WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez miko84 14 sty 2014, 12:36
Santiago20 no jak masz natręctwa to coś na serotoninę jest potrzebne, więc rzeczywiście jakieś połączenia.
miko84

przez Miss Worldwide 14 sty 2014, 15:23
chester, ja schudlam bo trzepalo mnie jak stonke na chmielu. Caly czas sie telepalam. Ale zaraz zaraz czy seroxat to paro? Juz nawet nie pamietam
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez true 14 sty 2014, 15:39
Santiago20 napisał(a):Ale z drugiej strony wellbutrin na natrectwa..? To bedzie raczej koszmar... Chyba ze... Tylko polaczenie tego leku z innym ssri badz pozostanie na wenli i dolaczenie wellbutrin wtedy moze cos z tego wyjsc? Niech tu ktos napisze kto laczyl wenle z wellbutrin... Co czul na takim polaczeniu?

Lekarz domowy dal mi na poczatku wellbutrin , to psychiatra za glowe sie zlapal ... ze w zyciu na natrectwa i leki wellbutrin - doslownie koszmar

Wczoraj mi powiedzial psychiatra , ze zabilam najwiekszego wroga (LEK)tabletkami a o reszte powinnam walczyc sama , ze nie moge sie oglupic wieloma lekami bo sie zatrace calkiem jak zechce odstawic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 14 sty 2014, 15:57
Santiago20, wiele osób dałoby wiele żeby mieć wyjebane na wszystko. Może to znaczy, że lek działać. A jednocześnie włączyć w głowie alert EMPATIA. Przykładać większą uwagę do tego jak traktuje się innych. Lepsze to niż karuzela lekowa i bupropion (tu będziesz miał wkurwa), mirtazapina (nie zadziała, albo zadziała to przytyjesz z 10kg i będziesz miał problemy z funkcjami poznawczymi).
Ile już bierzesz wenle? Zadziała na objawy z którymi przyszedłeś do lekarza.

-- 14 sty 2014, 16:01 --

miko84 napisał(a):Twoje objawy są dość często spotykane na lekach tego typu, a szczególnie na SSRI. Mieć wyjeb...ne na wszystko może przynieść ulgę osobom zbyt się wszystkim przejmującym, ale u osób młodych u których potrzebna jest aktywność i motywacja może to być przykre w skutkach. Możesz to albo zaakceptować albo próbować zmienić lek na taki o innym mechanizmie działania - np. tianeptynę, mirtazapinę lub wellbutrin. Wszystkie te leki działają w inny sposób niż ten co bierzesz, więc możesz się spodziewać innych efektów.

Nigdy nie spotkałem się z działaniem stępiającym emocje po SSRI. Wręcz przeciwnie, ale to już pewnie reakcji osobniczej, albo nieodpowiedniej diagnozy. Chciałbym mieć wyjebane na wszystko po jakimś antydepie. Ale ani SSRI, ani mianseryna, ani SNRI takiego efektu u mnie nie powodują.
Natomiast moja lekarka twierdzi, że jako skutek uboczny paro może nastąpić anhedonia, pustka i obojętność - ale u nielicznej grupy pacjentów ją spotkała. Nigdy nawet nie słyszała o jakimś poglądzie, iż SSRI miałyby wywoływać anhedonie, która jako objaw depresji, jest SSRIami leczona.
pregabalina, wenlafaksyna

przez true 14 sty 2014, 16:30
ja tez mam wyjebane po efectinie .. malo w ogole uczuc , tymbardziej do znajomosci :/

przez chester 14 sty 2014, 16:48
Miss Worldwide, Tak paro. Z chęcią bym jeszcze wypróbował Seroxatu. Bez libido można jakoś żyć :D

przez CórkaNocy 14 sty 2014, 18:49
elfrid, a uważasz że który z leków mocniej stępia funkcje poznawcze - 2,5-5 mg olanzapiny czy 7,5-15 mg mirtazapiny?
póki co nie odczułam jakiegoś strasznego otępienia na olanzapinie, biorę bardzo małą dawkę i starczy mi w tej chwili, pewnie trochę lepiej działa na lęki niż mirtazapina, która mi je indukowała, a na pewno nie mam juz takiej zamuły jak na wenli, nie ziewam w ogóle, senność mam jedynie do godziny, półtorej po obudzeniu się, potem normalnie działam i zmeczenie o wiele mniejsze, a właściwie energia sama z siebie jest taka jak być powinna
CórkaNocy

przez elfrid 14 sty 2014, 20:40
CórkaNocy, funkcje poznawcze to stępia topiramat, aż w pewnym momencie przestaje się to zauważać. Przy mirtazapinie lub olanzapinie jest to skutek sedacji, senności, która przemija na obydwu lekach, więc po ustabilizowaniu powinno być ok. Oceń całokształt - na którym się lepiej czujesz, tzn. lepiej Ci się śpi (bo głównie w tym celu je bierzesz) i sprawniej funkcjonujesz w dzień.
Czemu nie leczysz fobii społecznej? Nie przeszkadza Ci, poddałaś się?

