WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Miss Worldwide 11 sty 2014, 21:06
Ja w sumie poczulam poglebienie deprechy po dluugim braniu wenli. Ale jak przestalam brac to jeszcze gorsza zalamka. Pozniej znowu antydepresant na mnie dobrze dziala a jak dluzej biore to wegetacja. Jak odstawie to pozniej deprecha wraca ale taka, ze oprocz wegetacji to jeszcze rycze caly czas poprostu zalamka nerwowa. Sama nie wiem co lepsze. Do dupy wszystko. Ja ogolnie mam cos takiego ze jak mam plan na zrobienie czegos, na jakas zmiane czy jakies wydarzenie na najblizesze miesiace to jakos ciagne. Jak tylko przechodze do zycia codzienngo to juz jest dol i bezsens zycia. Co to jest to ja nie wiem...
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez CórkaNocy 11 sty 2014, 22:12
Tańczący z lękami, mam podobnie, pewnie za kilka tygodni znowu będę w ciemnych czterech literach,ale w tym momencie uboki leków dały mi za mocnego kopa

ale ogólnie rzecz biorąc chyba nigdy z tego nie wyjdę i nie będę funkcjonować jak inni, niestety, pewnie moje funkcjonowanie będzie do końca zależało od tego jaką tabletkę wezmę
CórkaNocy

przez depas 12 sty 2014, 16:21
Czy ktoś z Was zmieniał kiedyś wenlafaksynę na paro? Jakie odczucia, opinie, porównanie?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 12 sty 2014, 23:52
depas, dolaczam sie do pytania. Bo ja kiedys bralam seroxat. To byl moj pierwszy antydepresant wiele lat temu wiec nie moge porownac. (wtedy wyrwalo mnie z butow :lol: )

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Tremor 13 sty 2014, 12:45
Biorę wenlafaksynę 75 od roku i muszę wspomagać się alkoholem, żeby czuć się naprawdę dobrze. 1 kapsułka + 2-3 piwa wieczorem po pracy zapewnia mi dobre samopoczucie następnego dnia. Dzień po tym dobrym dniu znowu czuję się niespokojny, roztrzęsiony i muszę powtarzać "kurację", żeby zyskać dzień dobrego samopoczucia.

Coś tu chyba jest nie tak. Zastanawiam się, czy zwiekszyć dawkę wenlafaksyny, czy w ogóle ją zmienić na coś innego. Niby wenla mi pomaga, ale tylko połowicznie. Zlikwidowała depresję, ale z lękami radzi sobie dużo słabiej.

przez miko84 13 sty 2014, 13:09
CórkaNocy więc moklobemid okazał się niewypałem? Ile go brałaś?
miko84

przez CórkaNocy 13 sty 2014, 16:25
miko84, 9 dni, wiem że każdy powie, że to za krótko, ale to były takie koszmarne dla mnie dni, jakich chyba nie miałam od 2, 3 lat.
w tej chwili biorę tylko 2,5 mg olanzapiny na noc, żeby spać i mieć apetyt i nie chcę ani zamulania po wenli ani pokopania lękowego po innych lekach

w tej chwili mam dosyć wszelkich uboków antydepresantów, bo na każdym znalazły się jakieś dotkliwe, uniemożliwiające chociaż częściowo normalne funkcjonowanie
CórkaNocy

przez miko84 13 sty 2014, 18:03
Może wróć do tej łagodnej tianeptyny? Pisałaś, że miała u Ciebie pewne działanie.
miko84

przez CórkaNocy 13 sty 2014, 19:30
miko84, pewne tak, tyle że ona obniżała serotoninę i z jednej strony odmulała, a z drugiej strony też potrafiła trochę nasilić niepokój

w tej chwili nie potrzebuję stymulowania żadnymi lekami - po odstawieniu wenli nie mam problemu ze zmęczeniem, nawet odstawiłam kawę, po tym jak mnie pokopało po moklo - i egzystuję dobrze, nastrój też mam dobry, jedynie napadnie mnie lęk raz, dwa razy dziennie, ale po góra kilkunastu minutach mija, nie to co na tych pobudzających lekach co potrafiło mnie cały dzień trzyma
wiem, że jeśli dowalę nawet małą dawkę serotoniny, to owszem lęki zmniejsze - ale wróci to podłe zmęczenie, takie wredne, nie do usunięcia, trwające całymi dniami

