo po tygodniu mniej wiecej. Nie moglam wlasnej sliny polknac. Ani mowic. Tak mialam raz bardzo mocno, pozniej raz troche slabiej a pozniej od czasu do czasu lekko mnie bolal. Teraz ostatnio praktycznie przeszlo, Zrbilam sobie kuracje z Witamin typu B, kwasu foliowego i zelaza. Gdzies tam cos wyczytalam. No i jest lepiej chociaz dalej jakis syfiasty ten jezyk i doczyscic nie moge.

Co do poprzedniego postu mojego to cholera to wie ale wlasnie mam zawroty glowy, ucisk w klatce piersiowej i jakies takie ciezsze oddychanie. I wczoraj mnie wzielo na zygi normalnie. Dzisiaj jakos lepiej.

A nie zrobilam z leku o przedluzonym uwalnianiu normalnego leku skoro dalej lykam w kapsulce (no bo o to chyba chodzi)

Dzisiaj odsypala troche wiecej czyli mala dawke wzielam i tak jakby czuje sie lepiej. Wiec nie wiem czy to nie tak jak u kolezanki, ze organizm ma dosyc... Nie wiem sama. Lekarz rodzinny powiedzial, ze jak dla niego to chyba zaczynam odczuwac brak leku i jak wezme to zanim zacznie dzialac akurat te 2 czy 3 godziny mam skutki braku odczuwalne. Ale cos mi nie pasuje. kazal sie psychola zapytac to ide.

-- Wt sty 21, 2014 2:25 am --

true, ja mysle, ze to nie od wenli tylko stres i oslabiony organizm, sam w sobie od lékow czy depresji, troche od lekow ale nie akurat od wenli, i tak sie przypieprza wszystko tym ze slabszym systemem obronnym. Ja juz nawet nie pisze przez co ja przechodze... TEraz jestem na szczepionce doustnej na zapalnie gardla czy tam anginy czy jaka to roznica..

cholerka no :/ tak myslalam , juz nawet owocow nie jem bo mi jezyk deba staje od banana nawet , nie powiem enla mnie uspokaja , nie biore sobie do d.. wszystkiego-- ot tak wsio na klate ze 150 juz zeszlam na 75 znow i odsypuje ciut , chce zejsc do dawki takiej by sie utrzymac przy "zyciu" a nie zglupiec i chodzic zamulona , tez czuje sie lepiej przy mniejszej dawce , - "wyrazniej" widze swiat

no ja gdzies czytalam se plukanie soda oczyszczona tez pomaga , zmienia ph w ustach .. kuzzzwa mnie nawet mycie zebow boliiiii uzywam juz minimum pasty :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Weiss 21 sty 2014, 11:20
Sprobujcie plukac jame ustna ciepla woda z dodatkiem wody utlenionej - tylko nie polykac. Odkaza i lagodzi rozne takie przykre wykwity i inne - polecone przez mojego stomatologa.
A co do przesytu organizmu jakims lekiem, to ja mam taka przypadlosc cale zycie. Najbardziej meczace byly okresy leczenia wrzodow zoladka, kiedy to po paru tygdniach terapi jednym lekarstwem trzeba bylo zmieniac na inny, bo nie moglam sie przemoc zeby lyknac tabletke. Sama mysl o tym wywolywala nudnosci, wymioty i inne sensacje ... nie mowiac o widoku tabletki (tej konkretnej tabletki, inne mnie nie ruszaly), gdzie cale moje cialo stawalo "deba".
Teraz mialam identycznie przy Sedam-ie (3mg) - mialam brac 12 tygodni i przejsc w fazie odstawiania na Velafax ale po 9-10 tygodniach zaczelam odczuwac obrzydzenie do tej malej zielonej tabletki. Obrzydzenie bylo na tyle duze, ze powodowalo u mnie dretwienie szczeki - tak ze przestalam brac. Skutkow odstawiania benzo nie odczulam i po 2 tygodniach (tak mialam Termin do psychiatry) zaczelam brac Velafax plus Deprexolet (na noc).
Velafax, biore 6 dni (37,5) od jutra mam podwyzszyc dawke do 75. Jakos tak bardzo sennie sie po nim czuje ... z jednej strony dobrze, bo cierpie na bezsennosc ale z drugiej w dzien nie jest latwo. No nic trzeba sie przemeczyc jeszcze troche.

