WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez odnowiciel 17 lis 2007, 15:47
A jak u was z potencją panowie na Efectinie bo u mnie nie za ciekawie :( niestety coś za coś a jeszcze dawke na 150 zwiększyłem to jeszcze gorzej z potencją.

neal -- podobno max dawka to 225 tak pisze na ulotce z leku.
Życie jest piękne tylko trzeba umieć z niego korzystać :)

przez Bad Girl 17 lis 2007, 16:22
Po asentrze i fevarinie przyszedł czas na efectin.
Z tego co czytam większość jest zadowolona z efektów...jestem ciekawa jak to będzie u mnie. mam wielką nadzieje, że w końcu chociaż na chwile pomoże mi zapomnieć o depresjii.....
pozdrawiam serdecznie

przez neal 17 lis 2007, 17:21
Odnowiciel bez obaw tez to mialem mija po jakims czasie. Co do dawki to wlasnie niekoniecznie musi byc tak jak w ulotce a jezeli rzeczywiscie tylko 225 to nieciekawie troszke. Co do psychoterapii to zaliczylem grupowa przez jakis czas było ok. Pozniej kilku psychologow prywatnie na ktorych nie moge zlego slowa powiedziec ale zawsze choroba powracala nie wiem moze ja cos zle robilem na terapii moze to toksyczna rodzina i przyjaciele cholera nie wiem nie moge z tego wyjsc moze to osobowosc jestem 5w4 czy jakos tak (www.enneagram.pl) caly czas dumam co jest nie tak i nie moge dojsc. Tylko dzieki tabletkom normalnie zyje nie chce zmieniac leku :lol:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szara 18 lis 2007, 11:11
Ja zaczęłam brać efexor xr 3 dni temu,pierwsza dawka 75 dała mi w kość,to,co przezyłam to piekło,teraz od dwóch dni biore 37,5.Zobaczymy,co z tego będzie.Na razie strasznie szumi mi w uszach i całkiem straciłam apetyt.Dobra strona jest to,że nie mam już takich natretnych mysli.

przez odnowiciel 18 lis 2007, 12:28
Tak tylko że idzie już 4 miesiąc co do leczenia Efectinem i mam chwile gorsze i lepsze np od dłuższego czasu mam natłok myśli i to takich negatywnych i cieżko mi sie skoncentrować

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:30 pm ]
Tak tylko że idzie już 4 miesiąc co do leczenia Efectinem i mam chwile gorsze i lepsze np od dłuższego czasu mam natłok myśli i to takich negatywnych i cieżko mi sie skoncentrować
Co do potencji to przejdzie pewnie jak przestane brac lek

przez neal 18 lis 2007, 12:36
Też mam szumy w uszach ale nie dokuczliwe. Odkąd zacząłem brac efectin odzyskalem apetyt ale to pewnie pośredni efekt leku po prostu wczesniej nic jadlem bo mialem nerwicowe bóle żąłodka. Możliwe że jesli mialas nieprzyjemne objawy na poczatku to lek jest odpowiedni dla ciebie i szybko zadziala u mnie tak było natomiast niedlugo pozniej sie pogorszyło i trza bylo dawkowac bardziej lek jest swietny ale chcialbym dluzsze efekty

przez Bad Girl 18 lis 2007, 13:23
Czy po tygodniu brania efectinu mogę się spodziewać już jakiś "zmian na lepsze"?

przez neal 18 lis 2007, 13:54
Mozliwe ze jak sie wczesniej bralo juz jakies antydepresanty to kolejne dzialaja szybciej. Kiedys zazywalem trittico a efectin zaczal dzialac bardzo szybko po tygodniu moze 1,5 zniknely leki a objawy depresji calkowicie po miesiacu

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:59 pm ]
aha zapomnialem... moze wystapil efekt placebo tak bardzo sie nakrecilem na ten lek czytajac forum ale wystarczył aby przejsc przez ten czas zanim efectin naprawde zacznie dzialac 8)

przez jolkaj 18 lis 2007, 14:12
boirę już 5 tydzień efectin er 75 i nie wiem czy mogą jeszcze wystąpić jakieś skutki uboczne po taki czasie brania?? Dziś np mam takie dziwne wrażenie jakybym była otumaniona taka dziwną mam głowę nie wiem czy to nerwy czy może lekarstwo tak działa. Mam lęki że wpadnę w panikę, że braknie mi tchu itp. Mam jeszce lęki że np jak mam gdzieś iśc to pierwszy jest on czyli lęk no ale staram się normalnie żyć. Nie wiem czy to lekarstwo pomoże na tyle że on całkowicie zniknie albo nie bedzie taki duzy. Boję się zwiększenia dawki Goplaneczko jak to jest bo z tego co czytałam to tyy chyba zwiększałaś i co lepiej ci teraz? Nie wiem idę w poniedziałek do lekarza.

przez neal 18 lis 2007, 14:20
Ja mialem przez strasznie dlugi czas 2 jablka adama. Do tej pory mam rozne objawy pojawiaja sie naprzemiennie szumy w uszach mam zawsze z rana w nocy zgrzytam zebem zawsze dolną 1 mam przynajmniej 3 sny (przynajmniej 3 uda mi sie zapamietac) czasami kreci mi sie w glowie glownie rano no i w nocy leje 3 razy pozniej ide na papierosa ręce mi sie trzęsą czyli glownie w nocy ale nie jest to dla mnie uciazliwe. 1 noc mialem koszmarna bo wszystkie objawy opisane w ksiażecce wystapily pozniej juz bylo wszystko w porzadku :P

przez Wera 18 lis 2007, 14:42
a ja załuję, że zwiększyłam dawkę efectinu do 150 mg, bo wtedy powstały te bardzo nieprzyjemne szumy uszne i dalej trwają mimo, że zminiejszyłam dawkę na 75 mg, gdybym wiedziała, że tak będzie to nigdy nie zazyłambym dawki 150,pozdr

przez odnowiciel 18 lis 2007, 18:00
Na dawce 75 mg nie czułem takich szumów jak na dawce 150 oczywiscie sie zwiekszyły podczas zwiekszenia tbl na 2.Co do natłoku myśli czy macie coś takiego że czasami sie tak zamyslacie i nie możecie sie skupić albo boicie sie że ktoś zobaczy ze sie zamyślacie i macie takie dziwne oczy ??

przez mia25 18 lis 2007, 20:37
jolkaj skoro to 5 tydzień to już nie powinny występowac skutki uboczne.jeśli jakieś były powinny zaczać powoli znikać.ale tu trzeba cierpliowści.według mnie ten lek jest fantastyczny.lęki minęły natrętne myśli minęły,wszystkie objawy somatyczne też. na wszystko zaczełam patrzyć w nowy sposób.zdrowy.biorę 7 tydzień ale juz po 4 zaczeło mi się polepszać.no ale wiadomo każdy reaguje inaczej.
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez jolkaj 19 lis 2007, 10:53
Tylko ja czasami to nie wiem czy to są jeszcze skutki uboczne czy moje nerwy. Ja mam cos takiego że bardzo przywiązuje uwagę co do swojego ciała. Za bardzo się wsłuchuje. Sama nie wiem co robić zobaczymy co mi powie Pani doktor.Idę dziś. Mia a powiedz mi tzn. zapomniałaś już o swojej chorobie, budzisz się i jest wszystko ok.??

Sortuj wg