z tego powodu, że muszę wybierać - albo lęki albo zmęczenie i zamulenie, w tej chwili nie chcę nic z tego wybierać, mam dosyć antydepresantów i ich skutków ubocznych, które niejednokrotnie mi niszczą życie, wyłączają z życia na kilka miesięcy

może i bym wzięła tą tianeptynę, ale na samą myśl o ewentualnych ubokach i męczeniu się z tym (próbowałam dołożyć latem tianeptynę, ale jedynie nasiliła lęki) nie mam nawet ochoty iść do lekarza, jeszcze na jakieś półtorej miesiąca starczy mi olanzapiny i nie chcę żadnych innych dodatków i wariowania na tych pastylkach

naprawdę tak się cieszę, że po odstawieniu wenli mam coraz mniejsze objawy depresji, biorąc ten lek nieraz funkcjonowałam dużo gorzej niż moi dziadkowie w podeszłym wieku
CórkaNocy

przez Miss Worldwide 14 sty 2014, 02:37
Tremor, to moze ty sie dobrze na lekkim kacu czujesz? :lol:

a tak na serio to uwazam, ze poprostu zaczynasz sie zle czuc jak juz organizm sie oczysci z alkoholu. Nic dobrego w tym nie ma jak sie lepiej czujesz po 3 piwach. A jeszcze dziwniejsze to to, ze na drugi dzien sie lepiej czujesz. No chyba, ze na swiezo po piwkach jest jeszcze lepiej...

Pristiq 100mg

przez Santiago20 14 sty 2014, 10:19
A ja Wam powiem ze juz nie wiem co mam myslec na temat tej wenli... Biore ja od Czerwca 2013r, lekarz mi ja przepisal na natrectwa i fobie spoleczna, biore caly czas po 225mg, i powiem Wam tak... Ok wyszedlem z domu do szkoly... Rzucilem co nieco moje obsesyjne sprzatanie, wchodze do sklepow, galerii handlowych na luzie ale... Brakuje mi jeszcze tego czegos... Nie wiem... Niski poziom dopaminy? Moze zaproponowac lekarzowi cos na dopamine? Ogolnie czulem we wrzesniu jak zaraz poszedlem do szkoly taki super naped... Romawiaj z innymi, usmiechaj sie, ciesz! Ale teraz odczulem znaczny spadek tego napedu, mam takie wyj..banie na wszystko... Juz nie chce mi sie odzywac do innych... Mam to gdzies czy oni beda cos gadac do mnie... Czuje nawet takie przygnebienie... Nie wiem co mam robic... Zmieniac lek czy co? Pomozcie

-- 14 sty 2014, 09:26 --

Moze powoem tak... Jaki jestem po wenli..

1. Miej wyjeb...ne na wszystko
2. Nie przejmuj sie innymi
3. Mysl wylacznie o sobie
4. Zrobilem sie taki cwaniak chodzacy po szkole, wiecie taki pewny siebie myslacy tylko o sobie a reszte ludzi majacy gleboko w du..ie

-- 14 sty 2014, 09:28 --

A nie chce taku byc bo przez to brakuje mi napedu do rozmow z ludzmi, a to jest moim glownym problemem... Brakuje mi tego napedu na rozmawianie

przez miko84 14 sty 2014, 11:04
Twoje objawy są dość często spotykane na lekach tego typu, a szczególnie na SSRI. Mieć wyjeb...ne na wszystko może przynieść ulgę osobom zbyt się wszystkim przejmującym, ale u osób młodych u których potrzebna jest aktywność i motywacja może to być przykre w skutkach. Możesz to albo zaakceptować albo próbować zmienić lek na taki o innym mechanizmie działania - np. tianeptynę, mirtazapinę lub wellbutrin. Wszystkie te leki działają w inny sposób niż ten co bierzesz, więc możesz się spodziewać innych efektów.
miko84

przez Santiago20 14 sty 2014, 11:51
Ale z drugiej strony wellbutrin na natrectwa..? To bedzie raczej koszmar... Chyba ze... Tylko polaczenie tego leku z innym ssri badz pozostanie na wenli i dolaczenie wellbutrin wtedy moze cos z tego wyjsc? Niech tu ktos napisze kto laczyl wenle z wellbutrin... Co czul na takim polaczeniu?

przez chester 14 sty 2014, 12:26
depas, ja zmieniałem. Wenla działała super wiele lat, ale później przestała, a wręcz pogłębiała depresję. Paro brałem po kilkudniowej przerwie. Paro jest ok, tylko tyłem trochę.

Sortuj wg