przez true 21 sty 2014, 12:48
chyba kazdy jest przymulony przy wenli eh .. ja sie staram czyms zajac , no i kawe zlopie , troche mnie pobudza , , sprobuje dzis wode utleniona moze cos ta :/ a obojetnie ile ma miec % ? mma nadzieje , ze mi nie wyzre jeszcze wiecej jezora :D

przez Weiss 21 sty 2014, 15:14
Obojetnie ile procentowa woda utleniona, troche wlac do wody i plukac. Wyzrec nie wyzre, bo ma wlasciwosci gojace.
Kawe pije hektolitrami, bo bym glowe na biurku zgubula ale czekam z wielka niecierpliwoscia az zacznie "mi sie chciec" :uklon: nie mam sily na nic za grosz buuu - nie mowiac o calej wyplacie :lol:

przez depas 21 sty 2014, 15:21
Dzisiaj odstawiłem swój ulubiony lek wenlafaksynę na rzecz paro, z głupich powodów, wciąż jestem fanem wenli dozgonnym. Ale nieważne. Brałem dawki 75-225mg i nigdy nie byłem na niej przymulony ani senny, no chyba że pierwsze tygodnie przy wprowadzaniu. Dopiero na forum spotkałem się z takimi opiniami i byłem w mocnym szoku, wydawało mi się że inne leki mogą tak działać, ale wenla nigdy. Zawsze odbierałem ją jako lek aktywizujący :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Weiss 21 sty 2014, 16:23
depas, czytalam gdzies przypadkiem o Twoim pociagu "zmienno-doswiadczalnym" do prochow ;) zachowujesz sie jak moj organizm, co to by chcial ciagle cos innego :P
A co do przymulenia i sennosci, to ja jestem na poczatku brania i lekarka mowila, ze moze wystapic takie cosik ale po tygodniu, dwoch powinno przejsc. Tak ze czekam na faze aktywizacji.

przez depas 21 sty 2014, 16:35
Tak, stąd właśnie druga już odstawka wenli mimo że świetnie na mnie działa i niby nie mam się do czego przyczepić, przeciwlękowo jak dla mnie bezkonkurencyjna. Ale właśnie chęć spróbowania czegoś innego znów popchnęła mnie do zmiany, tym razem do paroksetyny. A co wenli, faktycznie do miesiąca czasu nawet może dawać w kość, później jest już tylko lepiej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez chester 21 sty 2014, 16:48
depas, a przy drugim podejściu po jakim czasie zadziałała na Ciebie? Ja biorę Efectin po raz drugi po 6 miesiącach przerwy już 6 tygodni w dawce 150 i działa gorzej niż za pierwszym, ale działa jakoś.

przez depas 21 sty 2014, 17:00
U mnie też za drugim razem wchodziła wolniej, coś ok. 6 tygodni właśnie, i skutki uboczne były dużo bardziej uciążliwe, ale po tym czasie wszystko zaczęło wracać do normy i było ok. Jednak dopiero po 2 miesiącach poczułem że jest tak jak powinno być.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 21 sty 2014, 19:16
depas napisał(a):Dzisiaj odstawiłem swój ulubiony lek wenlafaksynę na rzecz paro, z głupich powodów, wciąż jestem fanem wenli dozgonnym. Ale nieważne. Brałem dawki 75-225mg i nigdy nie byłem na niej przymulony ani senny, no chyba że pierwsze tygodnie przy wprowadzaniu. Dopiero na forum spotkałem się z takimi opiniami i byłem w mocnym szoku, wydawało mi się że inne leki mogą tak działać, ale wenla nigdy. Zawsze odbierałem ją jako lek aktywizujący :)

Gratuluję głupoty. Robisz to z nudów?... Czy z braku kasy. Bo gdzieś pisałeś o utracie ubezpieczenia i tak uzasadniałeś przejście na paro tzn. ekonomicznie.

-- 21 sty 2014, 19:18 --

PS Czemu Twój lekarz się na to zgodził? Chodzisz prywatnie? Przepisuje Ci antydepy jako substytut używek?
pregabalina, wenlafaksyna

przez true 21 sty 2014, 19:24
serioo??? ja zaraz 2 miesiac bede brac a od wziecia tabletki jak juz wspomnialam nawet niepelne 75 mnie zwala z nog , doslownie po 20 minutach czuje odlot i poszlabym spac

wyplukalam sobie jezora i malo sie nie porzygalam .. fuujjjj ta wodaaaa

przez Weiss 21 sty 2014, 19:32
true sorry, zapomnialam zaznaczyc, ze to jest obrzydliwe w smaku :mrgreen:

Sortuj wg