przez CórkaNocy 14 sty 2014, 22:15
elfrid, bardzo mi przeszkadza, momentami nawet dużo bardziej od depresji, bo zniewala mnie nieraz bardziej. leczę ją, chodzę od miesiecy na terapię, latam do lekarzy i widzę ich bezradność, sama pracuję nad sobą.
leczyłam fobię, brałam wenlę, kiedyś paro, ale wszystkie ssri i pochodne działają na mnie muląco i na dłuższą metę utrudniają codziennie funkcjonowanie.
a że mam wybierać pomiędzy aktywizatorami lub zamulaczami - to dla mnie i jedno i drugie jest złem

w tej chwili chyba się poddałam jeśli chodzi o psychotropy, ale walczę sama ze sobą, tak od paru lat i końca nie widać i chyba nie będzie go widać, bo brałam już antydepresanty ze wszystkich grup i problemy na nich są takie jak opisałam wyżej

ale fobia bardzo mi przeszkadza, w tym momencie jest dużo poważniejszym dla mnie problemem niż depresja - w depresji przeszkadza mi w tej chwili zaburzenie funkcji poznawczych i częsty spadek energii, wykończenie wręcz, w fobii dokucza mi lęk przed zwykłym nawet wyjściem do ludzi, do przyjaciół, spotkanie z chłopakiem, z terapeutką, czyli teoretycznie nawet te kontakty z osobami którym do pewnego stopnia ufam

najgorsze jest to, że po tylu latach nie wierzę, że mogłabym żyć bez fobii i depresji - biorąc leki zawsze było albo jedno albo drugie, albo dwie rzeczy naraz, czyli jak była krótka remisja, to najwyżej taka połowiczna i z powodu jednej rzeczy, która mi dokuczała musiałam uciekać z danego leku
i najgorsze jest to, że jeszcze z 2, 3 lata temu wstecz dużo lepiej myślałam, pamiętałam, teraz jest tylko gorzej, nawet żadne nootropy nie pomagały mi na to, a wenla dodatkowo pogarszała sprawę i wszelkie zamulacze
tak jak pisałam, że nie dość, że moi dziadkowie po 80 mają czasem więcej siły ode mnie, to i lepszą pamięć...

-- 14 sty 2014, 22:20 --

a mirtazapina dawała u mnie efekt nasenny i zamulkę rano cały czas - rano kac był nawet gdy brałam ją 1,5 roku
choć po kwetiapinie chyba było gorzej i to już po 25 mg, odstawiłam to, bo muszę brać coś żeby mieć sztuczny apetyt, bo inaczej to nawet o jedzeniu bym zapominała

ale jednak najlepiej się spało po mirtazapinie, najlepiej ze wszystkich leków i nie wyrabiała się tolerancja - tyle że indukowała u mnie lęki, a brałam ją kilka razy i to długo, przez to działanie na noradrenalinę
chętnie bym do niej wróciła, ale jak będzie znow to samo? ile to już razy ją brałam z 5? i zawsze było tak samo, więc pewnie znowu by tak było
ale ze snem daję i tak radę, mam nadzieję, ze tolerancji nie będzie
CórkaNocy

przez elfrid 14 sty 2014, 22:49
CórkaNocy, niby moklobemid jest zarejestrowany do leczenia fobii społecznej i oczywiście depresji. Czyli powinien dodać energii i zmniejszyć ten lęk przed ludźmi. Próbowałaś? Senność raczej po nim nie grozi.

przez wieslawpas 14 sty 2014, 23:04
Jaki lek mozecie polecic na stan chronicznego napięcia? Paroxetyna zadzialala włąsnie nasilająco, potrzebne jest cos co uspokaja raczej. Jutro mam wizyte u lekarza wiec moze cos zasugeruje.

przez elfrid 14 sty 2014, 23:08
wieslawpas, może doksepinę albo pramolan? a doraźnie hydroksyzyna i porpranolol...

przez lunatic 14 sty 2014, 23:09
wieslawpas,
Znajdź sobie dobrego lekarza który sam umie dobrać najlepszy lek a nie kieruje się sugestiami pacjentów

-- 14 sty 2014, 22:09 --

elfrid,
propranolol chyba nie jest do doraźnego stosowania

przez elfrid 14 sty 2014, 23:12
lunatic, pianiści przed koncertem na drżenie rąk. niektórzy na zaczerwienienie podczas publicznych przemówień.

Sortuj wg